Menu główne
Portal dla rodziców...

Siatki centylowe

Sprawdź nasze siatki centylowe:

 

       Dziewczynki    
   
dziewczynka-siatki_waga2-125x120
Waga >>
siatki-centylowe-dziewczynki-wzrost
Wzrost >>
   
        Chłopcy   
   
chlopczyk_siatki_waga2-125x120a
Waga >>
chlopczyk_siatki_wzrost2-125x120a
Wzrost >>

 


Siatki centylowe
to wykresy pokazujące, jak z upływem czasu zmienia się wzrost, waga, czy obwód główki dziecka. Porównując wyniki z poszczególnych miesięcy życia naszej pociechy możemy ocenić czy rozwija się ona harmonijnie.

Przy sprawdzaniu i porównywaniu wzrostu i wagi dziecka z jego równolatkami warto pamiętać, iż każdy ma odmienne, uwarunkowane genetycznie tempo wzrostu. Istotne jest zweryfikowanie, czy nie ma rażących dysproporcji między wagą i wzrostem dziecka, lub zahamowania w rozwoju gdyż może to świadczyć o chorobie. Prawidłowa waga i wzrost jest odmienna dla chłopców i dziewczynek, a także dla dzieci urodzonych przedwcześnie. Wszelkie zabużenia w rozwoju i odchylenia od normy powinny być śledzone przez pediatrę i rodziców.

 

Zdjęcie: Fotolia ©All right reserved

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.