Wesołe zajączki - sposób na jajka wielkanocne

Święta tuż, tuż. Jeśli w tym roku chciałybyście podać jajka wielkanocne inaczej, mamy dla Was ciekawą propozycję. Zajączek wielkanocny z jajka to bardzo prosta w przygotowaniu dekoracja, a cała ich rodzina rozweseli świąteczny stół i na pewno spodoba się dzieciom.

10 najlepszych zabaw ogólnorozwojowych

Dzieciaki czują instynktownie co jest dla nich dobre. Zabawa jest dla dzieciństwa całkowicie naturalna i normalna. Jednak jej brak lub niezaznanie beztroski, czy śmiechu bardzo źle przekłada się na późniejsze życie. My, dorośli, chcąc, żeby dzieci rozwijały się jak najlepiej, musimy wiedzieć, że nie zawsze musimy podsuwać pociechom kolejnych zajęć dodatkowych, które czasami są tylko zapychaczami czasu. Bo przecież istnieje mnóstwo zabaw, które wpływają pozytywnie na rozwój naszych dzieci.

Najlepsze stroje i kostiumy dla dzieci na ostatki

Przedstawiamy proste i atrakcyjne stroje, które mogą być ostatkową inspiracją. Bez problemu wykonacie je w domu wraz z dziećmi. Wystarczy tylko trochę kreatywności. Wśród  naszych propozycji znajdzi...

Jak zorganizować Wielkanoc z dzieckiem

Wspólne porządki, malowanie jajek, pieczenie babki, sianie rzeżuchy, czy przystrajanie wielkanocnego koszyczka mogą sprawić równie wiele frajdy, co prezenty znalezione pod choinką.

Co zamiast komputera i tabletu? 5 sprawdzonych zabaw dla dzieci!

Twoja pociecha coraz częściej domaga się od Ciebie możliwości korzystania z laptopa czy smartfona? Jest niezadowolona, kiedy stawiasz granice i odmawiasz kolejnej rundy gry czy odcinka bajki? Tablet i komputer to dla dziecka prosta, szybka, a zarazem mocno atrakcyjna rozrywka. No właśnie zazwyczaj tylko rozrywka. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zainteresować je innymi aktywnościami oraz rozwijać jego ciekawość świata. Oto 5 sprawdzonych pomysłów!

5 sposobów na nudę czyli najpopularniejsze zabawy dla dzieci

Już niedługo za oknem zrobi się szaro i ponuro, będziemy siedzieć w domu, a nasze dziecko razem z nami. Jak się bawić, żeby czas minął szybko i przyjemnie? Sprawdźcie nasze sposoby.

Spędź kreatywnie czas ze swoim dzieckiem! 7 niezawodnych zabaw dla dwulatka

Dwuletnie dziecko potrafi już bardzo wiele. Samodzielnie umie wchodzić i schodzić po schodach. Umiejętnie wznosi coraz to bardziej skomplikowane budowle z klocków. Poza tym dwulatek to ktoś, kto domaga się udostępnienia mu kredek by mógł popisać się swoją twórczością.

Co z tym Halloween, kreatywny poradnik dla zmęczonych rodziców

Jesień w pełni, na dworze w większości szaro-buro, a nam jedyne co się naprawdę chce, to spać. Tymczasem nasze pociechy skaczą z radości gdyż już niedługo nadejdzie długo oczekiwany Halloween.

Łowimy literki

Fantastyczna gra dla całej rodziny. Niczym w popularnym Scrabble układaj słowa z wylosowanych literek. Z tą różnicą, że tutaj te literki trzeba najpierw złowić.

Nasz idealny plac zabaw [Felieton]

Szymon wdrapuje się na miniaturową wspinaczkową ściankę zastępującą drabinkę. Potem balansując na pojedynczej belce, pędzi na zjeżdżalnię. Chcecie poznać nasz idealny plac zabaw?