Data modyfikacji:

Dzień Nauczyciela: prezent z pomysłem

Autor: Katarzyna Chmielewska-Walas

Prezent na Dzień Nauczyciela powinien być oryginalny, ale i praktyczny, nawiązujący do codziennej pracy, a jednocześnie dający przyjemność. Jak wybrać prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy, pani ze żłobka lub przedszkola? Podrzucamy najlepsze pomysły na oryginalny prezent na Dzień Nauczyciela.

dzień nauczyciela prezent

fot.Pixabay.com

Dzień Nauczyciela to dziś nazwa potoczna, bo 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w polskim szkolnictwie w ten dzień uczniowie obdarowują nauczycieli i wychowawców drobnymi prezentami. Z czasem tradycja zadomowiła się również w przedszkolach i żłobkach. Prezenty dostają także nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz opiekunki w żłobkach i klubikach dziecięcych

Dzień Nauczyciela: prezent dla wychowawcy

Wychowawca lub opiekun grupy zasługuje na bardziej osobisty prezent, więc warto zastanowić się nad spersonalizowaniem upominku. Grawer na długopisie, nadruk na kubku lub specjalnie skomponowana fotoksiążka na pewno sprawdzą się w roli oryginalnego prezentu dla wychowawcy. Oto nasze inne pomysły na prezent na dzień nauczyciela dla wychowawcy:

 • specjalnie skomponowana mieszanka herbat
 • notatnik z personalizowaną okładką np. „Monika, najlepsza pani od polskiego”
 • grawerowana biżuteria lub zegarek
 • pendrive z nadrukowaną dedykacją
 • zaproszenie do teatru lub filharmonii

Pomysły na prezenty dla nauczycieli

Dla pozostałych nauczycieli można kupić praktyczne prezenty, których nie będziemy personalizować, na przykład:

 • długopisy, pióra kulkowe
 • piórniki lub inne eleganckie przyborniki
 • kalendarze, notatniki
 • czekoladki
 • dobrej jakości kawa lub herbata w eleganckim opakowaniu

Dzień Nauczyciela: prezenty DIY od dzieci

Doskonałym dodatkiem do prezentów, które wybiorą rodzice, będą prezenty DIY (ang.: do it yourself, pol.: zrób to samodzielnie) wykonane przez dzieci. Warto jednak zorganizować się tak, aby był to jeden wspólny prezent lub jakaś praca zbiorowa. Na przykład:

 • zdjęcie w ramce z podpisami i datą
 • pudełko, słoik pełen karteczek z życzeniami
 • bukiet kwiatów z patyczków i bibuły
 • muffinki z imionami dzieci napisanymi lukrem
 • kubek z podpisami (są dostępne kubki ze specjalnymi pisakami, które się nie zmywają)

Prezent na Dzień Nauczyciela: indywidualnie czy zbiorowo?

Zanim kupimy prezent na Dzień Nauczyciela, warto skontaktować się z innymi rodzicami.  Najlepiej z radą rodziców lub trójką klasową. Wspólnie można wpaść na najlepszy pomysł na prezent. Wybierając dla nauczyciela prezent składkowy, będziemy mogli pozwolić sobie na coś większego. Jeśli  chcemy uhonorować prezentem ulubioną nauczycielką lub opiekunkę dziecka, postawmy na tradycyjną bombonierkę lub kwiatek. Aby pokazać osobisty charakter upominku, zachęćmy dziecko do wykonania takiego specjalnego prezentu własnoręcznie.

 

Przeczytaj również:

Ważny autorytet nauczyciela. Jak wspierać relację dziecko-nauczyciel? >>>

Komentarze
29-05-2019
Ocena:
Nic kosztownego, nic zaawansowanego, raczej tylko proste rzeczy, pamiątkowe. Na pewno trafionym jest fotoalbum, taki, jaki mają w Empik Foto. Koszt niewielkie, ale moim zdaniem prezent powinien mieć właśnie taki charakter. Czyli bez wydawania na ten cel kosmicznej kasy, bo też po co?
09-10-2018
Ocena:
Kubek to zawsze trafiony prezent!
prezent

Jaki prezent na Dzień Nauczyciela? Przedszkole i prezent na Dzień Nauczyciela

2022-10-12
Prezent na Dzień Nauczyciela w przedszkolu powinien być ładny i mieć charakter pamiątkowy, ale nie może wprawiać nikogo w zakłopotanie z powodu swojej zbyt wysokiej ceny. Jeśli nie wiesz, które upominki spełniają te warunki, zerknij na naszą listę z propozycjami.
dzieci na andrzejkach

Andrzejki w przedszkolu – jak obchodzić andrzejki w przedszkolu?

2021-10-11
Wszystkie dzieci zgodzą się, że każda okazja do zabawy jest dobra. A skoro tak, to w jeden z ostatnich listopadowych dni warto urządzić andrzejki w przedszkolu. Sprawdź, jakie pomysły możesz podsunąć paniom przedszkolankom albo w co bawić się z dziećmi, jeśli to ty organizujesz imprezkę.
dziecko płacze w przedszkolu

Kiedy dziecko nie chce chodzić do przedszkola

2021-03-10
Twoje dziecko nie chce chodzić do przedszkola? Co rano przeżywacie trudne chwile? Radzimy jak pomóc sobie i dziecku zaprzyjaźnić się z przedszkolem.
cechy dobrego nauczyciela

10 cech dobrego nauczyciela

2020-10-14
Jakich cech u nauczyciela szukają dziś rodzice i dzieci? Empatyczny lider z poczuciem humoru, a do tego pracujący z pasją i zaangażowaniem. Czy to możliwe?
nauka w domu homeschooling

Edukacja domowa - home schooling - nauka w domu

2019-10-24
Czy wiesz, że wcale nie musisz posyłać dziecka do przedszkola i do szkoły? Coraz więcej rodziców decyduje się na edukację domową. Home schooling staje się coraz...
korzyści z pprzedszkola

Jakie korzyści rozwojowe wynosi dziecko z przedszkola

2019-09-20
Wielu rodziców zastanawia się, czy fakt, że dziecko chodzi do przedszkola niesie ze sobą w ogóle jakieś korzyści. Takie wątpliwości są naturalne szczególnie na ...
gotowość przedszkolna

Gotowość szkolna i przedszkolna

2019-09-02
Każdy z nas zastanawia się, czy dziecko na pewno jest gotowe do podjęcia nowych obowiązków, czy znajdzie przyjaciół i czy przystosuje się do nowych warunków. Cz...