Data publikacji:

Pozycje do karmienia

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Wiele kobiet, mających po raz pierwszy urodzić i doświadczyć uroków macierzyństwa obawia się karmienia piersią. Pomimo zajęć w Szkole Rodzenia, przyszłe mamy boją się, że nie będą potrafiły podać dziecku piersi, będą miały problemy z pokarmem lub zwyczajnie nie będą wiedziały jak trzymać maleństwo przy karmieniu.

 

pozycje-do-karmieia-piersia-550x350

 

Pierwsze karmienie

Po porodzie dziecko jest podawane matce i pierwszy raz świeżo upieczone mamy podają noworodkowi pierś. Nie należy bać się tej chwili, gdyby mama miała problemy z pomocą przyjdzie jej położna, warto uspokoić się i cieszyć chwilą trzymania maluszka po raz pierwszy na rękach. Pokarm pojawia się w zależności od kobiety w kilka do kilkunastu godzin po porodzie. Jeszcze podczas pobytu w szpitalu mamom pomagają położne, a z pytaniem można zwrócić się również do pediatry.

 

Po pierwsze wygoda

Podczas przygotowywania wyprawki warto pomyśleć o specjalnej poduszce do karmienia. O ile nie zakupiłaś jej jeszcze, jest bardzo przydatna podczas ostatnich tygodni przed porodem, gdy mama ma problemy z ułożeniem się wygodnie ze znacznie już powiększonym brzuszkiem. Poduszkę tą układamy tak jak nam wygodnie, możemy podeprzeć sobie plecy, kark podczas leżenia itp. Kolejnym ważnym elementem jest pozycja do karmienia, poniżej prezentujemy kilka z nich, mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

 

karmienie-piersia-pozycje-600

 

Najważniejsze jednak przy karmieni jest to, aby nie bać się i nie stresować. W razie problemów możemy zwrócić się do wielu osób od położnej i pediatry, po doradcę laktacyjnego, który jest absolutnym ekspertem w dziedzinie karmienia piersią. Warto cieszyć się macierzyństwem i przeżywać je bezstresowo, ponieważ jest to bardzo ważne zarówno dla matki jak i dla dziecka.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Dron

Grafika: Anna Król Wrodycka

Komentarze
13-07-2018
Ocena:
ja na siedząco - było mi tak najlepiej. Mialam tez chwile zwątpienia i ledwo dawalam rade karmic Anię... ale z pomoca przyszla mi moja przyjaciolka, ktora przyniosla krem na bolace brodawki z motherlove. zdecydowanie lepiej sie czulam i karmienie juz było tylko przyjemne
12-10-2015
Ocena:
na siedząco karmie na supermami poduszce typu 7.. i nie wyobrazam sobie inaczej karmic malej niz na tej poduszce
12-10-2015
Ocena:
przydatny
26-09-2015
Ocena:
karmienie piersia nie bylo dla mnie latwiejsze i przyjemniejsze odkad mialam supermami poduszke do karmienia, na pierwsze tygodnie super.. dzieki niej bylo i mi i maluszkowi wygodnie
11-02-2015
Ocena:
Miałam przeboje z próbami karmienia piersią, mam nierówne brodawki i nie z początku było koszmarnie, płakać mi się chciało, jednak uparłam się, ze będę karmić piersią i w końcu się udało. Ciężki jest taki debiut, oj ciężki. miałam problem z podawaniem witaminy D bo nie chciało otwierać ust, teraz widziałam , że są z aplikatorem Vita D , kiedyś tego nie było, a z lekarstwami jaki problem miałam, dobrze, że już to przeszłość i sobie radzę.
Laktacja. Jak powstaje mleko - Dzidziusiowo.pl

Laktacja. Jak powstaje mleko?

2021-03-02
Kiedy zaczyna się produkcja mleka? Już w ciąży! Odpowiadają za to m.in. laktocyty, pęcherzyki i kanaliki mleczne. Mleko powstaje z krwi, a nie z treści żołądka i to dziecko reguluje jego ilość.
pobudzenie laktacji

Sposoby na pobudzenie laktacji

2021-03-02
Początki karmienia piersią? A może kryzys laktacyjny? Laktację można skutecznie pobudzić. Sprawdź jak na Dziudziusiowo.pl
co jeść po porodzie

Co jeść po porodzie, a czego unikać karmiąc piersią?

2021-03-02
Zastanawiasz się co wolno Ci jeść podczas karmienia piersią, a czego powinnaś unikać żeby nie zaszkodzić dziecku? Zobacz jak to naprawdę jest z przenikaniem składników pokarmu do kobiecego mleka.
oznaki głodu u noworodka

Oznaki głodu u noworodka i niemowlaka

2021-02-01
Czy dziecko sygnalizuje głód wyłącznie płaczem? Sprawdź, jak odczytywać "język" noworodków i niemowląt i jak rozpoznać pierwsze oznaki głodu u tak małego dziecka.
leki antydepresyjne a karmienie piersią

Leki antydepresyjne i inne leki psychotropowe a karmienie piersią

2020-07-02
Mama karmiąca dziecko piersią może stosować leki psychotropowe, sprawdź jakie i jak dobrać prawidłowe leczenie depresji lub lęków w czasie karmienia piersią.
herbatki dla karmiącej mamy

Co pić karmiąc piersią. Sprawdź! - Dzidziusiowo.pl

2019-07-19
Jakie napoje są najzdrowsze w czasie laktacji, co i ile pić, a czego unikać karmiąc piersią. Sprawdź, jakie napoje mogą wspomóc laktację....
czy można karmić piersią w ciąży

Karmienie piersią w ciąży - czy to bezpieczne? - Dzidziusiowo.pl

2019-02-08
Karmienie piersią w ciąży było całkiem normalne w czasach, gdy człowiek żył bliżej natury. Dzisiaj spotyka się to zjawisko stosunkowo rzadko, choć w zdrowej cią...