Wyprawka szkolna w czasie koronawirusa – czego nie może zabraknąć?

Ten rok szkolny będzie inny od pozostałych. Niepokój oraz niepewność jutra towarzyszą nam już od kilku miesięcy. Powrót dziecka do szkoły w takich okolicznościach może być zaś powodem dużego stresu dla rodziców. Jak przygotować wyprawkę szkolną w czasie pandemii koronawirua i czego nie może w niej zabraknąć?

5 umiejętności, które przygotują dziecko do dorosłości

Jakie uniwersalne umiejętności pomogą dziecku wejść w dorosłe życie? Liczy się nie tylko podstawowa edukacja, ale także nauka o tym, jak gospodarować pieniędzmi czy też dbać o swoją higienę i wygląd. Chociaż nie jest to proste zadanie przed rodzicami, raz nabyte umiejętności zostają na zawsze z dziećmi.

Jakich zachowań dziecka nie możemy ignorować?

Dzieci przechodzą przez różne fazy rozwoju. Bunt oraz złość są w nie naturalne wpisane. Jednakże niektórych zachowań nie możemy ignorować. Brak właściwej reakcji z naszej strony może tylko spowodować eskalację niektórych problemów. Na jakie zachowania warto zwrócić uwagę, aby nie zdarzały się w przyszłości?

Niedojrzali emocjonalnie rodzice – jak wpływają na dzieci

Okazywanie zdrowych uczuć dziecku to podstawa dla ich rozwoju emocjonalnego. Co jednak, kiedy rodzice sami przejawiają cechy niedojrzałości emocjonalnej? Wpływ wcześniejszych metod wychowania oraz czarnej pedagogiki może prowadzić do zamkniętego koła, w którym zranione są nie tylko dzieci, ale i rodzice.

Zachowania rodziców, które zabijają w dziecku poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości to fundament dla budowania zdrowych relacji w dorosłym życiu. Samoocena jest kształtowana w czasie rozwoju dziecka. Dlatego tak ważni są rodzice i ich postawa. Nieświadome działania mogą zaś zadziałać destrukcyjnie. Czego lepiej unikać, aby wychować dziecko świadome swoich zalet?

Dziecko na pogrzebie - tak czy nie?

Rodzice często zastanawiają się, czy zabranie dziecka na pogrzeb to dobry pomysł. Co wziąć pod uwagę, podejmując taką decyzję?

Pobieranie krwi, wizyta u lekarza lub dentysty – jak przygotować dziecko?

Oto cenne wskazówki, jak dobrze nastawić dziecko do wizyty u lekarza czy dentysty oraz do pobierania krwi.

Dziecko ucieka na spacerze, co robić, jak reagować

Przychodzi czas, że nasz maluch, który do tej pory przesypiał większość spaceru w wózku, wyraża chęć samodzielnego eksplorowania otoczenia. Jest to czas niełatwy, dziecko najpierw przewraca się i pochyla nad każdym kamyczkiem, ale z czasem zaczyna uciekać.

Oddzielne pokoje dla dzieci – kiedy jest na to najlepszy czas?

Podpowiadamy, jak rozpoznać moment, w którym zdecydowanie warto rozdzielić rodzeństwo do osobnych pokoi i co robić, kiedy starsze bardzo chce „separacji”, a młodsze reaguje na ten pomysł rozpaczą.

Jak było w przedszkolu - zadaj to pytanie inaczej

Jeśli chcesz usłyszeć coś więcej niż "dobrze", musisz zadać pytanie o to, jak było w przedszkolu nieco inaczej. Sprawdź jak!