Detergenty – jak je zabezpieczyć przed dziećmi

Maluchy biorą do rąk czy do buzi wszystko, co wydaje im się interesujące. Do takich przedmiotów należą niestety także detergenty.

Uderzanie głową

Czy i Ciebie niepokoi fakt, że Twoje dziecko uderza głową w podłogę, ścianę lub szczebelki łóżeczka? Bez obaw. Takie ‘dziwne’ zachowanie dotyczy aż 20% dzieci (głównie chłopców) i zazwyczaj ustępuje samoistnie przed ukończeniem trzeciego roku życia.

Poparzenia

Oparzenie to uszkodzenie skóry (a często także leżących pod nią tkanek) wskutek działania wysokiej temperatury, ale też substancji żrących, prądu czy promieni słonecznych. Dzieci często ulegają oparzeniom. Dzieje się tak dlatego, że nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa i nie umieją przewidzieć konsekwencji. Jak zapobiegać temu i jak udzielić dziecku pierwszej pomocy?

Czy bisfenol może zaszkodzić dziecku?

Bisfenol A (BPA) to związek chemiczny wykorzystywany do produkcji poliwęglanu – twardego, przezroczystego tworzywa, z którego wykonane są między innymi pojemniki do przechowywania żywności, butelki dla dzieci oraz plastikowe części smoczków.

Udzielanie pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy to jedna z tych umiejętności, której nie wykorzystujemy na co dzień, o ile nie pracujemy jako ratownik albo szkoleniowiec medyczny. Co więcej, prawdopodobnie nigdy w życiu jej nie wykorzystamy w praktyce. Ale jeśli dojdzie do sytuacji, w której nasze dziecko ...

Utrata przytomności u dzieci

Każda mama boi się o swoje dziecko. Chucha, dmucha, zabezpiecza dom przed ewentualnymi niebezpieczeństwami. Mówi co wolno, co jest bezpieczne, a co zakazane. Ale fakty są takie, że choćbyśmy nie wiem jak się starały, nie ustrzeżemy naszych pociech przed wszystkimi zagrożeniami.

Upadki i zderzenia małego dziecka

Od momentu, w którym maluch odkrył, że może stać na własnych nogach non stop, z upodobaniem ćwiczył tę umiejętność. Stawał przy meblach i wspinał się chwytając za nogi rodziców. Ciągle chciał być w pionie.

Bezpieczny dom

Kiedy dziecko zaczyna raczkować w jego życiu zaczyna się nowy etap. Ciekawski maluszek wszystkiego musi dotknąć, wszystko zobaczyć, wszystkiego spróbować. A to niestety zwiększa ryzyko wypadku. Jak zatem zapewnić dziecku bezpieczeństwo?