Co zamiast komputera i tabletu? 5 sprawdzonych zabaw dla dzieci!

Twoja pociecha coraz częściej domaga się od Ciebie możliwości korzystania z laptopa czy smartfona? Jest niezadowolona, kiedy stawiasz granice i odmawiasz kolejnej rundy gry czy odcinka bajki? Tablet i komputer to dla dziecka prosta, szybka, a zarazem mocno atrakcyjna rozrywka. No właśnie zazwyczaj tylko rozrywka. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zainteresować je innymi aktywnościami oraz rozwijać jego ciekawość świata. Oto 5 sprawdzonych pomysłów!

5 sposobów na nudę czyli najpopularniejsze zabawy dla dzieci

Już niedługo za oknem zrobi się szaro i ponuro, będziemy siedzieć w domu, a nasze dziecko razem z nami. Jak się bawić, żeby czas minął szybko i przyjemnie? Sprawdźcie nasze sposoby.

Spędź kreatywnie czas ze swoim dzieckiem! 7 niezawodnych zabaw dla dwulatka

Dwuletnie dziecko potrafi już bardzo wiele. Samodzielnie umie wchodzić i schodzić po schodach. Umiejętnie wznosi coraz to bardziej skomplikowane budowle z klocków. Poza tym dwulatek to ktoś, kto domaga się udostępnienia mu kredek by mógł popisać się swoją twórczością.

Łowimy literki

Fantastyczna gra dla całej rodziny. Niczym w popularnym Scrabble układaj słowa z wylosowanych literek. Z tą różnicą, że tutaj te literki trzeba najpierw złowić.

Nasz idealny plac zabaw [Felieton]

Szymon wdrapuje się na miniaturową wspinaczkową ściankę zastępującą drabinkę. Potem balansując na pojedynczej belce, pędzi na zjeżdżalnię. Chcecie poznać nasz idealny plac zabaw?

Jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem?

W natłoku codziennych spraw i obowiązków nie zawsze udaje się nam spędzić czas z naszym dzieckiem w kreatywny sposób.
Pragniesz pokazywać mu świat, uczyć i rozwijać je, ale jak to zrobić, kiedy kreatywność zawodzi, a półki w sklepach uginają się od plastikowych, podobnych do siebie gotowych zabawek, które Twoje dziecko po 2 dniach rzuca w kąt?

Zabawy logopedyczne

Wady wymowy to częsty problem dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. I choć robimy wszystko by dziecko ładnie mówiło, czasem pojawia się problem. Na szczęście większość przyczyn złej wymowy możemy wyeliminować odpowiednimi ćwiczeniami z dzieckiem.

Zobacz zabawkę roku 2015

Zakończyła się czwarta edycja konkursu „Zabawka Roku 2015”, w którego jury zasiadała m.in. Justyna Ostapińska z Dzidziusiowo.pl jej córka Amelia i synek Olaf. Nagrody przyznano w 13 kategoriach.

Top 6 aplikacji, czyli o smartfonach i tabletach dla dzieci

Kiedyś posiadanie telewizora było marzeniem. Dziś nawet laptopy odchodzą w niepamięć, bo nadeszła era smartfonów i tabletów. Zobaczcie jakie aplikacje dla maluchów polecamy.

Mądre zabawki

W dzisiejszych czasach półki w sklepach, zarówno stacjonarnych jak i wirtualnych, uginają się pod ciężarem produktów i akcesoriów dla dzieci. Firmy prześcigają się w pomysłach na wygląd oraz możliwości techniczne zabawek. Ale czy to oby właściwa droga do stymulacji rozwoju dziecka?