Książeczki sensoryczne od Kapitana Nauki

„Witaj, zajączku” oraz „Witaj, Żabko” to książeczki sensoryczne  wydane przez markę Kapitan Nauka. Książki piękne, wytrzymałe i wzbogacone o atrakcyjne okienka, wycięcia i faktury, z pewnością skrad...

Nasz patronat: "Do uszka maluszka" - seria książeczek dla najmłodszych

Seria „Do uszka Maluszka”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Skrzat, to 6 kartonowych książeczek, stworzonych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Książeczki objął patronatem medialnym nasz portal Dzidziusiowo.pl

100 pierwszych słów od Kapitana Nauki - książeczki dla dzieci do 3 lat - recenzja

Seria "100 pierwszych słówek" od Kapitana Nauki to niewielkie, książeczki z twardymi stronami, które przeznaczone są dla najmłodszych czytelników w wieku do 3 lat. Mają formę obrazkowych słowniczków...

Bo śmiech to zdrowie!

Śmiech to zdrowie. To powszechnie znana prawda i chyba nikt nie poddaje w wątpliwość tych słów. Śmiech nie tylko poprawia nastrój, ale może zdziałać o wiele, wiele więcej. Spytacie skąd wziąć powody do śmiechu? Na przykład z fantastycznej książeczki Agnieszki Frączek, pod tytułem „Śmiechu warte”. Ale czy na pewno warto po nią sięgnąć? Warto!

Świat w kolorach tęczy

Podobno, w czasie deszczu dzieci się nudzą. Ale po każdym deszczu wychodzi słońce, a niekiedy da się wtedy zaobserwować … tęczę. Ten cudowny, wielobarwny łuk uwielbiają i młodsi, i starsi. I choć wyodrębnić w nim można 7 głównych kolorów, wprawne oko może ich dostrzec więcej. A jak wygląda świat w kolorach tęczy? Tego możecie się dowiedzieć z książki pt. „2 kolorów” Marcina Brykczyńskiego.

Mleczak, Wróżka Zębuszka, Ślimak i wiecznie głodny Księżyc

Każdy z nas przeżył już w życiu przeprawę z zębami mlecznymi. Swoimi, rzecz jasna. Rodzice mają tę „przyjemność”, że po latach następuje „powtórka z rozrywki”. Bo oto ich kilkuletnie dzieci zaczynają gubić mleczaki. Sięgnijcie po książkę „Mleczak” Katarzyny Wasilkowskiej i przedstawcie dzieciom Marcysia. Chłopiec i jego mleczak z pewnością pomogą Wam poradzić sobie z delikatną sytuacją.

Jak spełniają się gwiezdne marzenia

Książki są dobre na wszystko, prawda? Dobrze napisana książka potrafi rozbawić, wzruszyć, pocieszyć, podnieść na duchu… Ale nie wiem, czy wiecie, że książki mogą pomagać też w inny sposób. Idealnym przykładem jest książka pod tytułem „Gwiezdne marzenia”. Co w niej takiego wyjątkowego? Wszystko!

Zuzia i dobre wróżki

Czy macie czasami wrażenie, że pewne rzeczy nie dzieją się przypadkiem, że ktoś pomaga Wam „z ukrycia” i jakby nad Wami czuwa? Może to… dobre wróżki? Wspólnie z nami poznajcie przygody Zuzi, bohaterki serii „Zuzia i dobre wróżki”.

Poznaję świat i kropka!

Dzieci mają ogromną potrzebę poznawania otaczającego nas świata. I bardzo dobrze. Inna sprawa, że podczas tego poznawania zadają miliony pytań, na które my, dorośli, nie zawsze jesteśmy w stanie w o...

Wstąp do Klub Małego Patrioty!

Książeczek o samolotach, czy statkach jest w księgarniach prawdziwe zatrzęsienie. Ale jeśli chcecie, by Wasze dzieci poznały ciekawostki nie o maszynach po prostu, ale konkretnie o polskich galeonach, okrętach, balonach, satelitach, … i dowiedziały się co nieco o ich historii, sięgnijcie po książeczki autorstwa Dariusza Grochala, wydane przez Wydawnictwo Skrzat.