Poród rodzinny a koronawirus – jak wygląda obecnie?

Wstrzymanie porodów rodzinnych wywołało duży spór między ciężarnymi kobietami a szpitalami. Żeby sytuacja mogła zostać opanowana, konieczne było wprowadzenie nowych zarządzeń oraz wytycznych przez ministerstwo. Nie wszystko jednak wróciło do poprzedniego ładu. Jak obecnie wygląda poród rodzinny w czasie koronawirusa?

Poród jak po maśle, czyli Butter Birth – o co chodzi?

Czy poród zawsze musi być bolesny? Wiele kobiet, opowiadając o swoich przeżyciach, mówi o dużym bólu i strachu. Zdarzają się jednak też mniej bolesne porody, nazwane niekiedy jako Butter Birth. Jak się przygotować do porodu, aby poszedł „jak po maśle”?

Wyprawka do szpitala – jak ją przygotować?

Wyprawka do szpitala powinna zawierać niezbędne rzeczy dla nas, jak i dla nowo narodzonego dziecka. Warto już zawczasu przygotować sobie torbę, która będzie gotowa do zabrania w przypadku nagłej akcji porodowej. Co koniecznie powinno znaleźć się w środku, a co warto sobie odpuścić?

Kilka rzeczy do porodu, o których mogłaś nie pomyśleć

Poza oczywistymi rzeczami jak podkłady poporodowe, koszula do porodu czy wyniki badań, warto pomyśleć o drobiazgach, które uprzyjemnią te wyjątkowe chwile, gdy dziecko przychodzi na świat.

Druga doba życia noworodka - jak ją przetrwać

Syndrom drugiej doby – co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem? Dlaczego noworodek jest niespokojny i ciagle chce być przy piersi?

Czy podczas porodu trzeba przeć?

Choć niewiele się o tym mówi, można urodzić bez wysiłkowego parcia. Skurcze wypychają dziecko samoistnie, bez nakładu siły rodzącej kobiety.

7 rzeczy, które mogą zdarzyć się podczas porodu

Co może się zdarzyć podczas porodu? Sprawdź, jakie niespodzianki mogą cię spotkać.

Mity na temat cięcia cesarskiego

Po cesarskim cięciu trudno karmić piersią, a każdy kolejny poród będzie musiał również odbyć się poprzez cc? To mity!

Jak wybrać szpital do porodu

Miejsce, w którym urodzi się dziecko powinno zapewnić kobiecie poczucie bezpieczeństwa i fachową opiekę medyczną. Na co zwrócić uwagę wybierając szpital do porodu?

Lęk przed porodem – jak go pokonać

Kiedy obawy przed porodem są normą, a kiedy mogą oznaczać niebezpieczną tokofobię? Z czego wynika strach przed porodem i czy można go pokonać?