10 najlepszych zabaw ogólnorozwojowych

Dzieciaki czują instynktownie co jest dla nich dobre. Zabawa jest dla dzieciństwa całkowicie naturalna i normalna. Jednak jej brak lub niezaznanie beztroski, czy śmiechu bardzo źle przekłada się na późniejsze życie. My, dorośli, chcąc, żeby dzieci rozwijały się jak najlepiej, musimy wiedzieć, że nie zawsze musimy podsuwać pociechom kolejnych zajęć dodatkowych, które czasami są tylko zapychaczami czasu. Bo przecież istnieje mnóstwo zabaw, które wpływają pozytywnie na rozwój naszych dzieci.

Co zamiast komputera i tabletu? 5 sprawdzonych zabaw dla dzieci!

Twoja pociecha coraz częściej domaga się od Ciebie możliwości korzystania z laptopa czy smartfona? Jest niezadowolona, kiedy stawiasz granice i odmawiasz kolejnej rundy gry czy odcinka bajki? Tablet i komputer to dla dziecka prosta, szybka, a zarazem mocno atrakcyjna rozrywka. No właśnie zazwyczaj tylko rozrywka. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zainteresować je innymi aktywnościami oraz rozwijać jego ciekawość świata. Oto 5 sprawdzonych pomysłów!

5 sposobów na nudę czyli najpopularniejsze zabawy dla dzieci

Już niedługo za oknem zrobi się szaro i ponuro, będziemy siedzieć w domu, a nasze dziecko razem z nami. Jak się bawić, żeby czas minął szybko i przyjemnie? Sprawdźcie nasze sposoby.

Spędź kreatywnie czas ze swoim dzieckiem! 7 niezawodnych zabaw dla dwulatka

Dwuletnie dziecko potrafi już bardzo wiele. Samodzielnie umie wchodzić i schodzić po schodach. Umiejętnie wznosi coraz to bardziej skomplikowane budowle z klocków. Poza tym dwulatek to ktoś, kto domaga się udostępnienia mu kredek by mógł popisać się swoją twórczością.

Co z tym Halloween, kreatywny poradnik dla zmęczonych rodziców

Jesień w pełni, na dworze w większości szaro-buro, a nam jedyne co się naprawdę chce, to spać. Tymczasem nasze pociechy skaczą z radości gdyż już niedługo nadejdzie długo oczekiwany Halloween.

Łowimy literki

Fantastyczna gra dla całej rodziny. Niczym w popularnym Scrabble układaj słowa z wylosowanych literek. Z tą różnicą, że tutaj te literki trzeba najpierw złowić.

Nasz idealny plac zabaw [Felieton]

Szymon wdrapuje się na miniaturową wspinaczkową ściankę zastępującą drabinkę. Potem balansując na pojedynczej belce, pędzi na zjeżdżalnię. Chcecie poznać nasz idealny plac zabaw?

Jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem?

W natłoku codziennych spraw i obowiązków nie zawsze udaje się nam spędzić czas z naszym dzieckiem w kreatywny sposób.
Pragniesz pokazywać mu świat, uczyć i rozwijać je, ale jak to zrobić, kiedy kreatywność zawodzi, a półki w sklepach uginają się od plastikowych, podobnych do siebie gotowych zabawek, które Twoje dziecko po 2 dniach rzuca w kąt?

Zabawy logopedyczne

Wady wymowy to częsty problem dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. I choć robimy wszystko by dziecko ładnie mówiło, czasem pojawia się problem. Na szczęście większość przyczyn złej wymowy możemy wyeliminować odpowiednimi ćwiczeniami z dzieckiem.

Zobacz zabawkę roku 2015

Zakończyła się czwarta edycja konkursu „Zabawka Roku 2015”, w którego jury zasiadała m.in. Justyna Ostapińska z Dzidziusiowo.pl jej córka Amelia i synek Olaf. Nagrody przyznano w 13 kategoriach.