Data modyfikacji:

Ranking butelek dla niemowląt. Które są najlepsze?

Niezależnie od tego, czy karmisz dziecko piersią, czy też mlekiem modyfikowanym, powinnaś mieć dla niego butelkę (albo nawet kilka). Pytanie – jak spośród kilkudziesięciu produktów dostępnych na rynku wybrać ten jeden, najlepszy? Pomoże ci w tym nasz ranking butelek dla niemowląt i noworodków – przygotowany na podstawie popularności produktów w serwisie Ceneo.pl.

butelka dla noworodka

Butelka butelce nierówna, czyli po co komu ranking butelek dla niemowląt?

Po co właściwie komuś ranking butelek dla niemowląt? Czy nie wystarczy po prostu wejść do sklepu internetowego i kupić pierwszy lepszy produkt dedykowany dzieciom w określonym wieku? Oczywiście możesz tak zrobić. Pamiętaj jednak, że butelki różnią się pod naprawdę wieloma względami – między innymi pojemnością, kształtem, materiałem, z którego zostały wykonane, czy dodatkowymi funkcjami (jak choćby redukowanie intensywności kolek). Jeśli więc chcesz kupić produkt, którego użytkowanie będzie satysfakcjonujące – przeczytaj.

Butelka dla noworodka – ranking

Nasz ranking butelek dla noworodka obejmuje przede wszystkim tzw. „zestawy startowe”, które przeznaczone są właśnie dla najmłodszych maluszków. Oto, które, zdaniem kupujących na Ceneo.pl, są najlepsze.

Zestaw startowy do karmienia noworodków Tommee Tippee – granatowy

Polecany, bogaty zestaw od znanej marki Tommee Tippee. Składa się on z butelek z serii Closer to Nature – ze smoczkami, które pod wieloma względami przypominają kobiecą brodawkę. Karmienie jest zatem tak naturalne, na ile to tylko możliwe.

W zestawie znajdują się trzy butelki o objętości 150 ml oraz trzy butelki o objętości 260 ml. W pudełku znajdziesz również sześć smoczków o przepływie 0+, czyli przeznaczonym właśnie dla najmłodszych dzieci. Ponadto producent dołącza wygodną szczotkę do mycia butelek oraz smoczek uspokajający.

Tommee Tippee zestaw zimowy dla noworodków

Kolejny zestaw od marki Tommee Tippee. Znajdują się w nim zaledwie dwie butelki, dlatego może okazać się nieco za mały dla dzieci karmionych wyłącznie mlekiem modyfikowanym. W tym zestawie również znajduje się smoczek uspokajający, ponadto dołączono śliniaczek oraz trzy smoczki o średnim przepływie – idealne dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia.

Zestaw dla noworodka – Chicco

Nasz ranking butelek dla noworodka obejmuje również propozycję od marki Chicco. W zestawie znajduje się butelka antykolkowa Perfect5 0M+, smoczek uspokajający PhysioForma Mini Soft 0M+ oraz specjalna tasiemka do smoczka.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że butelka ma membranę EQUILIBRIUM – zapobiega ona połykaniu powietrza w czasie karmienia, dzięki czemu nasilenie kolek znacząco się zmniejszyć. Działanie antykolkowe tej butelki i tego konkretnego smoczka jest udowodnione eksperymentalnie – badania potwierdziły, że zauważa je aż ponad 96% matek.

Co ważne, smoczek Physio – o fizjologicznym kształcie, jest akceptowany przez ponad 90% niemowląt.

Butelki dla niemowląt – ranking

A może nie chcesz kupować od razu całego zestawu? Nie ma problemu, oto ranking butelek dla niemowląt sprzedawanych oddzielnie.

Philips Avent Natural 260 ml 1m+

O ile ranking butelek dla noworodka wyróżnia produkty Tommee Tippee, o tyle już wśród produktów dla starszych niemowląt największym zainteresowaniem cieszą się butelki marki Philips.

Największe zaufanie rodziców budzi model Avent Natural o pojemności 260 ml. Smoczek tej butelki jest niezwykle miękki i kształtem przypomina brodawkę. Elastyczna i spiralna konstrukcja oraz specjalne płatki zapobiegają „zapadaniu się” silikonu, dzięki czemu picie mleka jest wygodne i komfortowe. Rodzice cenią tego typu butelki również z uwagi na fakt, że dolne części można dowolnie łączyć z górnymi, co umożliwia późniejsze przekształcenie butelki w kubek treningowy czy kubek niekapek. Produkt jest łatwy w czyszczeniu i bardzo wytrzymały.

Lovi butelka Medical+ 250 ml

Na drugim miejscu naszego rankingu znajduje się produkt marki Lovi. Rodzice cenią tę butelkę między innymi za dynamiczną końcówkę smoczka, która wydłuża się i skraca podobnie jak brodawka, dzięki czemu mięśnie szczęki dziecka pracują w odpowiedni sposób. Na uwagę zasługuje również profilowany kształt butelki, który ułatwia trzymanie jej w prawidłowej pozycji.

Lansinoh butelka ze smoczkiem Naturalwave

Nasz ranking butelek dla niemowląt obejmuje również produkt marki Lansinoh. To butelka, która została wyprodukowana w oparciu o wyniki trwających ponad 50 lat badań nad karmieniem najmłodszych. Pobudza mięśnie jamy ustnej do intensywnej pracy, a dodatkowo pozwala dziecku w pełni kontrolować wypływ mleka. Butelka jest kompatybilna z innymi produktami marki – bez trudu można dokupić do niej np. smoczek z szybszym przepływem.

Dr Browns Butelka antykolkowa plastikowa szeroka szyjka

Kolejna butelka to popularny na całym świecie produkt od marki Dr Browns. Na uwagę zasługuje innowacyjny system odpowietrzający (specjalna rurka), który znacznie redukuje ryzyko wystąpienia u dziecka kolek. Materiał, z którego wykonany jest produkt, jest wolny od BPA, PVC oraz ołowiu czy szkodliwych dla zdrowia ftalanów. Butelkę można myć w zmywarce, a jej szeroka szyjka ułatwia dodawanie mleka modyfikowanego do wody. Warto dodać, że system antykolkowy można w każde chwili zdemontować – funkcja ta przydaje się, gdy dziecko jest już starsze.

Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.