Alergia w rozkwicie, czyli survival alergika

Wszyscy niecierpliwie czekamy na wiosnę. Wszyscy, prócz alergików, dla których ta najpiękniejsza pora roku jest czasem udręki.

Profilaktyka w alergii u dzieci

Alergie to jeden z problemów XXI wieku. Szczególnie często zdarzają się te pokarmowe. Można jednak próbować im zapobiegać.

Alergia kontaktowa

Czasami wystarczy krótkotrwały kontakt z przedmiotem zawierającym składnik alergizujący np. nikiel z którego zrobione są zatrzaski w ubrankach, aby na skórze malucha pojawiła się swędząca wysypka.

Czym jest alergia?

Kaszel, katar i gorączka nie muszą być objawami przeziębienia. Istnieje prawdopodobieństwo, że to alergia. Warto sprawdzić, gdyż wczesne rozpoznanie daje duże szanse na zahamowanie jej rozwoju.

Alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa zazwyczaj jest pierwszą chorobą alergiczną jaką dziecko przechodzi w swoim życiu. Często występuje już u noworodków. Jej objawy bywają dla maluszka bardzo nieprzyjemne.

Objawy ze strony układu oddechowego

Symptomy alergii na białko mleka krowiego mogą różnić się u poszczególnych niemowląt, ale najczęściej występują objawy skórne, ze strony układu pokarmowego oraz ze strony układu oddechowego. Te ostatnie bywają najmniej oczywiste i najtrudniejsze do skojarzenia z jedzeniem, dlatego warto przyjrzeć im się dokładniej.

Objawy ze strony układu pokarmowego

Alergia na białko mleka krowiego jest reakcją własnego systemu odpornościowego dziecka na białka obecne w mleku krowim. Objawy mogą różnić się u poszczególnych niemowląt, ale najczęściej obserwuje się objawy skórne, ze strony układu oddechowego oraz ze strony układu pokarmowego.

Alergia u dziecka – lista najczęstszych alergenów

Lista alergenów dziecięcych nie jest jeszcze zamknięta, ale mamy cały szereg głównych winowajców odpowiedzialnych za nieprawidłowe reakcje organizmu dzieci. Zobacz jakie substancje uczulają nasze maluchy najczęściej.

Alergia – szansa na zdrowsze życie?

U dzieci wysypki, nieprawidłowy stolec, bóle brzuszka, pobudzenie. U dorosłych bóle głowy, zmęczenie, problemy gastryczne i laryngologiczne. Okazuje się, że przyczyną dolegliwości jest alergia pokarmowa. Lekarz kieruje na badania, a potem podaje listę zakazanych pokarmów. Co my teraz będziemy jeść!? Jak żyć!?

Alergia - w jaki sposób się objawia?

Choroby alergiczne stały się coraz powszechniejszymi schorzeniami. Jakie są najczęstsze objawy alergii i o czym mogą świadczyć? Dowiedz się więcej.