Dziecko na pogrzebie - tak czy nie?

Rodzice często zastanawiają się, czy zabranie dziecka na pogrzeb to dobry pomysł. Co wziąć pod uwagę, podejmując taką decyzję?

Pobieranie krwi, wizyta u lekarza lub dentysty – jak przygotować dziecko?

Oto cenne wskazówki, jak dobrze nastawić dziecko do wizyty u lekarza czy dentysty oraz do pobierania krwi.

Dziecko ucieka na spacerze, co robić, jak reagować

Przychodzi czas, że nasz maluch, który do tej pory przesypiał większość spaceru w wózku, wyraża chęć samodzielnego eksplorowania otoczenia. Jest to czas niełatwy, dziecko najpierw przewraca się i pochyla nad każdym kamyczkiem, ale z czasem zaczyna uciekać.

Oddzielne pokoje dla dzieci – kiedy jest na to najlepszy czas?

Podpowiadamy, jak rozpoznać moment, w którym zdecydowanie warto rozdzielić rodzeństwo do osobnych pokoi i co robić, kiedy starsze bardzo chce „separacji”, a młodsze reaguje na ten pomysł rozpaczą.

Jak było w przedszkolu - zadaj to pytanie inaczej

Jeśli chcesz usłyszeć coś więcej niż "dobrze", musisz zadać pytanie o to, jak było w przedszkolu nieco inaczej. Sprawdź jak!

Kłótnie i bijatyki między rodzeństwem – jak reagować?

Krzyki, awantury, obwinianie, płacz, a nawet rękoczyny – doskonale zna to każdy rodzic, który ma więcej niż jedno dziecko. Konflikty między rodzeństwem są irytujące i męczące, a gdy jest ich naprawdę dużo, mogą wręcz niepokoić. Czym naprawdę jest się czym martwić? Dlaczego dzieci ciągle się kłócą i w jaki sposób na te kłótnie reagować?

WWR – wczesne wspomaganie rozwoju - dla kogo są takie zajęcia, na czym polegają

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego całego rozwoju. Maluchom warto poświecić jak najwięcej czasu i uwagi. W przypadku dzieci, u których stwierdzono zaburzenia w rozwoju, niezbędne jest ...

Najlepsze książki o wychowywaniu dzieci – 10 hitów, które warto przeczytać

Dobre książki o wychowywaniu dzieci nie dają gotowych rozwiązań, ale podpowiadają, jak w trudnej rodzicielskiej rzeczywistości nie zapomnieć o tym, co najważniejsze - kontakcie i relacji z dzieckiem. Przedstawiamy książki o wychowaniu dzieci, które zostały już sprawdzone przez tysiące rodziców i oceniane są najwyżej.

Sprytne sposoby na przechowywanie w dziecięcym pokoju

Nawet najlepiej zaplanowany i zaaranżowany dziecięcy pokój z czasem zaczyna wypełniać się zabawkami, akcesoriami  i ogromną ilością innych przedmiotów. Pojawia się wtedy problem: jak przechowywać te...

10 zdań, które dobrzy rodzice mówią swoim dzieciom

Oto 10 zdań, które dobrzy rodzice mówią swoim dzieciom. To zdania, które dają dziecku poczucie, że jest ważne i kochane.