Ekologiczna kosmetyczka

Data:

Na świecie coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. W Polsce powoli, ale konsekwentnie zdobywają coraz więcej zwolenników. W czym tkwi ich sekret i jaki mają wpływ na naszą skórę?

eko-kosmetyki-ekologiczne-550x350

 

Bez konserwantów - tylko natura

Bio produkty przede wszystkim nie zawierają sztucznych dodatków - konserwantów, barwników i aromatów. Te chemiczne ulepszacze są często przyczyną alergii, więc nie nadają się dla osób ze skóra wrażliwą. Poza tym ekologiczne kosmetyki wytwarzane są ze składników, które pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych upraw i hodowli. Możemy być pewne, że nie będą to np. rośliny modyfikowane genetycznie. Dodatkowo naturalne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a ich opakowania są biodegradowalne.

Bio produkty wpływają o wiele lepiej na naszą skórę niż ich odpowiedniki z chemicznymi dodatkami, choć na efekty ich działania musimy poczekać trochę dłużej. Są one jednak trwałe i zdecydowanie bardziej widoczne, ponieważ wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze.

 

Gdzie można kupić kosmetyki naturalne?

Naszą ekologiczną kosmetyczkę możemy skompletować na kilka sposobów. Po pierwsze sprzedaż bio produktów prowadzą sklepy z ekologiczną żywnością, które można znaleźć w każdej większej galerii handlowej. Po drugie w internecie mnoży się od serwisów oferujących zakup naturalnych środków pielęgnacyjnych. Jeśli lubimy się trochę pobawić - istnieją też sklepy oferujące składniki do poszczególnych produktów. Otrzymujemy cały komplet, z którego w domu możemy wyczarować krem czy maseczkę.

 

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk naturalny?

Przede wszystkim należy uważnie sprawdzać skład kupowanych produktów - zwróćmy uwagę, czy na pewno nie zawierają szkodliwych dodatków. Jeśli nie potrafimy rozszyfrować wszystkich skrótów i chcemy mieć pewność, że kosmetyk jest w 100% bio, kupujmy te wyróżnione certyfikatem. Porozumienie 5 organizacji: BDIH, Ecocert, Cosmebio, ICEA i Soil Association stworzyło wspólne standardy, które oznaczone są :COSMOS (Cosmetics Organic Standard).

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Aamon

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
15-5-2018
Ocena:
Annabelle jest świetny, lekki i nie zapycha, można na ich stronie zamówic sobie próbki żeby dobrać sobie odcień idealny dla siebie
28-1-2018
Ocena:
ok dziewczyny, a co z zapychaniem porów? Jak oceniacie ten podkład z annabelle i gdzie go w ogóle można dostać?
21-10-2015
Ocena:
teraz takie kosmetyki sa jak najbardziej na TOPIE! sama mam kilka z bio iq, z naturalnych skladnikow.. teraz tylko takie sa najlepsze dla naszych cial