Biustonosze dla karmiących matek

Data:

W trakcie ciąży Twoje piersi stają się pełniejsze. Wszystkie kobiety o małym biuście są z tego faktu bardzo dumne. Jednak po urodzeniu dziecka, w związku z laktacją, samo smarowanie piersi kremami nie wystarczy aby pozostały one jędrne i kształtne. Co więcej, obfite i pełne mleka stają się nieco uciążliwe, a karmienie dziecka może potęgować poczucie dyskomfortu. Na ratunek idą biustonosze dla karmiących matek.

 

staniki_duzy

 

Dobry biustonosz - czyli jaki?

Przede wszystkim w odpowiednim rozmiarze. Jeśli przed ciążą nie nosiłaś stanika, teraz przyszedł na niego czas! W okresie ciąży i karmienia, piersiom należy się szczególna troska i idealne podtrzymanie. Większość Polek nosi źle dobrane staniki, za luźne pod biustem i ze zbyt małymi miseczkami. A określenie właściwego rozmiaru nie jest wcale trudne. Możesz to zrobić sama lub skorzystać z profesjonalnej pomocy brafiterki. Nigdy nie kupuj na zapas. Stanik powinno się dobierać zawsze do aktualnego rozmiaru.

 

Biustonosz do karmienia czy zwykły stanik?

Biustonosz do karmienia znacząco poprawia komfort i jakość życia w tym niełatwym okresie. Oprócz idealnego podtrzymania biustu, często oferuje bezszwowe lub bezfiszbinowe rozwiązania - ważne w pierwszych miesiącach po porodzie gdy piersi w związku z laktacją są niezwykle wrażliwe i łatwo ulegają podrażnieniom.

Najważniejszym jednak elementem biustonosza do karmienia są odpinane miseczki, umożliwiające szybki i łatwy dostęp do piersi. Pozwala to na dyskretne karmienie nawet w miejscach, w których wcześniej mogłoby to być krępujące. Działa to w prosty sposób. Jeśli chcesz nakarmić malca, odpinasz klips przytwierdzony do ramiączka i pierś jest już gotowa do podania. Po wszystkim przypinasz z powrotem. Nie trzeba biustonosza rozpinać, czy wygrzebywać z niego piersi.

Poza tym biustonosze do karmienia dbają o jakość użytych materiałów. Często stosuje się w nich antyseptyczne i antybakteryjne dzianiny lub delikatną bawełnę. A dzięki zmysłowym krojom i interesującemu wzornictwu, dostępne obecnie staniki do karmienia, pozwolą Ci zachować swą atrakcyjność i czuć się pewnie w każdej sytuacji.

 

Kiedy kupić stanik do karmienia?


Stanik do karmienia najlepiej zakupić nie wcześniej niż na miesiąc przed planowanym porodem. Weź pod uwagę obwód pod biustem sprzed ciąży (jeśli nie pamiętasz, od ciążowego odejmij 10-5 cm, w zależności od tego jak bardzo zmienił się obwód pod biustem), a miseczkę powiększ o 1–2 rozmiary w stosunku do tej, którą masz w 9. miesiącu ciąży.

Cena staników do karmienia to wydatek w granicach 59,00 – 180,00 zł. Z biustonoszami jest jak z obuwiem. Oczywiście idealnie jeśli przed zakupem możesz przymierzyć. Niestety stacjonarnych butików z odzieżą dla ciężarnych lub karmiących pań na terenie miasta jest zazwyczaj niewiele. Z pomocą przychodzi internet. Oferta w sklepach internetowych jest szeroka, a na odesłanie stanika do karmienia zakupionego w sieci masz 10 dni. A więc jeśli rozmiar okaże się nieodpowiedni lub krój Ci nie pasuje, nieużywany stanik możesz po prostu zwrócić.

 

Zdjecie: Fotolia by © Ruslan Olinchuk

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.