Odczuwasz ból w czasie współżycia, masz problemy z zajściem w ciążę lub zaburzenia cyklu miesiączkowego? Porozmawiaj z lekarzem są to najczęstsze objawy schorzenia powszechnie określanego jako endometrioza.
Czytaj więcej
Problemy z płodnością są spowodowane różnymi czynnikami. Kiedy dwóch kresek na teście ciążowym jak nie było, tak nie ma, warto wykonać jeszcze jedno badanie, a mianowicie, badanie wrogości śluzu szyjkowego, czyli badanie PCT. Na czym ono polega i jak się je wykonuje?
Czytaj więcej
Jeszcze do niedawna jedynym sposobem by dokładnie obejrzeć narządy rodne kobiety i móc zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości czy nawet je skorygować, było przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Dzięki postępowi medycyny, obecnie nie jest to już konieczność, a to za sprawą laparoskopii. Jak wygląda taki zabieg i jakie jest jego zastosowanie w ginekologii?
Czytaj więcej
Inseminacja jest najprostszą metodą rozrodu wspomaganego. Polega na podaniu do jamy macicy specjalnie przygotowanego nasienia partnera, a w przypadku gdy w jego nasieniu nie ma plemników, mrożonego nasienia pochodzącego od dawcy.
Czytaj więcej
Mięśniaki macicy są dość popularnym schorzeniem i dotyczą około 20% kobiet. Najczęściej ujawniają się dopiero po 30., a nawet 40. roku życia. U kobiet decydujących się na późniejsze macierzyństwo mogą być przyczyną kłopotów z płodnością.
Czytaj więcej
Osoby zmagające się z niepłodnością próbują rozmaitych metod. Okazuje się, że pojawiła się metoda, która może stanowić prawdziwą alternatywę dla in vitro. To AneVivo. Na czym polega? Sprawdźmy.
Czytaj więcej
Naprotechnologia to metoda walki z niepłodnością opierająca się na obserwacji organizmu kobiety. Dzięki zastosowaniu różnych technik, wyznacza optymalny dla danej pary moment współżycia i znacznie zwiększa szansę poczęcia.
Czytaj więcej
Prolaktyna (PRL) jest hormonem wydzielanym przez przysadkę mózgową. Zarówno nadmiar, jak i niedobór tego hormonu są bardzo częstym czynnikiem powodującym niepłodność. Dziś skupimy się na nadmiarze prolaktyny, czyli na hiperprolaktynemii. Jak się ona objawia i czym może grozić? Sprawdźmy.
Czytaj więcej
Starasz się o dziecko ponad rok, bez zabezpieczenia i nadal nie udało Ci się zajść w ciążę? Zrób badania pod kątem poziomu poszczególnych hormonów. Są one kluczowe w diagnostyce niepłodności, ponieważ w przypadku jakikolwiek zaburzeń mogą utrudniać zapłodnienie jeszcze przez długi czas. Hormony są także odpowiedzialne za Twój cykl menstruacyjny, dlatego warto czym prędzej sprawdzić ich stan.
Czytaj więcej
Obniżona płodność męska zazwyczaj dotyczy nieprawidłowych parametrów nasienia. Podczas testów na jakość plemników określa się między innymi objętość nasienia, a wszelkie odstępstwa od normy mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie.
Czytaj więcej