Warto przeczytać

Nocny atak kaszlu u dzieci - skąd się bierze i jak sobie radzić?

Jak wykorzystać montessori w domu?

Mutyzm wybiórczy: czym jest i jak pomóc dziecku?

Kiedy dziecko milczy w określonych sytuacjach – np. w nowej grupie ludzi, jego rodzice zazwyczaj słyszą, że malec jest po prostu wstydliwy. I rzeczywiście – większość dzieci z czasem nabiera odwagi ...

Swobodna zabawa to podstawa rozwoju. Pozwól dzieciom się bawić

Swobodna, niemoderowana zabawa jest niezwykle istotna dla rozwoju dziecka. Zarówno zabawa wśród rówieśników jak zabawa solo to podstawa rozwoju

Jak dostać 500+ na pierwsze dziecko? Jak wypełnić wniosek, terminy, ważne informacje

Jak dostać 500+ na pierwsze dziecko? Podpowiadamy kiedy i jakie dokumenty trzeba wypełnić. 500+ można obecnie dostać na każde dziecko do 18 roku życia.

Krem z filtrem dla niemowląt i dzieci - wybieramy najlepszy

Filtry mineralne, brak parabenów i wodoodporność - to cechy dobrego preparatu przeciwsłonecznego dla dzieci

Etykiety i ocenianie dzieci – dlaczego lepiej tego nie robić?

Zdolny, ale leniwy, słodka i grzeczna, łobuziak. Każdy z  nas otrzymał kiedyś podobną etykietę. Przyklejamy je łatwo – zwłaszcza dzieciom. Tymczasem etykietowane, tak, jak wygłaszanie subiektywnych ...

Czy słońce naprawdę szkodzi dzieciom?

Wiele mówi się o szkodliwości słońca i o tym, że dzieci nie powinny się opalać. A jednocześnie prawie cała populacja cierpi na niedobory witaminy D. Jak postępować ze słońcem u dzieci?

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa, co powinno niepokoić? Jak wygląda pierwsza wizyta? Sprawdź!

Jeśli cokolwiek w rozwoju dziecka nas niepokoi lub wiemy, że rodzina przechodzi trudne chwile, warto iść do psychologa. Taka wizyta nie zaszkodzi, a może pomóc.

Wypoczynek na wakacjach z dziećmi - czy to w ogóle możliwe?

Wakacje z dziećmi - czy to możliwe, aby wyjechać z rodziną i nie zwariować? Mamy kilka wskazówek, sprawdź, co zrobić, aby wakacje nie były męczarnią.

Być ojcem – to nie takie proste! Dekalog dobrego taty

Dzisiejsi ojcowie nie mają łatwego zadania. Z jednej strony powinni być stanowczy, a z drugiej strony wymaga się od nich wrażliwości i wspierającej postawy.

Nie krzycz na dziecko. To przemoc!

Krzyczenie na dziecko ma same negatywne skutki. Osłabia więzi, zwiększa frustrację rodzica, a nawet prowadzi do zmian w mózgu u dziecka.