Warto przeczytać

Nocny atak kaszlu u dzieci - skąd się bierze i jak sobie radzić?

Jak wykorzystać montessori w domu?

Tato, pobaw się ze mną. 5 pomysłów na zabawy wzmacniające więź między tatą a dzieckiem

Współcześni ojcowie są o wiele bardziej zaangażowani w wychowanie dzieci, a także coraz bardziej świadomi wagi więzi i dobrej relacji z nimi.

Jak wybrać kapcie do przedszkola. Dziecko przebywa w nich cały dzień!

Choć sprawa wydaje się banalna, warto poświęcić chwilę uwagi wyborowi kapci do przedszkola. Mamy kilka wskazówek na ten temat.

Sprytne sposoby na owoce i warzywa w diecie dziecka

Owoce i warzywa to jeden z najważniejszych elementów zdrowej, zbilansowanej diety. Zaleca się by zarówno dzieci jak i dorośli  spożywali 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Owoce powinny znaleźć się ...

Pierwszy dzień w przedszkolu, jak pomóc dziecku w tym trudnym czasie

Twoje maleństwo już niedługo pójdzie do przedszkola. Dla małego człowieka to prawdziwy krok milowy. Szkrab rozpocznie edukację i pełną parą wejdzie w wir życia społecznego. To dla niego wielka zmiana, która niesie za sobą sporo lęku. Co zrobić, aby zminimalizować strach przed nieznanym?

Sprytne sposoby na przechowywanie w dziecięcym pokoju

Nawet najlepiej zaplanowany i zaaranżowany dziecięcy pokój z czasem zaczyna wypełniać się zabawkami, akcesoriami  i ogromną ilością innych przedmiotów. Pojawia się wtedy problem: jak przechowywać te...

10 sposobów na zaprzyjaźnienie dziecka z ekologią

Najpierw świetny wózek, piękne łóżeczko, modne ubranka, ergonomiczne nosidło i dodatkowe szczepienia, potem dobre przedszkole, edukacyjne zabawki i dodatkowe zajęcia angielskiego – robimy wszystko, ...

Czy dziecko jest gotowe na przedszkole, czy dziecko jest gotowe na szkołę?

Każdy z nas zastanawia się, czy dziecko na pewno jest gotowe do podjęcia nowych obowiązków, czy znajdzie przyjaciół i czy przystosuje się do nowych warunków. Czujesz to samo? Spokojnie – proces adaptacji rzadko bywa prosty, ale z paroma wskazówkami z pewnością sobie poradzicie.

Latem zadbaj o nawodnienie dziecka – pomysły na atrakcyjne napoje

Soki, herbatki, koktajle owocowe zawierają witaminy, minerały, a także cenne elektrolity. Latem dzieci chętniej przyjmują takie napoje, a nierzadko zastępują im one posiłki, bo w upały, dzieciom nie dopisuje apetyt na regularne obiady.

Swobodna zabawa to podstawa rozwoju. Pozwól dzieciom się bawić

Swobodna, niemoderowana zabawa jest niezwykle istotna dla rozwoju dziecka. Zarówno zabawa wśród rówieśników jak zabawa solo to podstawa rozwoju

Jak dostać 500+ na pierwsze dziecko? Jak wypełnić wniosek, terminy, ważne informacje

Jak dostać 500+ na pierwsze dziecko? Podpowiadamy kiedy i jakie dokumenty trzeba wypełnić. 500+ można obecnie dostać na każde dziecko do 18 roku życia.