Warto przeczytać

Jak wykorzystać montessori w domu?

Wyprawka szkolna w czasie koronawirusa – czego nie może zabraknąć?

Ten rok szkolny będzie inny od pozostałych. Niepokój oraz niepewność jutra towarzyszą nam już od kilku miesięcy. Powrót dziecka do szkoły w takich okolicznościach może być zaś powodem dużego stresu dla rodziców. Jak przygotować wyprawkę szkolną w czasie pandemii koronawirua i czego nie może w niej zabraknąć?

5 umiejętności, które przygotują dziecko do dorosłości

Jakie uniwersalne umiejętności pomogą dziecku wejść w dorosłe życie? Liczy się nie tylko podstawowa edukacja, ale także nauka o tym, jak gospodarować pieniędzmi czy też dbać o swoją higienę i wygląd. Chociaż nie jest to proste zadanie przed rodzicami, raz nabyte umiejętności zostają na zawsze z dziećmi.

Jakich zachowań dziecka nie możemy ignorować?

Dzieci przechodzą przez różne fazy rozwoju. Bunt oraz złość są w nie naturalne wpisane. Jednakże niektórych zachowań nie możemy ignorować. Brak właściwej reakcji z naszej strony może tylko spowodować eskalację niektórych problemów. Na jakie zachowania warto zwrócić uwagę, aby nie zdarzały się w przyszłości?

Niedojrzali emocjonalnie rodzice – jak wpływają na dzieci

Okazywanie zdrowych uczuć dziecku to podstawa dla ich rozwoju emocjonalnego. Co jednak, kiedy rodzice sami przejawiają cechy niedojrzałości emocjonalnej? Wpływ wcześniejszych metod wychowania oraz czarnej pedagogiki może prowadzić do zamkniętego koła, w którym zranione są nie tylko dzieci, ale i rodzice.

Zachowania rodziców, które zabijają w dziecku poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości to fundament dla budowania zdrowych relacji w dorosłym życiu. Samoocena jest kształtowana w czasie rozwoju dziecka. Dlatego tak ważni są rodzice i ich postawa. Nieświadome działania mogą zaś zadziałać destrukcyjnie. Czego lepiej unikać, aby wychować dziecko świadome swoich zalet?

Koronawirus: bilanse zdrowych dzieci odroczone, szczepienia wykonywane planowo

Zaplanowane w placówkach Podstawowej Opieki Medycznej bilanse dzieci zdrowych odroczone do 30 kwietnia. Szczepienia umówione w czasie pandemii wykonuje się planowo.

Jakie suplementy diety warto dawać dzieciom

Czy zbilansowana dieta wystarczy, by zapewnić dzieciom zdrowie, odporność, siłę na naukę i zabawę? Czy warto wspomagać dzieci suplementami diety, czy może lepiej unikać zbędnej chemii? Sprawdź, jakie suplementy warto podawać dzieciom.

Naucz dziecko myć ręce – to najlepsza profilaktyka chorób

Najlepszą profilaktyką chorób jest po prostu mycie rąk. Jeśli nauczymy dziecko robić to wystarczająco często i prawidłowo, częstotliwość chorób na pewno się zmniejszy.

Koronawirus u dzieci – czy stanowi zagrożenie?

Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Czy jest na to sposób? Jakie są objawy zakażenia korona wirusem u dzieci? Na co zwrócić uwagę? Czy dzieci mogą rozsiewać COVID-19?   Ministerstwo Zdrowia pod...

Dziecko na pogrzebie - tak czy nie?

Rodzice często zastanawiają się, czy zabranie dziecka na pogrzeb to dobry pomysł. Co wziąć pod uwagę, podejmując taką decyzję?