Warto przeczytać

Dlaczego warto kupić otulacz dla niemowlaka?

Uwaga nadchodzi kolka

Odruchy u noworodka

Koronawirus a wizyta u noworodka w szpitalu

Czy można odwiedzić dziecko w szpitalu? Rodzice noworodków, które leżą na oddziałach neonatologii, niejednokrotnie zadają sobie to pytanie. Dynamiczna sytuacja w kraju związana z koronawirusem sprawia, że nie wszystkie szpitale pozwalają na odwiedziny. W jakim przypadku mogą być wstrzymane wizyty i jak wpływa to na zdrowie dzieci?

10 rzeczy, którymi zaskoczy cię noworodek

Okres noworodkowy to czas adaptacji z życia płodowego do życia poza organizmem matki. Może być dla wielu zaskakujący.

Co można kupić używane, a co lepiej mieć nowe dla dziecka?

Przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka rodzice z reguły wolą kupić więcej, aby niczego nie zabrakło. Zwykle też decydują się na zupełnie nowe rzeczy. Tymczasem wybór używanych może być o wiele ba...

Nauka samodzielnego zasypiania - czy to ma sens?

Czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Czy istnieją metody, które nie powodują stresu u dziecka i frustracji u rodzica?

Wanienka dla noworodka – jaką wybrać?

Wśród wielu niezbędnych akcesoriów, składających się na wyprawkę dla noworodka, jednym z najważniejszych jest wanienka. O jej zakup należy się odpowiednio wcześnie zatroszczyć, gdyż będzie potrzebna już od pierwszych dni życia dziecka.

Jak nosić dziecko w chuście lub nosidle, kiedy jest zimno? Podpowiadamy

Chusty do noszenia dzieci oraz nosidełka ergonomiczne to dziś bardzo popularne akcesoria. Korzysta z nich wielu rodziców, a świadomość tego, w jaki sposób należy nosić dzieci w chustach i nosidłach jest coraz większa. Jednak sezon zimowy bywa trudny na noszących rodziców. Dlatego dziś podpowiadamy, jak nosić dzieci w chustach i nosidełkach, kiedy jest zimno.

Czy dziecko należy myć codziennie? Wcale nie!

Kąpiel tuż po narodzinach a potem najlepiej codziennie i to z użyciem specjalnych kosmetyków. Czy to naprawdę zdrowe dla skóry dziecka? Jak często należy myć niemowlę a jak często kilkulatka? Czego używać do kąpieli?

Dzieci można już zaszczepić donosową szczepionką przeciwko grypie

Czy szczepić dzieci i niemowlęta przeciwko grypie? Od jakiego wieku? Od tego roku dostępna jest już donosowa szczepionka przeciwko grypie dla dzieci.

Dlaczego warto kupować używane ubranka dla dzieci – 5 powodów

Czy kupowanie używanych ubrań dla dzieci jest bezpieczn...

High Need Babies – kim są i dlaczego są wyjątkowe?

O swobodnej rozmowie z bliskimi, czy przyjemnym spacerze ze śpiącym niemowlakiem w wózku możesz zapomnieć. Twoje dziecko wydaje się być bardziej wymagające niż inne maluchy w podobnym wieku. Sprawdź, kim są High Need Babies i dlaczego są wyjątkowe.