Hormony tarczycy

Kłopoty z tarczycą to jedna z częstszych przyczyn problemów z płodnością. A zatem badanie stężenia produkowanych przez tarczycę hormonów powinno być jednym z podstawowych testów wykonywanych podczas diagnozowania niepłodności.

8 badań, które powinnaś wykonać jeśli nie możesz zajść w ciążę

Bardzo często za problemy ze spłodzeniem potomka obwinia się tylko jedną stronę. Tymczasem statystycznie przyczyny niepłodności tak samo często dotyczą kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli od dłuższego czasu (czyli dłużej, niż rok) staracie się o pociechę bez rezultatów, nie załamujcie rąk, tylko wykonajcie badania, które pozwolą ustalić przyczynę problemu. Jakie? Dziś przedstawiamy listę badań zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Nie taka straszna cytologia

Jednym z badań kontrolnych wykonywanych przed zajściem w ciążę jest cytologia. To bezbolesne badaniem, pozwala wykryć wczesne zmiany przed-nowotworowe i nowotworowe w obrębie szyjki macicy. Dlaczego zdecydowanie warto pójść na cytologię i jak wygląda badanie?

Wizyta u stomatologa

Próchnica może wywołać przedwczesny poród, dlatego do stomatologa wybierz się jeszcze przed zajściem w ciążę. Wylecz chore zęby, usuń kamień, zafunduj sobie wzmacniającą szkliwo fluoryzację.

Jak przygotować się do ciąży - lista badań

Jeśli coraz częściej myślisz o tym, by zostać mamą, odpowiednio się do tego przygotuj i upewnij, że Twój organizm jest gotowy na ciążę. Zaplanuj badania przed ciążą i jeśli będzie taka konieczność - wylecz schorzenia. Jakie badania wykonać i od czego zacząć?

Konflikt serologiczny

Konflikt serologiczny to ważny problem w ciąży, dlatego jeszcze przed zapłodnieniem warto sprawdzić swoją grupę krwi. W razie potrzeby zawczasu będziecie mogli zastosować odpowiednią profilaktykę.