Data publikacji:

Albik dla 2-latka: czy warto?

Albik to prawdziwa rewolucja na rynku produktów dla dzieci, która szybko podbiła serca nie tylko maluchów, ale także ich opiekunów. To magiczny długopis, który zastąpi cię w trakcie czytania. W jaki sposób? Po prostu zrobi to za ciebie, opowiadając dziecku o dzikich zwierzętach i środkach transportu czy zabierając je na wizytę do zoo. Dodatkowo sprawdzi się też do nauki przeróżnych tematów, które przydadzą się w szkole – od przyrody aż po angielski. Czy Albik dla 2-latka to w ogóle dobry wybór? Rozwiewamy wątpliwości.
albik dla 2-latka

Albik – co to takiego?

Czym tak właściwie jest Albik? To pióro dla 2-latka lub starszego dziecka, z którego należy korzystać w duecie ze specjalnymi książkami. Mowa o zestawie „Czytaj z Albikiem”, który obejmuje właśnie te dwa produkty.
Najważniejszy element, czyli elektroniczne pióro, ma wgrane fragmenty z książek i odtwarza je po najechaniu na odpowiedni obrazek. Dodatkowo ma do wyboru kilka trybów, które można dopasowywać do wieku dziecka, np. quizy czy hasła. Nie brakuje też piosenek i dialogów. Albik, czyli pióro i książki dla 2-latka, to wszystko, czego może potrzebować twoje dziecko.
Czy pióro Albik działa non stop? Tak, pod warunkiem że je naładujesz. W tym celu wystarczy po prostu podłączyć elektroniczny gadżet do źródła zasilania przy pomocy kabla USB, który otrzymujesz razem z piórem.
Niepozorny komplet gwarantuje mnóstwo zabawy i jest rewelacyjnym pomysłem na oryginalny prezent, i to bez względu na okazję. Możesz podarować go na Dzień Dziecka, Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, a nawet bez okazji.
Przeczytaj również: Jakie książki dla 2-latka wybrać?

Mówiące pióro Albik dla 2-latka – co warto wiedzieć o elektronicznym gadżecie dla dzieci?

Główny bohater serii „Czytaj z Albikiem” jest elektroniczne pióro ze specjalną końcówką, która po przyłożeniu do obrazka w książce odkodowuje przypisane do niego dźwięki. To nie tylko wspomniane wcześniej quizy, dialogi i piosenki, ale także odgłosy zwierząt, które sprawią, że maluch poczuje się jak w prawdziwym zoo.
Sekretem działania pióra Albik jest sensor optyczny, który odczytuje… niewidoczne malutkie kropeczki umieszczone w książkach. Nawet jeśli wyjdzie nowa pozycja, to wystarczy pobrać darmowe oprogramowanie, aby móc w pełni wykorzystać możliwości Albika w zestawie z najnowszą książką.
Ciekawym udogodnieniem jest możliwość połączenia Albika ze słuchawkami. To dobre rozwiązanie w trakcie podróży autem lub wtedy, gdy chcesz się na czymś skupić i jednocześnie nie chcesz odbierać dziecku okazji do zabawy.
Co więcej, Albik pozwala na nagranie w piórze własnego audiobooka dla 2-latka. Dzięki temu możesz czytać swojemu dziecku nawet wtedy, gdy jesteś w delegacji lub gdy maluch jest na wakacjach u babci.

Albik – książki dla 2-latka

Chcesz kupić Albika dla 2-latka i zastanawiasz się, jakie książki są dostępne dla dzieci w tym wieku? Aktualnie w bibliotece czeka 6 pozycji, jednak warto pamiętać, że wraz z rosnącą popularnością dziecięcego gadżetu, zwiększa się też liczba dostępnych tytułów. Obecnie Albik przeczyta 2-latkowi takie książki jak „Zwierzęta w zoo”, „Codzienne czynności”, „Domowe zwierzęta”, „Środki transportu”, „Zwierzęta na wsi” oraz „Dzikie zwierzęta”.

Czy warto kupić Albika dla 2-latka? Podsumowanie

Jak z pewnością się domyślasz, odpowiedź jest twierdząca. Albik dla 2-latka to rewelacyjny pomysł, i to nawet dla dziecka, które na pozór ma już wszystko. Choć początkowo wybór książek może być ograniczony, to Albik posłuży maluchowi przez kolejne lata, podczas których dziecko będzie mogło korzystać z coraz większej biblioteczki. W późniejszym wieku czekają na niego takie pozycje jak „Morskie opowieści”, „Europa na talerzu”, „Świat zwierząt”, „Człowiek i przyroda”, a nawet słownik języka angielskiego i niemieckiego.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Katarzyna Wendzonka