Sposoby na noworocznego kaca

Już niebawem z wielkim hukiem i w radosnych pląsach będziemy witać Nowy Rok. Szampan będzie lał się strumieniami, toastom nie będzie końca, a my roztańczeni i rozśpiewani będziemy na nogach do białego rana.

Jedzenie, które chroni przed rakiem piersi

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o chorobach nowotworowych. Poza predyspozycjami genetycznymi, ogromny wpływ na ich powstawanie ma sposób odżywiania.

Aloes - właściwości lecznicze i nie tylko

Lecznicze działanie aloesu znane jest od wieków - podobno sama Kleopatra korzystała z dobroczynnych właściwości tej rośliny. W naturze występuje w gorącym klimacie ale aloes można z powodzeniem hodować w domowych warunkach - w doniczce. Sprawdźmy, dlaczego warto go włączyć do balkonowego "ogrodu".

Infekcje intymne w lecie

Długo wyczekiwane lato i wakacyjny wyjazd to niestety nie zawsze tylko beztroskie i pozytywne momenty - czasem zdarza się, że z urlopu przywozimy coś więcej niż opaleniznę.

Opuchnięte nogi w lecie

Opuchnięte stopy i nogi to przypadłość, która od czasu do czasu dotyczy każdego. Wystarczy cały dzień w pozycji siedzącej np. w autokarze, czy w biurze lub kilka godzin na obcasach by wieczorem pojawił się ból stóp, a obrzęk był tak duży, że nie jesteśmy w stanie włożyć butów. Latem opuchnięte stopy zdarzają się o wiele częściej. Na szczęście takie obrzęki nie są zazwyczaj groźne i można się przed nimi bronić.

Jabłuszko – owoc, który ma moc

Jabłko to jeden z najłatwiej dostępnych owoców - można je kupić przez cały rok i to w przystępnej cenie. Z tego powodu często bywa niedoceniane. Tymczasem ten, wydawać by się mogło, pospolity owoc ma szereg właściwości, które wspaniale wpływają na nasz organizm.

Białaczka

Białaczka to choroba nowotworowa dotykająca ludzi w każdym wieku. Jej nazwa wiąże się z często występującym objawem zaawansowanego stadium choroby - zwiększoną liczbą białych krwinek i charakterystycznym białawym zabarwieniem próbki krwi chorego.

Wiem co jem

Żyjemy w szalonych czasach. Mając do dyspozycji wszystkie cuda techniki produkujemy żywność modyfikowaną, chemiczną i niezdrową. Nasi dziadkowie uprawiali pola, piekli chleb i hodowali świnie.

HSDD – zespół obniżonego popędu płciowego

Szacuje się, że co 10. Polka cierpi na HSDD - zespół obniżonego popędu płciowego. Schorzenie to dotyka kobiet w każdym wieku. Objawia się brakiem zainteresowania seksem, wywołuje niepokój i często jest źródłem problemów w relacjach z partnerem.

Witamina D

Witamina D powstaje w ludzkim organizmie pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne. Jednakże mieszkańcy Europy środkowej i północnej mają jej zbyt mało. Dlaczego poziom witaminy w naszych organizmach jest zbyt niski i do czego jest ona nam tak naprawdę w potrzebna?