Ile kosztuje wyprawka pierwszoklasisty?

Data:

Wyprawka dla pierwszoklasisty to kolejne wyzwanie dla rodziców. Półki sklepowe uginają się od masy produktów, które są nie tylko kolorowe i świecące, ale kuszą ulubionymi bohaterami z bajek. Dziecko prosi o wiele akcesoriów, a przecież koszt skompletowania całej wyprawki nie jest mały. Co jest dziecku absolutnie niezbędne w szkole? Jakie produkty  wybierać, by nie „pójść z torbami”?  

 

 

Kiedy na zakupy?

Wyprawkę pierwszoklasisty warto zacząć gromadzić wcześniej. Za podstawowymi jej elementami, dobrze zacząć się rozglądać już na początku wakacji. Wybór plecaków szkolnych, piórników, śniadaniówek, czy butów na zmianę jest już naprawdę duży. Poza tym robiąc je odpowiednio wcześniej będziemy mogli obejrzeć i wybrać na spokojnie, unikniemy tłoku, braków towaru i kolejek do kas. Pozostałe rzeczy (kredki, plastelina, farby, kleje, flamastry, zeszyty itd.) możemy kupić później, gdyż każda szkoła ma inne zasady kompletowania wyprawki. 

 

 

Wyprawka szkolna co kupić i ile to kosztuje

Wyprawka szkolna to naprawdę spory wydatek dla rodziców, dlatego należy wybierać przybory, które są dobre jakościowo, ale niekoniecznie najdroższe. Rodzice powinni pilnować się listy, nie ulegać pokusom i naciskom dziecka. Oczywiście pójście dziecka do szkoły jest dla niego ważnym wydarzeniem dlatego dobrze, wziąć pod uwagę także jego zdanie, ale z rozsądkiem ;). Dobrym pomysłem jest zakup wybranego przez pierwszaka gadżetu lub przyboru, który pozytywnie nastawi go do pójścia do szkoły. 

 

Pamiętajmy, że rodzice w trudnej sytuacji życiowej mogą starać się o pomoc w dofinansowaniu wyprawki szkolnej w Ministerstwie Edukacji Narodowej, przeznaczyć na nią środki z programu Rodzina 500 plus, lub jeśli otrzymują zasiłek rodzinny - wystąpić o dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego.

 

Poniżej przedstawiliśmy zestawienie wyprawki pierwszoklasisty składającej się z podstawowych elementów i uśrednionych cen.

 

Poniżej lista podstawowej wyprawki pierwszoklasisty:

 

infografika wyprawka pierwszoklasisty

 

A ile będzie kosztowała wyprawka dla Waszego sześciolatka? Piszcie w komentarzach!

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
19-6-2018
Ocena:
Też rozkładam koszty wyprawki szkolnej na raty, dobrze że ten 'szał' zakupowy rozpoczyna się tak wcześnie i małymi krokami można skompletować wszystko :)
22-8-2017
Ocena:
niestety wszystko kosztuje, ja jeszcze zamawiam ubranka na psoty.com bo są z lepszych materiałów, więc po jednym praniu nic się nie stanie