Kalkulator płci dziecka

Skończone lata matki w chwili zapłodnienia:
Miesiąc zapłodnienia:

Czy można obliczyć płeć dziecka?

Pary, które planują dziecko, pragną, by było zdrowe, urodziło się o czasie, dobrze się rozwijało. Dla wielu rodziców ważna jest również płeć dziecka. Oczywiście nie jest to najważniejsze, ale można spróbować odgadnąć, czy na świat przyjdzie chłopiec czy dziewczynka. Niektórzy próbują określić płeć na podstawie kształtu brzucha, inni biorą pod uwagę wygląd przeszłej mamy lub jej zachcianki ciążowe.

Przydatnym narzędziem jest również kalkulator płci dziecka, który opiera się na chińskim kalendarzu planowania płci. Znany jest już ponad 700 lat, Chińczycy wierzą w jego skuteczność. Kalkulator bierze pod uwagę dwa parametry, tzn. miesiąc poczęcia oraz ukończony wiek matki. Parametry oblicza się według kalendarza księżycowego, w którym miesiąc ma 28 dni. Czy metoda jest skuteczna? To raczej zabawa, ponieważ płeć zależy od komórek męskich, a nie do fazy księżyca. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę się pobawić, istnieje 50% szans, że uda się trafić.

Jak sprawdzić płeć dziecka

Chciałabyś poznać płeć swojego dziecka jeszcze zanim pójdziesz na USG? A może staracie się o dziecko i chciałabyś wybrać taki miesiąc zbliżenia aby zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Zaplanowanie płci dziecka nie jest łatwe, ale pomocny w nim może się okazać kalkulator płci.

Kalkulator powstał w oparciu o chiński kalendarz planowania płci, z którego mieszkańcy Państwa Środka korzystają już od ponad 700 lat. Przypominamy, że do powyższych wyników należy odnosić się z przymrużeniem oka. Co prawda Chińczycy twierdzą, że jego skuteczność wynosi 90%, my jednak zalecamy traktować go bardziej w charakterze dobrej zabawy.

Z czego wynika płeć noworodka

A co tak naprawdę decyduje o płci dziecka? Nośnikiem płci dziecka jest plemnik. Zatem to od materiału, którym dysponuje ojciec zależy to, jakiej płci pocznie się dziecko. Warto jednak wiedzieć, że pewien wpływ na to, jaki plemnik dotrze do komórki jajowej może mieć czas, w którym doszło do stosunku. A to dlatego, że plemniki niosące męski genotyp są szybkie i zwinne, ale mniej wytrzymałe. Zatem, jeśli do współżycia dochodzi w dzień owulacji, są duże szanse napoczęcia chłopca. Jeśli jednak do stosunku dojdzie wcześniej, plemniki bardziej wytrzymałe, choć wolniejsze mają szansę doczekać do owulacji i wówczas dojdzie do poczęcia z dużą szansą na dziewczynkę. 

 

Przeczytaj również:

Jak zaplanować płeć dziecka >>>

Planujemy płeć dziecka >>>