Menu główne
Portal dla rodziców...
 

Chiński kalendarz płci - jak zaplanować płeć dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka? Jeśli dwoje ludzi planuje zostać rodzicami albo już spodziewa się dziecka prędzej czy później w ich głowach pojawia się to pytanie. Obecnie istnieje kilka metod, które na podstawie odpowiednich danych są w stanie z różną skutecznością przewidzieć płeć maleństwa. Jedną z nich jest chiński kalendarz płci. Na czym polega?

 

mur-chinski-chinski-kalendarz-plci-550

 

Krótka historia chińskiego kalendarza

To prawdopodobnie jeden z najstarszych sposobów na planowanie płci dziecka – ma ponad 700 lat. Kalendarz został znaleziony w starożytnym grobowcu w okolicach Pekinu i przetrwał do dziś – można go obejrzeć w jednym z instytutów w stolicy Chin. Od lat jest słynny nie tylko w Państwie Środka, ale i na całym świecie.

 

Skuteczność

Co do skuteczności chińskiego kalendarza istnieją sprzeczne opinie. Chińczycy utrzymują, że wynosi ona ponad 90 proc.! Co ciekawe, amerykańscy naukowcy, którzy badali metodę nie dają jej dużo mniej – według nich skuteczność kalendarza to aż 85 proc. Wśród samych zainteresowanych, czyli świeżo upieczonych rodziców, można usłyszeć mniej pochlebnych opinii – u jednych sposób się sprawdził, u innych nie. Należy więc pamiętać, żeby nie traktować go w 100 proc. poważnie. Płeć dziecka jest zależna nie tylko od wieku matki i miesiąca współżycia.

 

Jak to działa?

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest bardzo proste. Potrzebujemy jedynie dwóch danych – wieku matki i miesiąca poczęcia. Należy pamiętać, że pod uwagę bierzmy skończone lata, a nie rocznik. Po drugie miesiące według chińskiego kalendarza księżycowego mają 28 dni. Dlatego, jeśli poczęcie nastąpiło 29 marca, należy tę datę liczyć w kalendarzu jako początek kwietnia. Jeśli bardzo nam zależy na konkretnej płci, celujmy w miesiąc, po którym następuje kolejny z tą samą płcią. Np. mając 24 lata i chcąc urodzić dziewczynkę, najlepiej spróbować w drugiej połowie roku (sierpień-grudzień). Co prawda poczęcie w lutym i maju według kalendarza też wskazuje na dziewczynkę, jednak po obu z nich następuje miesiąc poczęcia chłopca i prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki jest mniejsze.

 

Poznaj inne sposoby planowania płci dziecka

 

chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dzieckaPobierz do druku

 

Zdjęcie: Wikipedia.org by Samxli creative Commons 2.0

Punta Mika

Google Plus

Nie zaczyna dnia bez filiżanki mocnej kawy i porannego przeglądu prasy. Żyje bardzo aktywnie i prowadzi kilka projektów na raz. Marzy, by doba miała 48 godzin. Jak każda kobieta lubi dbać o zdrowie i urodę, dlatego chętnie o tym pisze i dzieli się wiedzą z czytelniczkami Dzidziusiowa.

Komentarze  

#40 aniaol 2015-05-02 00:49
Ja mam dwoch synow - wg powyzszego kalendarza wlasnie tak mialo byc :)
Cytuj
#39 muja 2015-04-18 15:13
Cytuję maria176:
Większość kalendarzy chińskich dostępnych w internecie jest niedokładna, gdyż opiera się na naszych gregoriańskich miesiącach podczas gdy Chińczycy liczą wiek w miesiącach księżycowych, a te co roku są zmienne. Świetna stronka która to przelicza:
www.chinesegenderchart.info/.. ./
Córa mi się sprawdziła, teraz czekamy na syna :)

I jak sprawdza się kalendarz bardzo jestem ciekawa czy tan przelicza lepiej? heheh
Cytuj
#38 Niolki 2015-04-14 20:41
Cytuję Niolki:
Według tego dokladniejszego kalendarza wychodzi mi dziewczynka. I bardzo bym chciała bo mam już syna. Jutro mam wizytę u ginekologa. Trzymajcie kciuki. Sprawdzimy dokładność kalendarza ;)


No i jestem piękną wizycie u ginekologa wszystko wskazywało na dziewczynkę. A tu proszę będzie synek. No niestety Kalendarz się nie sprawdził :(
Cytuj
#37 Daga27111 2015-04-14 20:38
Według tego kalendarza o dziwo wszystko się zgadza. Mam dwójkę dzieci. Dziewczynke i chłopca. I tak tez pokazał ten kalendarz. Hmm... Magia :p
Cytuj
#36 Niolki 2015-04-08 20:13
Według tego dokladniejszego kalendarza wychodzi mi dziewczynka. I bardzo bym chciała bo mam już syna. Jutro mam wizytę u ginekologa. Trzymajcie kciuki. Sprawdzimy dokładność kalendarza ;)
Cytuj
#35 karina 12 2015-04-08 08:35
Jakieś bzdury. Na 7 przypadków płeć zgadza się tylko dwa razy więc lipa.
Cytuj
#34 Kasia1988 2015-03-31 13:19
Mi wg różnych kalendarzy wychodzi zupełnie inaczej.Chciała bym dziewczynkę i myślałam w sierpniu zacząć ale teraz to nie wiem bo tu wychodzi ,że chłopiec.Mam rocznikowo 27 lat.Zobaczymy do sierpnia jeszcze daleko a ja chciałabym urodzić w maju może 'zaskoczy' i będzie co będzie:) pozdrawiam
Cytuj
#33 lonia 2015-03-23 09:13
mam dwoje dzieci i w obydwu przywadkach sie nie sprawdzilo teraz jestem w trzeciej ciazy i mam nadzieje ze tez sie nie sprawdzi,hehehe
Cytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.