Na rynku dostępne są różne
nianie elektroniczne. Którą wybrać, żeby być naprawdę zadowolonym z zakupu? Oto kilka podpowiedzi.
Jaka niania elektroniczna najczęściej daje powody do narzekań? Oczywiście taka, która przestaje działać, gdy tylko rodzic nieco oddali się od nadajnika. Kupując nianię, zwróć uwagę na to, by dopuszczalna maksymalna odległość między odbiornikiem a nadajnikiem była duża, co oznacza co najmniej kilkaset metrów. Oczywiście możesz też wybrać nianię pracującą w oparciu o wi-fi, w której zasięg nie ma ograniczeń.
Im więcej kanałów transmisji będzie miała twoja niania, tym większe prawdopodobieństwo pracy bez zakłóceń. Przez zakłócenia rozumie się między innymi trzaski albo odbieranie dźwięków… z elektronicznej niani sąsiadów. Generalnie uważa się, że duża liczba kanałów to już 32.
Dobra niania elektroniczna może pracować zarówno przewodowo, jak i sieciowo. Unikaj tych tylko na baterie.
Zastanów się, czy interesuje cię
elektroniczna niania z kamerą, czy wystarczy ci taka, która odbiera tylko dźwięki. Pierwsza cieszy się po stokroć lepszymi opiniami (umożliwia np. sprawdzenie, czy dziecko nie zsunęło z siebie kołderki), ale jest oczywiście nieco droższa.
Bardzo ciekawą opcją jest również
elektroniczna niania z monitorem oddechu. To urządzenie, które dzięki specjalnym matom kontroluje liczbę oddechów dziecka. Gdy na tym polu dochodzi do jakichś nieprawidłowości, niania zaczyna wytwarzać bardzo głośny, alarmujący dźwięk.
Niania z monitorem oddechu to idealne urządzenie dla rodziców, którzy boją się śmierci łóżeczkowej. Taki sprzęt pozwala odpocząć od ciągłego sprawdzania, czy maluszek oddycha, zapewnia też lepszy odpoczynek w nocy.
Dobra niania elektroniczna powinna mieć duży i czytelny wyświetlacz, który umożliwia odczytanie informacji również w słabym oświetleniu.
Przeglądając poszczególne oferty, upewnij się,
jaka niania elektroniczna posiada różne wskaźniki. Urządzenie powinno informować cię przynajmniej o poziomie naładowania akumulatora czy sile sygnału.
Optyczna sygnalizacja płaczu dziecka, aktywacja urządzenia głosem czy regulacja głośności to dodatkowe cechy urządzenia, które warto wziąć pod uwagę. Odbiornik powinien też informować, gdy utraci połączenie z nadajnikiem.