Warto przeczytać

Laponia - kraina Świętego Mikołaja

Infekcje miejsc intymnych - rodzaje i leczenie

Jak dbać o dłonie zimą?

Laponia - kraina Świętego Mikołaja

Przed 15. laty minister spraw zagranicznych Finlandii przekazał Laponię Świętemu Mikołajowi. Od tej pory ta odległa kraina stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie.

Lecimy do Laponii - Safari w kraine Świętego Mikołaja

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… nie jeden rodzic zastanawia się nad prezentem dla swojego dziecka. Musi on być wymarzony. Dokładnie taki, jaki znajduje się w liście adresowanym do starca z koła podbiegunowego.

Jak się bawić w Andrzejki? 10 najpopularniejszych wróżb andrzejkowych

Andrzejki to magiczny czas wróżb przypadający na 30 listopada. Dawniej wróżby traktowano bardzo poważnie i miały one charakter ściśle matrymonialny. Z czasem tradycja uległa zmianie i oto dziś Andrzejki są świetnym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu ze znajomymi. Andrzejkowe wróżby w gronie najbliższych przyjaciół mogą być naprawdę fantastyczną zabawą. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na zabawę.

Za chwilę święta - zrób rodzinną sesję fotograficzną!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, o czym już od początku listopada przypominają nam reklamy w internecie, radiu, telewizji i na ulicach. Swoją propozycję na tę okazję mają również fotografowie ...

Małżeństwo czy wolny związek - w jakim układzie żyje się lepiej?

W ciągu ostatnich lat zdecydowanie wzrosła liczba par, które decydują się na wspólne życie bez zawierania ślubu. Społeczeństwo polskie staje się coraz bardziej liberalne i, na wzór zachodnich sąsiadów, coraz częściej akceptuje związki partnerskie. Czy kierunek, w jakim podążamy, jest dobry? To oczywiście zależy od konkretnej osoby lub pary. Dla jednych atrakcyjniejsze będzie życie w związku partnerskim, inni wybiorą małżeństwo jako tę formę bycia ze sobą, która najbardziej im odpowiada. Zarówno związki małżeńskie jak i partnerskie mają swoje mocne i słabsze strony. Który z nich jest lepszy dla Ciebie?

Bezsenność

Bezsenność to niewystarczająca ilość lub jakość snu, która występuje co najmniej trzy razy w tygodniu i utrzymuje się nie krócej niż miesiąc. U osób zmagających się z kłopotami ze snem pojawiają się między innymi trudności z zasypianiem i zbyt wczesne budzenie się.

Nawilżanie powietrza

W większości mieszkań od kilku tygodni grzeją kaloryfery. W naszych domach jest ciepło, przyjemnie i sucho. Niestety pozbawione wilgoci powietrze wysusza dziecięcy nosek i sprawia kłopoty z oddychaniem.

Domowe sposoby na katar

Najczęściej trwa cały tydzień, przeszkadzając swobodnie oddychać, jeść i spać. Daje się we znaki całej rodzinie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na złagodzenie kataru.

Jak oswoić zimę?

Za oknem znów robi się biało, a słupek rtęci w termometrze spadł poniżej zera. Zimny wiatr, mróz i opady niekorzystnie wpływają na nasz organizm, który wychłodzony pracuje wolniej. Co zatem zrobić, aby nasze ciało polubiło zimę?

Ciągłe zmęczenie

Mimo że spokojnie przespałaś noc, budzisz się zmęczona? Na nic nie masz siły i jesteś kompletnie wyczerpana? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na zespół przewlekłego zmęczenia.