Data modyfikacji:

Niania elektroniczna. Ranking polecanych urządzeń

Niemal na każdej liście zawierającej elementy wyprawki dla niemowlaka znajduje się niania elektroniczna. I słusznie, ponieważ urządzenie to znacząco ułatwia opiekę nad maluszkiem i zapewnia spokój. Pytanie tylko, jaką wybrać, żeby nie żałować decyzji? Poniżej znajdziesz cenne wskazówki i podpowiedzi. Wyjaśniamy również, jaka niania elektroniczna cieszy się najlepszymi opiniami.
niania elektroniczna

Niania elektroniczna z kamerą? A może z monitorem oddechu? Ważne cechy urządzenia

Na rynku dostępne są różne nianie elektroniczne. Którą wybrać, żeby być naprawdę zadowolonym z zakupu? Oto kilka podpowiedzi. Jaka niania elektroniczna najczęściej daje powody do narzekań? Oczywiście taka, która przestaje działać, gdy tylko rodzic nieco oddali się od nadajnika. Kupując nianię, zwróć uwagę na to, by dopuszczalna maksymalna odległość między odbiornikiem a nadajnikiem była duża, co oznacza co najmniej kilkaset metrów. Oczywiście możesz też wybrać nianię pracującą w oparciu o wi-fi, w której zasięg nie ma ograniczeń. Im więcej kanałów transmisji będzie miała twoja niania, tym większe prawdopodobieństwo pracy bez zakłóceń. Przez zakłócenia rozumie się między innymi trzaski albo odbieranie dźwięków… z elektronicznej niani sąsiadów. Generalnie uważa się, że duża liczba kanałów to już 32. Dobra niania elektroniczna może pracować zarówno przewodowo, jak i sieciowo. Unikaj tych tylko na baterie. Zastanów się, czy interesuje cię elektroniczna niania z kamerą, czy wystarczy ci taka, która odbiera tylko dźwięki. Pierwsza cieszy się po stokroć lepszymi opiniami (umożliwia np. sprawdzenie, czy dziecko nie zsunęło z siebie kołderki), ale jest oczywiście nieco droższa.

Bardzo ciekawą opcją jest również elektroniczna niania z monitorem oddechu. To urządzenie, które dzięki specjalnym matom kontroluje liczbę oddechów dziecka. Gdy na tym polu dochodzi do jakichś nieprawidłowości, niania zaczyna wytwarzać bardzo głośny, alarmujący dźwięk. Niania z monitorem oddechu to idealne urządzenie dla rodziców, którzy boją się śmierci łóżeczkowej. Taki sprzęt pozwala odpocząć od ciągłego sprawdzania, czy maluszek oddycha, zapewnia też lepszy odpoczynek w nocy. Dobra niania elektroniczna powinna mieć duży i czytelny wyświetlacz, który umożliwia odczytanie informacji również w słabym oświetleniu. Przeglądając poszczególne oferty, upewnij się, jaka niania elektroniczna posiada różne wskaźniki. Urządzenie powinno informować cię przynajmniej o poziomie naładowania akumulatora czy sile sygnału. Optyczna sygnalizacja płaczu dziecka, aktywacja urządzenia głosem czy regulacja głośności to dodatkowe cechy urządzenia, które warto wziąć pod uwagę. Odbiornik powinien też informować, gdy utraci połączenie z nadajnikiem.

Niania elektroniczna – ranking

Nie lubisz porównywać ofert albo nie masz na to czasu? Nie ma problemu – przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie, dzięki któremu szybko sprawdzisz, jaka jest najlepsza niania elektroniczna. Ranking uwzględnia popularność tego typu produktów na Ceneo.pl.

1. Lionelo Elektroniczna Niania Care Babyline 6.1

Świetna elektroniczna niania z kamerą. Urządzenie ma czytelny wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala. Pracuje nawet do 300 metrów w przestrzeni otwartej, więc śmiało „poradzi” sobie w mieszkaniu lub średniej wielkości domu. Niania ma wiele funkcji dodatkowych: informuje o temperaturze w pokoju dziecka, przypomina o karmieniu, ponadto służy jako pozytywka i budzik.

Na uwagę zasługuje długi czas pracy akumulatora – wynosi on około 20 godzin. Niania umożliwia komunikację dwustronną, czyli nie tylko słuchanie dziecka, ale również mówienie do niego. Urządzenie posiada system VOX. Oznacza to, że niania pracuje w trybie czuwania, a obraz lub dźwięk przekazuje dopiero w momencie wykrycia ruchu albo głosu. Dzięki temu akumulator może długo pracować bez ładowania.

2. Babysense Monitor oddechu noworodka 7 + Niania Elektroniczna Hisense Sc210

Na drugim miejscu znajduje się urządzenie dla wymagających, czyli niania z monitorem oddechu. To wyjątkowy monitor – jedyny posiadający certyfikat medyczny, używany między innymi na oddziałach noworodkowych.

Niania ta umożliwia komunikację dwukierunkową, ma duży, czytelny wyświetlacz LCD oraz zegar z alarmem. Należy również podkreślić, że urządzenie przez 15 minut może odtwarzać kołysanki, działa jak lampka nocna, a nawet umożliwia zlokalizowanie odbiornika. Funkcje, takie jak termometr, wskaźnik poziomu baterii czy ostrzeżenie wyjścia poza zasięg są już w tak zaawansowanym modelu oczywistością.

3. Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect

Elektroniczna niania z kamerą z wyższej półki. Urządzenie cieszy się fantastycznymi opiniami rodziców. Wśród jego licznych funkcji należy wymienić dwustronną komunikację, możliwość robienia zdjęć i zdalnego sterowania kamerą, kontroli temperatury, 5-calowy ekran i wysokiej jakości obrazu (720p, jakość HD), opcję regulacji głośności, nocny tryb obrazu i odtwarzanie kołysanek. Maksymalny zasięg urządzenia to około 300 metrów, więc „poradzi” sobie w domu i mieszkaniu. Jeśli rodzic będzie korzystał ze specjalnej aplikacji na smartfon, niania będzie działała bez ograniczeń w zasięgu.

4. Lionelo Niania Elektroniczna Babyline 8.1

Kolejna, tym razem nieco nowocześniejsza niania elektroniczna z kamerą od firmy Lionelo. W modelu tym na uwagę zasługują:
  • dwustronna komunikacja,
  • czytelny, szczegółowy obraz,
  • automatyczny tryb nocny,
  • duży, kolorowy wyświetlacz,
  • szeroki kąt widzenia,
  • 4 melodie do uspokajania niemowlęcia,
  • system VOX dla oszczędzania energii,
  • zasięg do 300 metrów (w pomieszczeniu do 50 metrów).

5. Angelcare niania elektroniczna z kamerą VIDEO AC1320

Propozycja od cenionej, kanadyjskiej marki Angelcare – elektroniczna niania z kamerą dla wymagających. To cyfrowe urządzenie, które zapewnia dźwięk i obraz wysokiej jakości. Niania ma spory zasięg (nawet do 100 metrów w mieszkaniu lub domu, 200 metrów w przestrzeniach otwartych). Posiada funkcję pomiaru temperatury, duży, kolorowy ekran (3,5 cala) oraz funkcję Night Vision (obraz przesyłany w ciemności jest w czerni i bieli).

Na uwagę zasługuje również lampka nocna – łagodne światło w formie aureoli nad „aniołkiem”, regulacja jasności ekranu, powiększanie obrazu, regulacja kąta nachylenia kamery, czujnik zasięgu oraz wskaźnik naładowania baterii. W sytuacji, gdy odbiornik ulegnie zgubieniu, łatwo można go zlokalizować przy pomocy specjalnej funkcji w nadajniku. Krótko mówiąc: naprawdę dobra, bezawaryjna niania na lata.

Niania elektroniczna - najczęściej zadawane pytania

Czym jest niania elektroniczna?
Niania elektroniczna to urządzenie, które służy do monitorowania dziecka. Składa się z dwóch części: nadajnika, który umieszcza się w pobliżu dziecka, i odbiornika, który trzyma się przy sobie, aby słuchać dźwięków z nadajnika.

Jakie są korzyści korzystania z niani elektronicznej?
Korzyści korzystania z niani elektronicznej to przede wszystkim możliwość monitorowania dziecka z większej odległości, a jednocześnie zapewnienie sobie spokoju i bezpieczeństwa. Dzięki temu rodzice mogą wykonywać codzienne obowiązki, nie przerywając monitorowania dziecka.

Jakie są rodzaje niani elektronicznej?
Nianie elektroniczne dzielą się na dwa rodzaje: analogowe i cyfrowe. Nianie analogowe używają sygnału radiowego, który przesyła dźwięki z nadajnika do odbiornika. Nianie cyfrowe mają dodatkowe funkcje, takie jak kolorowy wyświetlacz, komunikacja dwustronna, czujniki ruchu i wiele innych.

Jakie funkcje warto mieć na uwadze przy wyborze niani elektronicznej?
Warto zwrócić uwagę na kilka funkcji, takich jak jakość dźwięku, zasięg niani, tryb czuwania, funkcję interkomu, sygnalizację poziomu naładowania baterii oraz inne dodatkowe funkcje, takie jak czujniki ruchu, kolorowy wyświetlacz lub moduł Bluetooth.
Autor: R. Wojtaś