Warto przeczytać

Jak wykorzystać montessori w domu?

Koronawirus: bilanse zdrowych dzieci odroczone, szczepienia wykonywane planowo

Zaplanowane w placówkach Podstawowej Opieki Medycznej bilanse dzieci zdrowych odroczone do 30 kwietnia. Szczepienia umówione w czasie pandemii wykonuje się planowo.

Jakie suplementy diety warto dawać dzieciom

Czy zbilansowana dieta wystarczy, by zapewnić dzieciom zdrowie, odporność, siłę na naukę i zabawę? Czy warto wspomagać dzieci suplementami diety, czy może lepiej unikać zbędnej chemii? Sprawdź, jakie suplementy warto podawać dzieciom.

Naucz dziecko myć ręce – to najlepsza profilaktyka chorób

Najlepszą profilaktyką chorób jest po prostu mycie rąk. Jeśli nauczymy dziecko robić to wystarczająco często i prawidłowo, częstotliwość chorób na pewno się zmniejszy.

Koronawirus u dzieci – czy stanowi zagrożenie?

Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Czy jest na to sposób? Jakie są objawy zakażenia korona wirusem u dzieci? Na co zwrócić uwagę? Czy dzieci mogą rozsiewać COVID-19?   Ministerstwo Zdrowia pod...

Dziecko na pogrzebie - tak czy nie?

Rodzice często zastanawiają się, czy zabranie dziecka na pogrzeb to dobry pomysł. Co wziąć pod uwagę, podejmując taką decyzję?

Pobieranie krwi, wizyta u lekarza lub dentysty – jak przygotować dziecko?

Oto cenne wskazówki, jak dobrze nastawić dziecko do wizyty u lekarza czy dentysty oraz do pobierania krwi.

Edukacja domowa - home schooling - jak wygląda nauka w domu

Czy wiesz, że wcale nie musisz posyłać dziecka do przedszkola i do szkoły? Coraz więcej rodziców decyduje się na edukację domową. Home schooling staje się coraz bardziej popularny. Jak wygląda nauka w domu w praktyce?

Dziecko ucieka na spacerze, co robić, jak reagować

Przychodzi czas, że nasz maluch, który do tej pory przesypiał większość spaceru w wózku, wyraża chęć samodzielnego eksplorowania otoczenia. Jest to czas niełatwy, dziecko najpierw przewraca się i pochyla nad każdym kamyczkiem, ale z czasem zaczyna uciekać.

Dziecko z nadwagą - jak rozmawiać z dzieckiem o nadwadze

Jak pomóc dziecku z nadwagą, jak z nim rozmawiać, aby zmotywować je do działania i nie doprowadzić do utraty poczucia własnej wartości?Podpowiadamy.

Śpiworki do wózka – jaki wybrać. Ranking śpiworków

Śpiworek do wózka to niezwykle praktyczne akcesorium. Sprawdza się zarówno dla niemowląt  w gondoli jak i w spacerówkach przy starszych dzieciach. Nawet tych, które już chodzą. Dziś podpowiadamy, ja...