Oddzielne pokoje dla dzieci – kiedy jest na to najlepszy czas?

Podpowiadamy, jak rozpoznać moment, w którym zdecydowanie warto rozdzielić rodzeństwo do osobnych pokoi i co robić, kiedy starsze bardzo chce „separacji”, a młodsze reaguje na ten pomysł rozpaczą.

Dziecko ucieka na spacerze, co robić, jak reagować

Przychodzi czas, że nasz maluch, który do tej pory przesypiał większość spaceru w wózku, wyraża chęć samodzielnego eksplorowania otoczenia. Jest to czas niełatwy, dziecko najpierw przewraca się i pochyla nad każdym kamyczkiem, ale z czasem zaczyna uciekać.

Jak było w przedszkolu - zadaj to pytanie inaczej

Jeśli chcesz usłyszeć coś więcej niż "dobrze", musisz zadać pytanie o to, jak było w przedszkolu nieco inaczej. Sprawdź jak!

WWR – wczesne wspomaganie rozwoju - dla kogo są takie zajęcia, na czym polegają

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego całego rozwoju. Maluchom warto poświecić jak najwięcej czasu i uwagi. W przypadku dzieci, u których stwierdzono zaburzenia w rozwoju, niezbędne jest ...

Najlepsze książki o wychowywaniu dzieci – 10 hitów, które warto przeczytać

Dobre książki o wychowywaniu dzieci nie dają gotowych rozwiązań, ale podpowiadają, jak w trudnej rodzicielskiej rzeczywistości nie zapomnieć o tym, co najważniejsze - kontakcie i relacji z dzieckiem. Przedstawiamy książki o wychowaniu dzieci, które zostały już sprawdzone przez tysiące rodziców i oceniane są najwyżej.

Sprytne sposoby na przechowywanie w dziecięcym pokoju

Nawet najlepiej zaplanowany i zaaranżowany dziecięcy pokój z czasem zaczyna wypełniać się zabawkami, akcesoriami  i ogromną ilością innych przedmiotów. Pojawia się wtedy problem: jak przechowywać te...

10 zdań, które dobrzy rodzice mówią swoim dzieciom

Oto 10 zdań, które dobrzy rodzice mówią swoim dzieciom. To zdania, które dają dziecku poczucie, że jest ważne i kochane.

Żegnamy pieluchy – poradnik odpieluchowania

Jak odpieluchować dziecko, jak je nauczyć korzystać z nocnika – każdy rodzic staje w końcu przed tym pytaniem. Dziś przedstawiamy poradnik odpieluchowania.   Spis treści: Kiedy zacząć odpieluchowani...

Swobodna zabawa to podstawa rozwoju. Pozwól dzieciom się bawić

Swobodna, niemoderowana zabawa jest niezwykle istotna dla rozwoju dziecka. Zarówno zabawa wśród rówieśników jak zabawa solo to podstawa rozwoju

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa, co powinno niepokoić? Jak wygląda pierwsza wizyta? Sprawdź!

Jeśli cokolwiek w rozwoju dziecka nas niepokoi lub wiemy, że rodzina przechodzi trudne chwile, warto iść do psychologa. Taka wizyta nie zaszkodzi, a może pomóc.