Krem na odparzenia

Data:

O niemowlaka, a zwłaszcza jego delikatne ciało dbamy szczególnie. Wyjątkowo podatna na wszelkie podrażnienia jest, wiecznie 'zapakowana' w pieluszkę pupa bobasa, dlatego właśnie na niej się skupmy. W dziecięcej wyprawce nie może bowiem zabraknąć kremu na odparzenia.  pupa dziecka - krem na odparzenia

 

Pupa naszego dziecka jest niezwykle podatna na odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry. Brak dostępu powietrza w pieluszce, do tego bezpośredni kontakt skóry (choćby chwilowy), z moczem i kałem mogą wywołać zaczerwienienie na pupie dziecka. Dlatego ważne jest odpowiednie nawilżenie i pielęgnacja tych okolic.

 

Co powinien zawierać najlepszy krem na odparzenia?

Najlepiej, by w jego skład wchodziły: rumianek, olejek zbożowy, pszczeli wosk, nagietek, witamina E, olejek migdałowy, z jojoby, sojowy, oliwa z oliwek – czyli składniki pielęgnacyjne. Podczas wizyty u pediatry poproś o polecenie dobrego kremu do ochrony pupy dziecka. Najprawdopodobniej przepisze Ci maść robioną na receptę w aptece.


Wazelina, olejek parafinowy i silikonowy, a ponadto mydło, sztuczne barwniki, konserwanty – nie są pożądane, gdyż mogą uczulać.

 

Jak kupować krem w sklepie?

Przed zakupem trzeba sprawdzić jego skład. Jeśli wszystko na etykietce wydaje nam się proste i zrozumiałe oznacza to, że składniki są pochodzenia naturalnego. Zanim jeszcze udasz się do kasy, otwórz słoiczek (o ile jest to możliwe) i powąchaj. Dobry krem na odparzenia jest bezwonny, masz gwarancje, że nie zawiera perfum. Ważne jest też sprawdzenie informacji na temat: testowania dermatologicznego i neutralnego PH.

 

W sklepach jest mnóstwo produktów do pielęgnacji pupy dziecka. Tanich i tych droższych również. Cena w jakimś stopniu jest wyznacznikiem jakości, ale niekoniecznie. Często płacimy po prostu za markę. 

 

Autor: Agnieszka Godlewska

 

Zdjęcie: Fotolia by © Podfoto

Zdjęcie2:© AVAVA

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
2-1-2015
Ocena:
Sudocrem jest najbardziej sprawdzonym kremem na odparzenia, stosuje się go u dzieci i u dorosłych. Lepszego jeszcze nie spotkałam
9-9-2014
Ocena:
niestety w 90% przypadków nie można otwierać kosmetyków w sklepie a z testerami kremów na odparzenia się nie spotkałam. Z własnego doświadczenia z czystym sumieniem polecam Sudocrem, najlepszy z kremów dostępnych na rynku a przetestowałam chyba wszystko co się pojawiało, naiwnie myśląc że co nowsze będzie lepsze. A jednak stary dobry Sudocrem pozostaje bez konkurencji.