Edukacja domowa - home schooling - jak wygląda nauka w domu

Czy wiesz, że wcale nie musisz posyłać dziecka do przedszkola i do szkoły? Coraz więcej rodziców decyduje się na edukację domową. Home schooling staje się coraz bardziej popularny. Jak wygląda nauka w domu w praktyce?

Jakie korzyści rozwojowe wynosi dziecko z przedszkola

Wielu rodziców zastanawia się, czy fakt, że dziecko chodzi do przedszkola niesie ze sobą w ogóle jakieś korzyści. Takie wątpliwości są naturalne szczególnie na początku przygody z przedszkolem. Trud...

Pierwszy dzień w przedszkolu, jak pomóc dziecku w tym trudnym czasie

Twoje maleństwo już niedługo pójdzie do przedszkola. Dla małego człowieka to prawdziwy krok milowy. Szkrab rozpocznie edukację i pełną parą wejdzie w wir życia społecznego. To dla niego wielka zmiana, która niesie za sobą sporo lęku. Co zrobić, aby zminimalizować strach przed nieznanym?

10 cech dobrego nauczyciela - jakiego nauczyciela pragną rodzice i dzieci?

Empatyczny lider, który pracuje z pasją i zaangażowaniem? Jakich cech szukają u nauczycieli szukają rodzice i uczniowie?

Czy dziecko jest gotowe na przedszkole, czy dziecko jest gotowe na szkołę?

Każdy z nas zastanawia się, czy dziecko na pewno jest gotowe do podjęcia nowych obowiązków, czy znajdzie przyjaciół i czy przystosuje się do nowych warunków. Czujesz to samo? Spokojnie – proces adaptacji rzadko bywa prosty, ale z paroma wskazówkami z pewnością sobie poradzicie.

Adaptacja do przedszkola - warto zacząć już w wakacje

Przygotowania do adaptacji przedszkolnej można zacząć już w wakacje, podpowiadamy, co zrobić już teraz, a także jak przeprowadzić adaptację we wrześniu.

Kiedy dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Poranny rytuał, rodzice szykują się do pracy. Zaspana pociecha pomiędzy myciem ząbków, a śniadaniem jest ubierana przez mamę. Kiedy pora wychodzić z domu dziecko nagle protestuje - nie chce nigdzie iść. Jak sprawić by poranne wyjście do przedszkola było prostsze?

Jak wybrać kapcie do przedszkola. Dziecko przebywa w nich cały dzień!

Choć sprawa wydaje się banalna, warto poświęcić chwilę uwagi wyborowi kapci do przedszkola. Mamy kilka wskazówek na ten temat.

Najlepsze pomysły na prezenty na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela to dziś nazwa potoczna, bo 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w polskim szkolnictwie w ten dzień uczniowie obdarowują nauczycieli i wychowawców drobnymi prezentami. Tradycja zadomowiła się również w przedszkolach i żłobkach.

Witaj szkoło!

Od wielu lat w okolicach września słyszymy to samo – „Teraz to się zacznie”. Tak było, gdy dziecko chodziło do przedszkola i tak jest teraz, w szkole. Co ważne, przed każdą kolejną klasą. Różni ludzie, którzy często sami są rodzicami wieszczą, że teraz się zacznie i z jakiejś przyczyny brzmi to złowieszczo.