Data modyfikacji:

Walentynkowe gry i zabawy dla dzieci

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Przyjęcia z okazji Dnia Zakochanych organizowane są zarówno w szkołach jak i przedszkolach. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca, rozwieszają aniołki i wykonują walentynkowe laurki.  Dlaczego więc nie zorganizować takiego przyjęcia  w domu?

 

gry_walentynki_duze

 

Jak zorganizować walentynkowe przyjęcie dla dzieci?

Dziecięce przyjęcie walentynkowe w domu? Czemu nie? Zaproście zaprzyjaźnione maluszki, udekorujcie mieszkanie, przyrządźcie kilka smakołyków i cieszcie się tym dniem. Wszak kolejny dzień zakochanych przypada dopiero za rok. Wystarczy kilka gier tematycznych i zabawa będzie przednia ;)

 

Propozycje gier:

 1. Połówki serc. Wytnij z kartonu jednakowe serca. Ma być ich o połowę mniej niż uczestników gry, jeśli więc w zabawie będzie uczestniczyło dziesięć osób, przygotuj pięć serc. Każde z nich przetnij na pół w jakiś charakterystyczny sposób. Jedno niech będzie przecięte zygzakiem, inne obdarte, a jeszcze inne np. zakończone falą. Wszystkie połówki wrzuć do jednego worka. Na początku walentynkowego przyjęcia niech każdy z gości wylosuje jedną część serca. Osoby, których połówki pasują do siebie zostaną parą i przez resztę zabawy wspólnie będą uczestniczyły w konkursach grupowych.
 2. ‘Gorący ziemniak’. Większości z nas doskonale znana jest ta gra. Tym razem tytułowego ‘ziemniaka’ zastąpimy pluszowym sercem.Maluchy siadają w kółku po turecku. Animator zabawy siada w środku i z zamkniętymi oczami aby nie widział gdzie znajduje się serce rzuca je do jednego z uczestników zabawy. Następnie dzieci rzucają maskotkę do siebie. Gdy wypadnie ona po za kółko, idzie po nią ostatni z graczy, który jej dotknął.W pewnym momencie animator krzyczy ‘Gorące’. Dziecko, które aktualnie trzyma serduszko odpada z gry. Ważne jest, aby podczas całej gry animator miał zamknięte lub zasłonięte opaską oczy.
 3. Upiecz ciastka (np. pierniczki) w kształcie dużych serc. Rozdaj po jednym każdej z par. Ich zadaniem będzie przyozdobienie ciastek posypkami, żelkami, polewami itd. Nastaw minutnik i do dzieła. Para, która wykona najładniejsze serce dostanie drobny upominek. Dzieci uwielbiają tą grę walentynkową, tym bardziej, że kolorowe ciastka można później zjeść. Jeżeli brak Ci zdolności kulinarnych, albo czasu na pieczenie ciastka zastąp sercami z papieru. Wówczas do ich upiększenia wykorzystaj kolorowy papier, wstążki, cekiny, koraliki, bibułkę, brokat itd.
 4. Dzieci siadają w kółeczku. Pierwszy gracz wykonuje jakiś ruch: np. klaszcze. Kolejny powtarza gest poprzednika i dodaje własny np. drapie się w nos.  Kolejni powtarzają ruchy poprzedników i na koniec dodają własny gest. Gracz, który nie zapamięta ruchów lub pomyli ich kolejność odpada z gry.
 5. Zgadula cukierkowa. Dużą torbę wypełnij cukierkami. Dzieci chwytają tyle cukierków ile tylko zmieści im się w rączkach. Następnie maluchy odgadują ile łakoci udało im się chwycić:

  Prawidłowy wynik – wszystkie cukiereczki trafiają do dziecka.
  Za niski wynik – maluch musi odłożyć cukierki stanowiące różnicę pomiędzy faktyczną liczbą słodyczy, a ilością którą podał.
  Za wysoki wynik – dziecko odkłada wszystkie cukierki
  Gra toczy się dopóki każdy z graczy nie będzie miał garści cukierków.

 • Przygotuj tyle pudełek i drobnych upominków, ilu graczy będzie uczestniczyło w zabawie. Pudełka muszą mieć różną wielkość, tak, aby jedno mieściło się w drugie. W najmniejsze zapakuj zwycięski prezent. Owiń je papierem i włóż do większego. Dołóż niespodziankę i także owiń pudełko itd.
 • Dzieci siadają  w kółeczku, bujają  się w rytm muzyki i przekazują paczkę z rąk do rąk. Gdy  muzyka przestanie  grać, dziecko, które ma paczuszkę w rękach rozpakowuje ją i zatrzymuje dla siebie niespodziankę.  Zabawa trwa do momentu, aż zostanie dwóch graczy. Najmniejsze pudełeczko, z najcenniejszym upominkiem zostaje dla ostatniego gracza.
 •  

  Gry walentynkowe są dla dzieci nie tylko świetną zabawą - uczą koncentracji, pracy w zespole i rozwijają zdolności manualne. Do wspólnej zabawy warto więc wykorzystać każdą okazję, także Walentynki.

   

  Życzymy wielu pomysłów na gry walentynkowe  ;)

  Zdjęcie: Fotolia by © Gorilla All right reserved

  Komentarze
  03-03-2018
  Ocena:
  Cześć fajne pomysły <3
  zabawy z 3 latkiem w domu

  Kreatywne zabawy z 3-latkiem w domu: pomysły na rozwijające aktywności dla maluchów

  2024-03-13
  Rozkwitająca wyobraźnia, ciekawość świata i niepowtarzalna energia trzylatków stanowią doskonałe źródło inspiracji do kreatywnych zabaw w domu. W tym artykule odkryjemy pomysły na rozwijające aktywności, które nie tylko dostarczą maluchowi radości, ale również wspomogą jego rozwój umiejętności. Zabawy te są dostosowane do przestrzeni domowej, pozwalając rodzicom na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, kształtując jednocześnie jego zdolności poznawcze, społeczne i motoryczne. Gotowi na pełne uśmiechu przygody? Zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami na zabawy z 3-latkiem w domu! Na pewno znajdziecie pomysły odpowiednie dla swojego dziecka.
  zabawki dla 6-latków

  Jakie zabawki dla sześciolatków wybrać?

  2024-03-06
  Zabawki stanowią kluczowy element rozwoju dziecka. Dla sześciolatków, a więc dzieci znajdują się w wieku, kiedy ich umiejętności rozwijają się w zawrotnym tempie, wybór odpowiednich produktów jest niezwykle istotny. Warto zadbać o to, by zabawki dla sześciolatków były zarówno edukacyjne, jak i dostosowane do wieku oraz płci dziecka. Sprawdź, jakie zabawki dla dzieci, dla sześciolatków warto wybrać, biorąc pod uwagę propozycje dla chłopców i dziewczynek.
  ranking zabawek dla 5-latka

  Ranking najlepszych zabawek dla 5-latka. Jakie wybrać?

  2024-02-16
  Kiedy zbliżają się piąte urodziny dziecka, rodzice często zastanawiają się, jakie zabawki wybrać, aby dostarczyć maluchowi nie tylko radość, ale także rozwijające doświadczenia. Wybór zabawek dla 5-latka może być trudny, biorąc pod uwagę różnice między chłopcami a dziewczynkami oraz różnorodność dostępnych opcji na rynku. Warto więc sprawdzić ranking zabawek dla 5-latka oraz propozycje prezentów zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Poznaj popularne zabawki edukacyjne oraz chętnie wybierane kategorii produktów, które cieszą się uznaniem w tej grupie wiekowej.
  Rozwijające zajęcia dla 3-latka

  Rozwijające zajęcia dla 3-latka: ciekawe propozycje

  2024-02-14
  Dodatkowe zajęcia dla 3-latka to doskonały pomysł - dzięki nim dziecku nawiązuje nowe przyjaźnie, staje się bardziej odważne, a także rozwija się na różnych płaszczyznach. Sprawdź, jakie zajęcia rodzice wybierają dla swoich pociech najczęściej i jakie płyną z nich korzyści.
  zabawy z 5 miesięcznym dzieckiem

  Najlepsze zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem

  2024-01-19
  Niemowlę, które ma pięć miesięcy, jest coraz bardziej ruchliwe i zainteresowane własnym ciałem. Zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem zawsze zawierają elementy, które pomagają mu rozwijać nowe umiejętności. Różnorodne aktywności zapewniają nie tylko dobre samopoczucie malucha, ale także wspierają rozwijające się umiejętności kluczowe dla tego etapu rozwoju. Nie wiesz, jakie są najlepsze zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
  zabawki dla 7 miesięcznego dziecka

  Jakie zabawki dla 7-miesięcznego dziecka wybrać?

  2024-01-09
  Zabawki są nie tylko źródłem radości dla dzieci, ale także ważnym narzędziem w ich rozwoju. Dla 7-miesięcznego dziecka wybór odpowiednich zabawek może być kluczowy dla rozwoju fizycznego, emocjonalnego i poznawczego. Warto zrozumieć, jakie zabawki są odpowiednie dla tego wieku i jakie umiejętności można wspierać poprzez zabawę. Nie wiesz, jakie zabawki dla 7-miesięcznego dziecka wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!
  rowerek biegowy kinderkraft

  Jaki rowerek biegowy Kinderkraft wybrać? Opinie i polecane modele

  2023-07-22
  Rowerek biegowy to pierwszy tego typu pojazd w życiu każdego maluszka, który przygotowuje go do samodzielnej jazdy na modelu z prawdziwego zdarzenia. Ma prostą konstrukcję bez pedałów, umożliwia łatwe utrzymanie równowagi oraz zachęca dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Dużą popularnością wśród rodziców i ich pociech cieszy się rowerek biegowy Kinderkraft. Chcesz kupić model właśnie tej marki? W takim razie zobacz nasz przegląd polecanych propozycji.