Wyprawka dla pierwszoklasisty to kolejne wyzwanie dla rodziców. Półki sklepowe uginają się od masy produktów, które są nie tylko kolorowe i świecące, ale kuszą ulubionymi bohaterami z bajek. Dziecko prosi o wiele akcesoriów, a przecież koszt skompletowania całej wyprawki nie jest mały. Co jest dziecku absolutnie niezbędne w szkole? Jakie produkty wybierać, by nie „pójść z torbami”?
Wyprawkę pierwszoklasisty warto zacząć gromadzić wcześniej. Za podstawowymi jej elementami, dobrze zacząć się rozglądać już na początku wakacji. Wybór plecaków szkolnych, piórników, śniadaniówek, czy butów na zmianę jest już naprawdę duży. Poza tym robiąc je odpowiednio wcześniej będziemy mogli obejrzeć i wybrać na spokojnie, unikniemy tłoku, braków towaru i kolejek do kas. Pozostałe rzeczy (kredki, plastelina, farby, kleje, flamastry, zeszyty itd.) możemy kupić później, gdyż każda szkoła ma inne zasady kompletowania wyprawki.
Wyprawka szkolna to naprawdę spory wydatek dla rodziców, dlatego należy wybierać przybory, które są dobre jakościowo, ale niekoniecznie najdroższe. Rodzice powinni pilnować się listy, nie ulegać pokusom i naciskom dziecka. Oczywiście pójście dziecka do szkoły jest dla niego ważnym wydarzeniem dlatego dobrze, wziąć pod uwagę także jego zdanie, ale z rozsądkiem ;). Dobrym pomysłem jest zakup wybranego przez pierwszaka gadżetu lub przyboru, który pozytywnie nastawi go do pójścia do szkoły.
Pamiętajmy, że rodzice w trudnej sytuacji życiowej mogą starać się o pomoc w dofinansowaniu wyprawki szkolnej w Ministerstwie Edukacji Narodowej, przeznaczyć na nią środki z programu Rodzina 500 plus, lub jeśli otrzymują zasiłek rodzinny - wystąpić o dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego.
Poniżej przedstawiliśmy zestawienie wyprawki pierwszoklasisty składającej się z podstawowych elementów i uśrednionych cen.
A ile będzie kosztowała wyprawka dla Waszego sześciolatka? Piszcie w komentarzach!
Zdjęcie: Pixabay.com
Absolwentka dziennikarstwa, zaczęła pisać opowiadania będąc jeszcze w szkole podstawowej. Wielbicielka motoryzacji, skoków ze spadochronem i siatkówki. Czas wolny poświęca na gotowanie, czytanie książek i rajdową jazdę. Nadmierny stres leczy pływając i piekąc ciasta. Dąży do pogłębiania swojej wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Nie wyobraża sobie życia bez pewnego wysokiego siatkarza. Nie lubi nudy i bezczynności. W wakacje musi odwiedzić polskie morze.