Grzybica pochwy

Szacuje się, że 75% kobiet przynajmniej raz w życiu choruje na grzybicę pochwy. Prawie połowa z nich cierpi na nawracające infekcje grzybicze nawet przez wiele lat. Czym więc jest grzybica pochwy i dlaczego dotyka tak wiele kobiet?

Zajadanie stresu

Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Znajdując się w obliczu stresu ludzie radzą sobie z nim na różne sposoby. Jedni wpadają w histerię, inni idą na zakupy lub na drinka, a jeszcze inni po prostu jedzą. Tylko, czy jedzenie naprawdę potrafi nas uspokoić?

Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Na popularne przeziębienie pęcherza narażone są głównie kobiety, bowiem ich cewka moczowa jest znacznie krótsza i szersza od męskiej. Z tego właśnie powodu zdecydowana większość kobiet przynajmniej raz w życiu ‘złapała wilka’.

Pamiętaj o profilaktyce!

Podczas przekazywania życzeń świątecznych, z okazji imienin, czy urodzin najczęściej życzymy sobie zdrowia, bo przecież ono jest najważniejsze. Ale czy naprawdę o nie dbamy? Czy na co dzień pamiętamy jak ważna jest profilaktyka?

Andropauza-męski kryzys wieku średniego

Zmniejszenie masy mięśniowej, łysienie, osteoporoza, osłabienie, smutek, przyrost wagi, bóle pleców, obniżone libido i bezsenność? Czas spojrzeć prawdzie w oczy … mogą to być może nadszedł kryzys wieku średniego.

Szybkie przekąski - bomby kaloryczne

Sięgamy po mnie w chwili gdy dopada nas mały głód. Wyglądają niewinnie, są smaczne i dostępne na wyciągnięcie ręki. Choć powinniśmy unikać ich jak ognia to nie możemy się im oprzeć. Szybkie przekąski (bo o nich mowa) to prawdziwe bomby kaloryczne, które kuszą niczym zakazany owoc.

Zagęszczacze

Na opakowaniach żywności często znajdujemy wiele niezrozumiałych symboli. Kryją się pod nimi różnorodne dodatki. Warto sprawdzić, czy produkty które spożywamy są naturalne, czy najeżone syntetykami. Sprawdź, jakie zagęszczacze mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Najpopularniejsze konserwanty

Coraz uważniej przyglądamy się etykietom kupowanych produktów. Chcemy, aby nie zawierały żadnych szkodliwych sztucznych dodatków. W szczególności obawiamy się konserwantów. Nie wszystkie konserwanty są szkodliwe dla zdrowia, ale warto poznać te najbardziej popularne. Dzięki temu wybór produktów spożywczych będzie o wiele łatwiejszy.

Barwniki

Dowiedz się wszystkiego o najpopularniejszych barwnikach dodawanych do żywności. Które barwniki są szkodliwe dla zdrowia, jakich należy unikać?