Data publikacji:

Ile kosztuje wyprawka pierwszoklasisty?

Autor: Magdalena Szewczyk

Wyprawka dla pierwszoklasisty to kolejne wyzwanie dla rodziców. Półki sklepowe uginają się od masy produktów, które są nie tylko kolorowe i świecące, ale kuszą ulubionymi bohaterami z bajek. Dziecko prosi o wiele akcesoriów, a przecież koszt skompletowania całej wyprawki nie jest mały. Co jest dziecku absolutnie niezbędne w szkole? Jakie produkty  wybierać, by nie „pójść z torbami”?  

 

 

Kiedy na zakupy?

Wyprawkę pierwszoklasisty warto zacząć gromadzić wcześniej. Za podstawowymi jej elementami, dobrze zacząć się rozglądać już na początku wakacji. Wybór plecaków szkolnych, piórników, śniadaniówek, czy butów na zmianę jest już naprawdę duży. Poza tym robiąc je odpowiednio wcześniej będziemy mogli obejrzeć i wybrać na spokojnie, unikniemy tłoku, braków towaru i kolejek do kas. Pozostałe rzeczy (kredki, plastelina, farby, kleje, flamastry, zeszyty itd.) możemy kupić później, gdyż każda szkoła ma inne zasady kompletowania wyprawki. 

 

 

Wyprawka szkolna co kupić i ile to kosztuje

Wyprawka szkolna to naprawdę spory wydatek dla rodziców, dlatego należy wybierać przybory, które są dobre jakościowo, ale niekoniecznie najdroższe. Rodzice powinni pilnować się listy, nie ulegać pokusom i naciskom dziecka. Oczywiście pójście dziecka do szkoły jest dla niego ważnym wydarzeniem dlatego dobrze, wziąć pod uwagę także jego zdanie, ale z rozsądkiem ;). Dobrym pomysłem jest zakup wybranego przez pierwszaka gadżetu lub przyboru, który pozytywnie nastawi go do pójścia do szkoły. 

 

Pamiętajmy, że rodzice w trudnej sytuacji życiowej mogą starać się o pomoc w dofinansowaniu wyprawki szkolnej w Ministerstwie Edukacji Narodowej, przeznaczyć na nią środki z programu Rodzina 500 plus, lub jeśli otrzymują zasiłek rodzinny - wystąpić o dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego.

 

Poniżej przedstawiliśmy zestawienie wyprawki pierwszoklasisty składającej się z podstawowych elementów i uśrednionych cen.

 

Poniżej lista podstawowej wyprawki pierwszoklasisty:

 

infografika wyprawka pierwszoklasisty

 

A ile będzie kosztowała wyprawka dla Waszego sześciolatka? Piszcie w komentarzach!

 

Zdjęcie: Pixabay.com


Autor

Magdalena Szewczyk

Absolwentka dziennikarstwa, zaczęła pisać opowiadania będąc jeszcze w szkole podstawowej. Wielbicielka motoryzacji, skoków ze spadochronem i siatkówki. Czas wolny poświęca na gotowanie, czytanie książek i rajdową jazdę. Nadmierny stres leczy pływając i piekąc ciasta. Dąży do pogłębiania swojej wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Nie wyobraża sobie życia bez pewnego wysokiego siatkarza. Nie lubi nudy i bezczynności. W wakacje musi odwiedzić polskie morze.

Komentarze
19-06-2018
Ocena:
Też rozkładam koszty wyprawki szkolnej na raty, dobrze że ten 'szał' zakupowy rozpoczyna się tak wcześnie i małymi krokami można skompletować wszystko :)
22-08-2017
Ocena:
niestety wszystko kosztuje, ja jeszcze zamawiam ubranka na psoty.com bo są z lepszych materiałów, więc po jednym praniu nic się nie stanie
prezent

Jaki prezent na Dzień Nauczyciela? Przedszkole i prezent na Dzień Nauczyciela

2022-10-12
Prezent na Dzień Nauczyciela w przedszkolu powinien być ładny i mieć charakter pamiątkowy, ale nie może wprawiać nikogo w zakłopotanie z powodu swojej zbyt wysokiej ceny. Jeśli nie wiesz, które upominki spełniają te warunki, zerknij na naszą listę z propozycjami.
dzień nauczyciela prezent

Dzień Nauczyciela: prezenty i upominki z pomysłem | Dzidziusiowo.pl

2021-10-13
Dzień Nauczyciela to dziś nazwa potoczna, bo 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w polskim szkolnictwie w ten dzień uczniowie obdar...
dzieci na andrzejkach

Andrzejki w przedszkolu – jak obchodzić andrzejki w przedszkolu?

2021-10-11
Wszystkie dzieci zgodzą się, że każda okazja do zabawy jest dobra. A skoro tak, to w jeden z ostatnich listopadowych dni warto urządzić andrzejki w przedszkolu. Sprawdź, jakie pomysły możesz podsunąć paniom przedszkolankom albo w co bawić się z dziećmi, jeśli to ty organizujesz imprezkę.
dziecko płacze w przedszkolu

Kiedy dziecko nie chce chodzić do przedszkola

2021-03-10
Twoje dziecko nie chce chodzić do przedszkola? Co rano przeżywacie trudne chwile? Radzimy jak pomóc sobie i dziecku zaprzyjaźnić się z przedszkolem.
cechy dobrego nauczyciela

10 cech dobrego nauczyciela

2020-10-14
Jakich cech u nauczyciela szukają dziś rodzice i dzieci? Empatyczny lider z poczuciem humoru, a do tego pracujący z pasją i zaangażowaniem. Czy to możliwe?
nauka w domu homeschooling

Edukacja domowa - home schooling - nauka w domu

2019-10-24
Czy wiesz, że wcale nie musisz posyłać dziecka do przedszkola i do szkoły? Coraz więcej rodziców decyduje się na edukację domową. Home schooling staje się coraz...
korzyści z pprzedszkola

Jakie korzyści rozwojowe wynosi dziecko z przedszkola

2019-09-20
Wielu rodziców zastanawia się, czy fakt, że dziecko chodzi do przedszkola niesie ze sobą w ogóle jakieś korzyści. Takie wątpliwości są naturalne szczególnie na ...