Rok bez miesiączki, to możliwe! Kiedy wraca krwawienie po porodzie?

9. miesięcy ciąży miało niewątpliwie swoje zalety. Jedną z nich był brak miesiączki. Niestety, czy to się nam podoba czy nie, po porodzie wracamy do comiesięcznych krwawień. Na szczęście nie zawsze jest to szybki powrót. Kiedy miesiączka wróci akurat u nas, nie wiadomo. Duży wpływ ma na to karmienie piersią, ale też samo ciało danej kobiety. Jeśli chcesz wiedzieć kiedy statystycznie możesz się jej spodziewać, czytaj dalej.

Nadwaga po ciąży

Większość młodych mam boryka się ze zbędnymi kilogramami, które pozostały im po porodzie. Połóg to ciężki czas, w którym organizm jak nigdy potrzebuje dużo odpoczynku. Jesteśmy przemęczone, zniechęcone i kompletnie nie gotowe na to, aby wziąć się w garść. A co dopiero stanąć do walki z nadwagą po ciąży?

Połóg - ćwiczenia po porodzie

Połóg to czas bardzo istotny dla zdrowia młodej mamy. Podczas tych sześciu tygodni organizm odpoczywa, regeneruje się i nabiera sił. To również czas cofania zmian, które miały miejsce w okresie ciąży oraz porodu.

Jak „spalić” brzuszek po ciąży?

Marzysz o idealnej figurze po ciąży bez zbędnego tłuszczyku na brzuchu? Do osiągnięcia tego stanu niezbędne są: zdrowe odżywianie i prawidłowe komponowanie naszego jadłospisu (70% sukcesu) oraz aktywność fizyczna (30%). Sprawdź 9 trików, które pozwolą nam cieszyć się płaskim brzuchem i to szybciej niż myślicie.

Baby blues - Czym jest? Jak sobie z nim radzić?

Poród przebiegł bez komplikacji, a Twoje dziecko jest śliczne i zdrowe? Tymczasem zamiast być dumną i szczęśliwą mamą, Ty czujesz się przygnębiona i na nic nie masz siły? Nie możesz znaleźć dla siebie miejsca, czujesz się niezrozumiana i najchętniej w ogóle nie wstawałabyś z łóżka?

Połóg - co się dzieje z ciałem kobiety?

Dolegliwości w połogu potrafią zatruć życie. Nawał pokarmu, problemy z wypróżnianiem, krwawe odchody, czy nadmierna potliwość to tylko niektóre z nich. Jak naprawdę wygląda połóg?

Psychoza poporodowa - choroba, która może Cię dopaść

Psychoza poporodowa pojawia się nie później niż 8. tygodni po porodzie. Jest znacznie poważniejszym schorzeniem niż baby blues i depresja poporodowa.

Seks po porodzie - rady dla panów

Dla wielu par seks po porodzie staje się tematem niezwykle trudnym. Kobiety nie chcą o nim rozmawiać, nie wyobrażają sobie możliwości zbliżenia, a samo współżycie odkładają na później. Dlaczego tak się dzieje?

Trudne początki młodego tatusia

Jeśli przypuszczałeś, że po urodzeniu dziecka Twoja żona „wróci do normy”, tj. do stanu sprzed 9. miesięcy, pozwól, że wyprowadzę Cię z błędu.

Walczymy z rozstępami po ciąży

Zachodząc w ciążę przygotowujesz się na wiele zmian w swoim ciele. Jedną z tych negatywnych są rozstępy. Brzydkie odstraszające bruzdy na brzuchu, udach, piersiach? Oczywiście nie należy panikować. Ciało po ciąży wcale nie musi wyglądać jak „pobojowisko”. Jak zatem skutecznie walczyć z rozstępami?