Data modyfikacji:

Przyjęcie na Dzień Dziecka z balonami. Zadania, zabawy, karteczki

Autor: Patrycja Wrotek

Dzień Dziecka, a może urodziny pociechy? Zastanawiacie się czy z tej okazji nie zaprosić znajomych z maluchami i nie urządzić mini przyjęcia dla dzieci, ale obawiacie się wysokich kosztów? Nie musicie od razu wynajmować klauna, animatorów zabawy czy pani malującej buzie. Wystarczy mnóstwo balonów i szczypta wyobraźni, a zabawa będzie udana i nie uderzy Was mocno po kieszeni.

 

Balony na dzień dziecka kinder party

 

Organizacja imprezy na Dzień Dziecka krok po kroku

Dla dzieci impreza z balonami to idealny pomysł na Dzień Dziecka. Jest niedrogi, łatwy w realizacji, zarówno w mieszkaniu jak i w ogrodzie, i dający naprawdę wiele radości. Jeśli planujecie urodziny dziecka balony będą strzałem w dziesiątkę. Po prostu dzieci je kochają. Zawczasu warto wszystko zaplanować, tak aby nic nas nie zaskoczyło. Poniżej wskazówki:

  • Kup dużo balonów i kilka drobnych nagród dla zwycięzców;
  • Opracuj plan kinderbalu uwzględniając pory posiłków i czas jaki zajmą poszczególne gry logiczne lub edukacyjne;
  • Parę dni wcześniej rozpocznij przygotowywanie dekoracji i rekwizytów do konkursów, tak aby w razie potrzeby dokupić brakujące rzeczy.

 

Dekoracje z balonów

Jak się domyślacie, podstawą naszego przyjęcie będzie duża ilość balonów. Im więcej, tym lepiej. Wybierajcie baloniki w żywych barwach oraz w różnych kształtach. (Uwaga! Aby nie stracić płuc, do ich dmuchania dobrze wyposażyć się w pompkę).

Nadmuchaj je i poprzyczepiaj w różnych miejscach w mieszkaniu/ogrodzie. Kilka możesz zostawić luźno ganiających po podłodze. Do baloników przymocuj wstążki i paski kolorowej krepiny za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Możesz do nich przykleić wycięte z papieru serduszka, gwiazdeczki, czy przerobić kilka na buźki (doklejając uszy, rogi włosy). W dekorowaniu balonów mogą pomagać maluchy (może to być również jedno z zadań na balu).

 


Propozycje zabaw dla dzieci

  • Śmieszne zadania w balonikach

Policz zaproszonych gości i przygotuj po kilka baloników dla każdego. Do baloników powrzucaj wcześniej przygotowane zadania zapisane na małych kartkach, a następnie nadmuchaj balony i zawiąż je. Zadania musisz dostosować do wieku zaproszonych gości. Mogą to być wszelkie zabawne polecenia jak: np. naśladowanie małpki, policzenie do 10., zrobienie jaskółki, udawanie koguta, znajdowanie rymów, lub ruchowe - skacząc na jednej nodze udać się do kuchni i przynieść stamtąd (nadal skacząc) salaterkę wypełnioną piłeczkami pingpongowymi. W trakcie balu, dzieci po kolei przekuwają swoje balony, a osoba dorosła odczytuje zadania do wykonania. Jeśli nie zapraszacie gości lub jest ich zbyt mało, w zabawie śmiało mogą uczestniczyć również dorośli.

 

Zabawy z balonami dla dzieci:

  • Niezawodne kółko w z fantami

Ustawiamy maluchy w kółku, w środku staje osoba dorosła z balonem. Zabawa polega na wypowiedzeniu imienia, któregoś z dzieci i podrzuceniu balona do góry. Wywołane dziecko musi złapać balon w rączki, zanim dotknie on podłogi. Jeśli mu się uda w kolejnej rundzie zajmie miejsce w środku koła i wywoła kolejnego gracza. Jeśli nie – musi dać fant. Dzieci, które dały fanty wykonują zadania wymyślone przez pozostałych gości.

 

  • Na czubku palca

Jeśli w domu są starsze dzieci możesz wymyślić kilka zadań zręcznościowych. Uczestnicy będą je wykonywali po kolei na czas lub ilość powtórzeń. Przykładowe zadania: podbijanie balona tylko jednym palcem lub nogą – tak żeby nie upadł na ziemię, utrzymanie go jak najdłużej na jednym palcu lub na głowie, rzut balonem do celu, lub próba strącenia ustawionych kręgli.

 

  • Rysunki na balonie

Daj dzieciom nienadmuchane balony i grube pisaki. Niech każdy narysuje na swoim baloniku zabawną buźkę, a może wyczaruje zwierzaka np. tygrysa. Potem powoli nadmuchaj po kolei wszystkie balony i zachęć dzieci żeby obserwowały, jak w trakcie dmuchania balona zmieniają się ich rysunki.

 

  • Taniec z balonem

Pamiętacie tańce z balonem umieszczonym pomiędzy partnerami. Waszym maluchom też się one spodobają. Dobierzcie dzieci w pary, ustawcie im balony między czołami (starsze dzieci) lub między brzuchami i niech próbują razem tańczyć.

  • Lub … inny taniec

Każda para dostaje po jednym nadmuchanym balonie, który przywiązujemy na dłuższej tasiemce do nogi jednego z dzieci (balony możemy przywiązać dzieciom lub rodzicom). W czasie tańca dziecko z każdej pary chroni balon partnera a jednocześnie próbuje zniszczyć (lub zabrać jeśli dzieci boją się strzału pękającego balona) balonik należący do sąsiedniej pary. Zwyciężają Ci którym uda się najdłużej zachować balon. Modyfikacją zabawy może być rodzic z przywiązanymi do siebie balonikami lub chroniący baloniki zamocowane na stojaku. Otaczające go dzieci próbują podejść jak najbliżej i zbić balonik.

  • Zabawa z balonami "Idą słonie!"

Zabawę najlepiej rozgrywać na dworze lub w dużym pomieszczeniu. Rozmieszczamy nadmuchane balony w różnych miejscach domu/działki. Na polecenie start gracze biegną do nich z punktu startowego. Możecie umówić się albo na rozdeptywanie balonów albo ich zbieranie (przyda się rodzic partner). Ten kto zbierze najwięcej, wygrywa.

 

Oczywiście powyższe zabawy możecie w dowolny sposób modyfikować, dostosowując do wieku, umiejętności i preferencji Waszych dzieci. Możecie wymyślić jeszcze zupełnie inne. Dzieci mogą uczestniczyć w nich same lub z dorosłymi (zabawa może być jeszcze lepsza gdy tatuś spróbuje zrobić przewrót). Najważniejsze żebyście wszyscy świetnie się bawili.


Autor

Patrycja Wrotek

Prywatnie mama trzech przesłodkich dziewczynek Hani, Oli i Wiktorii, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko".

Komentarze
15-05-2018
Ocena:
Zabaw co nie miara. Oby goście dopisali ;-)
zabawy z 3 latkiem w domu

Kreatywne zabawy z 3-latkiem w domu: pomysły na rozwijające aktywności dla maluchów

2024-03-13
Rozkwitająca wyobraźnia, ciekawość świata i niepowtarzalna energia trzylatków stanowią doskonałe źródło inspiracji do kreatywnych zabaw w domu. W tym artykule odkryjemy pomysły na rozwijające aktywności, które nie tylko dostarczą maluchowi radości, ale również wspomogą jego rozwój umiejętności. Zabawy te są dostosowane do przestrzeni domowej, pozwalając rodzicom na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, kształtując jednocześnie jego zdolności poznawcze, społeczne i motoryczne. Gotowi na pełne uśmiechu przygody? Zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami na zabawy z 3-latkiem w domu! Na pewno znajdziecie pomysły odpowiednie dla swojego dziecka.
zabawki dla 6-latków

Jakie zabawki dla sześciolatków wybrać?

2024-03-06
Zabawki stanowią kluczowy element rozwoju dziecka. Dla sześciolatków, a więc dzieci znajdują się w wieku, kiedy ich umiejętności rozwijają się w zawrotnym tempie, wybór odpowiednich produktów jest niezwykle istotny. Warto zadbać o to, by zabawki dla sześciolatków były zarówno edukacyjne, jak i dostosowane do wieku oraz płci dziecka. Sprawdź, jakie zabawki dla dzieci, dla sześciolatków warto wybrać, biorąc pod uwagę propozycje dla chłopców i dziewczynek.
ranking zabawek dla 5-latka

Ranking najlepszych zabawek dla 5-latka. Jakie wybrać?

2024-02-16
Kiedy zbliżają się piąte urodziny dziecka, rodzice często zastanawiają się, jakie zabawki wybrać, aby dostarczyć maluchowi nie tylko radość, ale także rozwijające doświadczenia. Wybór zabawek dla 5-latka może być trudny, biorąc pod uwagę różnice między chłopcami a dziewczynkami oraz różnorodność dostępnych opcji na rynku. Warto więc sprawdzić ranking zabawek dla 5-latka oraz propozycje prezentów zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Poznaj popularne zabawki edukacyjne oraz chętnie wybierane kategorii produktów, które cieszą się uznaniem w tej grupie wiekowej.
Rozwijające zajęcia dla 3-latka

Rozwijające zajęcia dla 3-latka: ciekawe propozycje

2024-02-14
Dodatkowe zajęcia dla 3-latka to doskonały pomysł - dzięki nim dziecku nawiązuje nowe przyjaźnie, staje się bardziej odważne, a także rozwija się na różnych płaszczyznach. Sprawdź, jakie zajęcia rodzice wybierają dla swoich pociech najczęściej i jakie płyną z nich korzyści.
zabawy z 5 miesięcznym dzieckiem

Najlepsze zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem

2024-01-19
Niemowlę, które ma pięć miesięcy, jest coraz bardziej ruchliwe i zainteresowane własnym ciałem. Zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem zawsze zawierają elementy, które pomagają mu rozwijać nowe umiejętności. Różnorodne aktywności zapewniają nie tylko dobre samopoczucie malucha, ale także wspierają rozwijające się umiejętności kluczowe dla tego etapu rozwoju. Nie wiesz, jakie są najlepsze zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
zabawki dla 7 miesięcznego dziecka

Jakie zabawki dla 7-miesięcznego dziecka wybrać?

2024-01-09
Zabawki są nie tylko źródłem radości dla dzieci, ale także ważnym narzędziem w ich rozwoju. Dla 7-miesięcznego dziecka wybór odpowiednich zabawek może być kluczowy dla rozwoju fizycznego, emocjonalnego i poznawczego. Warto zrozumieć, jakie zabawki są odpowiednie dla tego wieku i jakie umiejętności można wspierać poprzez zabawę. Nie wiesz, jakie zabawki dla 7-miesięcznego dziecka wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!
rowerek biegowy kinderkraft

Jaki rowerek biegowy Kinderkraft wybrać? Opinie i polecane modele

2023-07-22
Rowerek biegowy to pierwszy tego typu pojazd w życiu każdego maluszka, który przygotowuje go do samodzielnej jazdy na modelu z prawdziwego zdarzenia. Ma prostą konstrukcję bez pedałów, umożliwia łatwe utrzymanie równowagi oraz zachęca dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Dużą popularnością wśród rodziców i ich pociech cieszy się rowerek biegowy Kinderkraft. Chcesz kupić model właśnie tej marki? W takim razie zobacz nasz przegląd polecanych propozycji.