Menu główne
Portal dla rodziców...
 

Chiński kalendarz płci - jak zaplanować płeć dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka? Jeśli dwoje ludzi planuje zostać rodzicami albo już spodziewa się dziecka prędzej czy później w ich głowach pojawia się to pytanie. Obecnie istnieje kilka metod, które na podstawie odpowiednich danych są w stanie z różną skutecznością przewidzieć płeć maleństwa. Jedną z nich jest chiński kalendarz płci. Na czym polega?

 

mur-chinski-chinski-kalendarz-plci-550

 

Krótka historia chińskiego kalendarza

To prawdopodobnie jeden z najstarszych sposobów na planowanie płci dziecka – ma ponad 700 lat. Kalendarz został znaleziony w starożytnym grobowcu w okolicach Pekinu i przetrwał do dziś – można go obejrzeć w jednym z instytutów w stolicy Chin. Od lat jest słynny nie tylko w Państwie Środka, ale i na całym świecie.

 

Skuteczność

Co do skuteczności chińskiego kalendarza istnieją sprzeczne opinie. Chińczycy utrzymują, że wynosi ona ponad 90 proc.! Co ciekawe, amerykańscy naukowcy, którzy badali metodę nie dają jej dużo mniej – według nich skuteczność kalendarza to aż 85 proc. Wśród samych zainteresowanych, czyli świeżo upieczonych rodziców, można usłyszeć mniej pochlebnych opinii – u jednych sposób się sprawdził, u innych nie. Należy więc pamiętać, żeby nie traktować go w 100 proc. poważnie. Płeć dziecka jest zależna nie tylko od wieku matki i miesiąca współżycia.

 

Jak to działa?

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest bardzo proste. Potrzebujemy jedynie dwóch danych – wieku matki i miesiąca poczęcia. Należy pamiętać, że pod uwagę bierzmy skończone lata, a nie rocznik. Po drugie miesiące według chińskiego kalendarza księżycowego mają 28 dni. Dlatego, jeśli poczęcie nastąpiło 29 marca, należy tę datę liczyć w kalendarzu jako początek kwietnia. Jeśli bardzo nam zależy na konkretnej płci, celujmy w miesiąc, po którym następuje kolejny z tą samą płcią. Np. mając 24 lata i chcąc urodzić dziewczynkę, najlepiej spróbować w drugiej połowie roku (sierpień-grudzień). Co prawda poczęcie w lutym i maju według kalendarza też wskazuje na dziewczynkę, jednak po obu z nich następuje miesiąc poczęcia chłopca i prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki jest mniejsze.

 

Poznaj inne sposoby planowania płci dziecka

 

chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dzieckaPobierz do druku

 

Zdjęcie: Wikipedia.org by Samxli creative Commons 2.0

Punta Mika

Google Plus

Nie zaczyna dnia bez filiżanki mocnej kawy i porannego przeglądu prasy. Żyje bardzo aktywnie i prowadzi kilka projektów na raz. Marzy, by doba miała 48 godzin. Jak każda kobieta lubi dbać o zdrowie i urodę, dlatego chętnie o tym pisze i dzieli się wiedzą z czytelniczkami Dzidziusiowa.

Komentarze  

#16 Annaaa 2014-12-07 19:34
Witam. Mam trzech synków....i sprawdziło się...,planujem y jeszcze /ostatnie już:)/ jedno dziecko - niby pod dziewczynkę, ale czy się uda??? pozdrawiam
Cytuj
#15 beata1234 2014-12-03 13:41
Ja mam trójkę dzieci i też się sprawdziło....
Cytuj
#14 fiona 2014-11-24 10:33
Czytałam że Chiny wiek liczą od dnia poczęcia więc do swojego wieku trzeba dodać 9 miesięcy. A zatem jeśli masz lat 29 to w kalendarzu patrzysz na swój wiek 30
Cytuj
#13 Alicja Nova 2014-11-12 00:30
Z kalendarza wynika ze powinnam byla urodzic sie chlopcem :D
Cytuj
#12 Kinga EM 2014-10-26 10:44
U mnie się nie sprawdziło a mam dwoje dzieci. Podobnie u mojej mamy i babci . Na 6 ciąż ani jednego trafienia.
Cytuj
#11 Nataliaaaaa 2014-10-25 01:33
Sprawdzilo sie :) mam synka :)
Cytuj
#10 Domi. 2014-10-24 13:35
A co jeżeli mama ma poniżej 18? Nie ma kalendarza już?
Cytuj
#9 mamaa 2014-10-21 17:27
A jaki jest przepis na bliźniaki? :)
Cytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.