Data modyfikacji:

SMART BOOKS - mądre książki dla najmłodszych

Autor: Patrycja Wrotek

W pierwszym roku życia dziecko rośnie i rozwija się w nieprawdopodobnie szybkim tempie, dlatego warto wykorzystać ten czas odpowiednio stymulując jego percepcję. Idealnym sposobem jest kontakt z książką, dobraną do wieku maleństwa. I tu się zaczyna problem. Jakie pozycje wybierać i od kiedy zacząć pokazywać je dziecku? Dziś polecamy Książeczki Poznawcze Marki Smart Books.

 

 

Kiedy zacząć „czytać”, czyli co daje nam książka?

 

  • uczy koncentracji,
  • stymuluje percepcję,
  • rozwija wyobraźnię,
  • pomaga odkrywać świat,
  • łączy naukę i zabawę,
  • buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

 

W tym momencie warto zaznaczyć, że kluczową rolę w edukacji niemowlaka odgrywają jego rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz inne osoby opiekujące się dzieckiem. To oni pokazując dziecku książeczkę, tworzą historie, snują opowieści, prezentują własne emocje. I o to właśnie chodzi we wczesnym czytaniu.


Jak widzi noworodek, czyli skąd się wzięły książeczki dla niemowlaków – seria 3m+

Książkę warto pokazywać dziecku jak najwcześniej. Ale jedna ważna rzecz. Musi to być książka szczególna, gdyż noworodek widzi inaczej. Przede wszystkim niezbyt wyraźnie i tylko to, co znajduje się blisko niego, najlepiej w granicach 20-30 centymetrów od twarzy. Świat widziany jego oczami jest dwuwymiarowy, bez głębi  i nieostry, widziany jakby przez zamarzniętą szybę (dla porównania my widzimy 30x ostrzej niż maluchy). Jeśli chodzi o kolory, przeważnie noworodek widzi w odcieniach szarości, czasem odróżniając mocno kontrastowe barwy. Dlatego niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze - czarno-białą kolorystykę. Wiedzą o tym doskonale twórcy serii Książeczek Poznawczych Smart Books, dlatego w pierwszej serii 3m+ znajdziecie właśnie takie grafiki.

Seria 3m+ obejmuje: Świat Maluszka, Kształty, Zwierzątka domowe i Twarze

 

3m+ to pierwsza grupa Książeczek Poznawczych Smart Books. To książeczki kontrastowe, z grafikami z najbliższego otoczenia dziecka i stymulującymi wzorami. Dzięki czarno-białemu kontrastowi dziecko jest w stanie skoncentrować swoją uwagę na kształtach, które z biegiem czasu nauczy się rozpoznawać i kojarzyć w otoczeniu.


Wprowadzamy kolory, liczby, napisy – seria 6m+ i 12m+

W miarę rozwoju mózgu i świadomości polepsza się wzrok. Mniej więcej około 7. miesiąca życia dziecko zaczyna w pełni korzystać ze zmysłu wzroku i wie już znacznie więcej, a zatem zakres prezentowanych treści może być odpowiednio poszerzony. Widać to w kolejnych tytułach – seria 6+ i 12m+. Dziecko znajdziecie w nich żywe kolory, nową tematykę rysunków a nawet pierwsze liczby i przeciwieństwa. Maluchy mogą okazać się prawdziwymi „geniuszami” w rozpoznawaniu owoców, warzyw, przedmiotów w domu, a nawet zwierząt. Unikatowa grafika wpływa na abstrakcyjne postrzeganie otaczającego świata, a skojarzenia dziecka jeszcze długo będą zaskakiwać jego rodzinę :-)

Seria 6m+ obejmuje: W domu, Warzywa, Kształty, Owoce


Seria 12m+ obejmuje: Części ciała, Kolory, Liczby, Kontrasty

 

Dzidziusiowo poleca Książeczki Poznawcze Smart Books

Marka Smart Books to nowa jakość książek dla dzieci na rynku wydawniczym. Publikację cechuje szczególna dbałość o najwyższą jakość pod względem zawartości merytorycznej, grafiki oraz wykonania. Ponadto wszystkie książeczki spełniają restrykcyjne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i obowiązujących norm jakości na terenie Unii Europejskiej.


Gdzie można je kupić?

Już 5 listopada książeczki trafią do regularnej sprzedaży w sklepach. Ale możecie je zdobyć wcześniej biorąc udział w naszym KONKURSIE lub korzystając z rewelacyjnych cen przedpremierowych. Smart Books – chcąc być marką powszechnie dostępną i przystępną cenowo, zdecydowało się na wejście na rynek w super promocyjnych cenach 7,99 zł w sieci Biedronka. Będziecie je mogli zakupić w dniach 12 - 25. października 2015. Liczba egzemplarzy i czas trwania akcji są ograniczone ! Zatem serdecznie zapraszamy do zakupu!

Komentarze
11-01-2019
Ocena:
Mamy kilka pozycji z tej serii i są super!