Kalkulatory

Wiek matki w chwili zapłodnienia:
Skończone lata
Miesiąc zapłodnienia:
Wybierz miesiąc
Oblicz
Chcesz mieć taki kalkulator na własnej stronie internetowej? Kliknij tutaj i pobierz kod do wstawienia na stronę.

Czy można zaplanować płeć dziecka? Niektórzy twierdzą, że tak i jest co najmniej kilka znanych metod planowania płci dziecka. Jedną z najbardziej popularnych jest chiński kalendarz planowania płci. Popularny jest również pogląd, że płeć dziecka można przewidzieć, jeśli znana jest data zapłodnienia. Wiele osób próbując przewidzieć płeć dziecka kieruje się kształtem brzucha przyszłej mamy, jej wyglądem zewnętrznym, a nawet tym, na co ma zachcianki podczas ciąży. Wciąż popularny jest przesąd, że "dziewczynka zabiera mamie urodę", więc kobieta, która nosi chłopca promienieje urodą. Ponoć bardziej spiczasty brzuch jest oznaką, że noworodek będzie płci męskiej. Apetyt na słodkie zaś ma oznaczać, że mama oczekuje dziewczynki.

Jak sprawdzić płeć dziecka

Chciałabyś poznać płeć swojego dziecka jeszcze zanim pójdziesz na USG? A może staracie się o dziecko i chciałabyś wybrać taki miesiąc zbliżenia aby zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Zaplanowanie płci dziecka nie jest łatwe, ale pomocny w nim może się okazać kalkulator płci.

Kalkulator powstał w oparciu o chiński kalendarz planowania płci, z którego mieszkańcy Państwa Środka korzystają już od ponad 700 lat. Przypominamy, że do powyższych wyników należy odnosić się z przymrużeniem oka. Co prawda Chińczycy twierdzą, że jego skuteczność wynosi 90%, my jednak zalecamy traktować go bardziej w charakterze dobrej zabawy.

Z czego wynika płeć noworodka

A co tak naprawdę decyduje o płci dziecka? Nośnikiem płci dziecka jest plemnik. Zatem to od materiału, którym dysponuje ojciec zależy to, jakiej płci pocznie się dziecko. Warto jednak wiedzieć, że pewien wpływ na to, jaki plemnik dotrze do komórki jajowej może mieć czas, w którym doszło do stosunku. A to dlatego, że plemniki niosące męski genotyp są szybkie i zwinne, ale mniej wytrzymałe. Zatem, jeśli do współżycia dochodzi w dzień owulacji, są duże szanse napoczęcia chłopca. Jeśli jednak do stosunku dojdzie wcześniej, plemniki bardziej wytrzymałe, choć wolniejsze mają szansę doczekać do owulacji i wówczas dojdzie do poczęcia z dużą szansą na dziewczynkę. 

 

Przeczytaj również:

Jak zaplanować płeć dziecka >>>

Planujemy płeć dziecka >>>