Data publikacji:

Wstąp do Klub Małego Patrioty!

Autor: Katarzyna Moryc

Książeczek o samolotach, czy statkach jest w księgarniach prawdziwe zatrzęsienie. Ale jeśli chcecie, by Wasze dzieci poznały ciekawostki nie o maszynach po prostu, ale konkretnie o polskich galeonach, okrętach, balonach, satelitach, … i dowiedziały się co nieco o ich historii, sięgnijcie po książeczki autorstwa Dariusza Grochala, wydane przez Wydawnictwo Skrzat.

 

 

A może, na początek, warto wprowadzić dzieciaki w świat polskiej historii, naszych rodzimych symboli narodowych, ważnych postaci z dziedziny nauki, czy kultury? Pomoże Wam w tym seria książeczek Klub Małego Patrioty.

 

Seria Klub Małego Patrioty

W skład serii wchodzą 3 książeczki:

  • Polskie symbole,
  • Polskie samoloty,
  • Polskie statki.

 

Polskie samoloty - Klub Małego Patrioty
Polskie symbole - Klub Małego Patrioty
Polskie statki - Klub Małego Patrioty

 

Są to niewielkie, 12-stronicowe książeczki w miękkiej oprawie. Oprócz wielu interesujących ciekawostek, młodzi czytelnicy znajdą tu przyjemne dla oka ilustracje. A tych ciekawostek jest naprawdę sporo! Od historii o Lechu, Czechu i Rusie, przez święta państwowe, informacje o pierwszym polskim samolocie odrzutowym, po historię pojedynku Pioruna, polskiego okrętu niszczyciela z wielkim Bismarckiem. A to zdecydowanie nie wszystko!

 

 

Dla kogo?

Komu spodobają się książeczki z tej serii? Całkiem niewykluczone, że i dużym i małym odbiorcom. Niejeden tata może się „wkręcić” czytając je dzieciom. Mniejsze szkraby mogą z zaciekawieniem oglądać ilustracje, ale to tych trochę starszych, powiedzmy 6-8-letnich czytelników, książki mają szansę poważnie zaciekawić.

Z uwagi na swoje niewielkie rozmiar i wagę, książeczki mogą być idealnym towarzyszem wakacyjnych podróży. Dzieciaki nie będą mogły narzekać na nudę, a Wy, na nadmiar bagażu. :)

 

To co? Wstępujecie do Klubu Małego Patrioty?  

 

Zdjęcia: dzidziusiowo.pl


Autor

Katarzyna Moryc

Jestem pracującą mamą trzech synów i zarazem trzech wcześniaków - Marcela, Maćka i Mateusza, uwielbiam nowe wyzwania, zwłaszcza takie, które pozwalają mi się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Potrafię szare i nudne zamienić w coś świeżego, uwielbiam wszystko, co kreatywne. Staram się wychowywać dzieci w duchu bliskości, jestem fanką chust i pieluch wielorazowych. Prowadzę blog KreacjoWariacje.pl