Balonowe przyjęcie na Dzień Dziecka

Data:

Dzień Dziecka, a może urodziny pociechy? Zastanawiacie się czy z tej okazji nie zaprosić znajomych z maluchami i nie urządzić mini przyjęcia dla dzieci, ale obawiacie się wysokich kosztów? Nie musicie od razu wynajmować klauna, animatorów zabawy czy pani malującej buzie. Wystarczy mnóstwo balonów i szczypta wyobraźni, a zabawa będzie udana i nie uderzy Was mocno po kieszeni.

 

Balony na dzień dziecka kinder party

 

Organizacja krok po kroku

Dla dzieci impreza z balonami to idealny pomysł na Dzień Dziecka. Jest niedrogi, łatwy w realizacji, zarówno w mieszkaniu jak i w ogrodzie, i dający naprawdę wiele radości. Jeśli planujecie urodziny dziecka balony będą strzałem w dziesiątkę. Po prostu dzieci je kochają. Zawczasu warto wszystko zaplanować, tak aby nic nas nie zaskoczyło. Poniżej wskazówki:

  • Kup dużo balonów i kilka drobnych nagród dla zwycięzców;
  • Opracuj plan kinderbalu uwzględniając pory posiłków i czas jaki zajmą poszczególne gry logiczne lub edukacyjne;
  • Parę dni wcześniej rozpocznij przygotowywanie dekoracji i rekwizytów do konkursów, tak aby w razie potrzeby dokupić brakujące rzeczy.

 

Dekoracje

Jak się domyślacie, podstawą naszego przyjęcie będzie duża ilość balonów. Im więcej, tym lepiej. Wybierajcie baloniki w żywych barwach oraz w różnych kształtach. (Uwaga! Aby nie stracić płuc, do ich dmuchania dobrze wyposażyć się w pompkę). Nadmuchaj je i poprzyczepiaj w różnych miejscach w mieszkaniu/ogrodzie. Kilka możesz zostawić luźno ganiających po podłodze. Do baloników przymocuj wstążki i paski kolorowej krepiny za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Możesz do nich przykleić wycięte z papieru serduszka, gwiazdeczki, czy przerobić kilka na buźki (doklejając uszy, rogi włosy). W dekorowaniu balonów mogą pomagać maluchy (może to być również jedno z zadań na balu).

 

Propozycje zabaw dla dzieci

  • Śmieszne zadania w balonikach

Policz zaproszonych gości i przygotuj po kilka baloników dla każdego. Do baloników powrzucaj wcześniej przygotowane zadania zapisane na małych kartkach, a następnie nadmuchaj balony i zawiąż je. Zadania musisz dostosować do wieku zaproszonych gości. Mogą to być wszelkie zabawne polecenia jak: np. naśladowanie małpki, policzenie do 10., zrobienie jaskółki, udawanie koguta, znajdowanie rymów, lub ruchowe - skacząc na jednej nodze udać się do kuchni i przynieść stamtąd (nadal skacząc) salaterkę wypełnioną piłeczkami pingpongowymi. W trakcie balu, dzieci po kolei przekuwają swoje balony, a osoba dorosła odczytuje zadania do wykonania. Jeśli nie zapraszacie gości lub jest ich zbyt mało, w zabawie śmiało mogą uczestniczyć również dorośli.

 

 

  • Niezawodne kółko w z fantami

Ustawiamy maluchy w kółku, w środku staje osoba dorosła z balonem. Zabawa polega na wypowiedzeniu imienia, któregoś z dzieci i podrzuceniu balona do góry. Wywołane dziecko musi złapać balon w rączki, zanim dotknie on podłogi. Jeśli mu się uda w kolejnej rundzie zajmie miejsce w środku koła i wywoła kolejnego gracza. Jeśli nie – musi dać fant. Dzieci, które dały fanty wykonują zadania wymyślone przez pozostałych gości.

 

  • Na czubku palca

Jeśli w domu są starsze dzieci możesz wymyślić kilka zadań zręcznościowych. Uczestnicy będą je wykonywali po kolei na czas lub ilość powtórzeń. Przykładowe zadania: podbijanie balona tylko jednym palcem lub nogą – tak żeby nie upadł na ziemię, utrzymanie go jak najdłużej na jednym palcu lub na głowie, rzut balonem do celu, lub próba strącenia ustawionych kręgli.

 

  • Rysunki na balonie

Daj dzieciom nienadmuchane balony i grube pisaki. Niech każdy narysuje na swoim baloniku zabawną buźkę, a może wyczaruje zwierzaka np. tygrysa. Potem powoli nadmuchaj po kolei wszystkie balony i zachęć dzieci żeby obserwowały, jak w trakcie dmuchania balona zmieniają się ich rysunki.

 

  • Taniec z balonem

Pamiętacie tańce z balonem umieszczonym pomiędzy partnerami. Waszym maluchom też się one spodobają. Dobierzcie dzieci w pary, ustawcie im balony między czołami (starsze dzieci) lub między brzuchami i niech próbują razem tańczyć.

 

  • Lub … inny taniec

Każda para dostaje po jednym nadmuchanym balonie, który przywiązujemy na dłuższej tasiemce do nogi jednego z dzieci (balony możemy przywiązać dzieciom lub rodzicom). W czasie tańca dziecko z każdej pary chroni balon partnera a jednocześnie próbuje zniszczyć (lub zabrać jeśli dzieci boją się strzału pękającego balona) balonik należący do sąsiedniej pary. Zwyciężają Ci którym uda się najdłużej zachować balon. Modyfikacją zabawy może być rodzic z przywiązanymi do siebie balonikami lub chroniący baloniki zamocowane na stojaku. Otaczające go dzieci próbują podejść jak najbliżej i zbić balonik.

 

  • Idą słonie!

Zabawę najlepiej rozgrywać na dworze lub w dużym pomieszczeniu. Rozmieszczamy nadmuchane balony w różnych miejscach domu/działki. Na polecenie start gracze biegną do nich z punktu startowego. Możecie umówić się albo na rozdeptywanie balonów albo ich zbieranie (przyda się rodzic partner). Ten kto zbierze najwięcej, wygrywa.

 

Oczywiście powyższe zabawy możecie w dowolny sposób modyfikować, dostosowując do wieku, umiejętności i preferencji Waszych dzieci. Możecie wymyślić jeszcze zupełnie inne. Dzieci mogą uczestniczyć w nich same lub z dorosłymi (zabawa może być jeszcze lepsza gdy tatuś spróbuje zrobić przewrót). Najważniejsze żebyście wszyscy świetnie się bawili.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Aliaksei Lasevich

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
15-5-2018
Ocena:
Zabaw co nie miara. Oby goście dopisali ;-)