Menu główne
Portal dla rodziców...

Chiński kalendarz płci - jak zaplanować płeć dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka? Jeśli dwoje ludzi planuje zostać rodzicami albo już spodziewa się dziecka prędzej czy później w ich głowach pojawia się to pytanie. Obecnie istnieje kilka metod, które na podstawie odpowiednich danych są w stanie z różną skutecznością przewidzieć płeć maleństwa. Jedną z nich jest chiński kalendarz płci. Na czym polega?

 

mur-chinski-chinski-kalendarz-plci-550

 

Krótka historia chińskiego kalendarza

To prawdopodobnie jeden z najstarszych sposobów na planowanie płci dziecka – ma ponad 700 lat. Kalendarz został znaleziony w starożytnym grobowcu w okolicach Pekinu i przetrwał do dziś – można go obejrzeć w jednym z instytutów w stolicy Chin. Od lat jest słynny nie tylko w Państwie Środka, ale i na całym świecie.

 

Skuteczność

Co do skuteczności chińskiego kalendarza istnieją sprzeczne opinie. Chińczycy utrzymują, że wynosi ona ponad 90 proc.! Co ciekawe, amerykańscy naukowcy, którzy badali metodę nie dają jej dużo mniej – według nich skuteczność kalendarza to aż 85 proc. Wśród samych zainteresowanych, czyli świeżo upieczonych rodziców, można usłyszeć mniej pochlebnych opinii – u jednych sposób się sprawdził, u innych nie. Należy więc pamiętać, żeby nie traktować go w 100 proc. poważnie. Płeć dziecka jest zależna nie tylko od wieku matki i miesiąca współżycia.

 

Jak to działa?

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest bardzo proste. Potrzebujemy jedynie dwóch danych – wieku matki i miesiąca poczęcia. Należy pamiętać, że pod uwagę bierzmy skończone lata, a nie rocznik. Po drugie miesiące według chińskiego kalendarza księżycowego mają 28 dni. Dlatego, jeśli poczęcie nastąpiło 29 marca, należy tę datę liczyć w kalendarzu jako początek kwietnia. Jeśli bardzo nam zależy na konkretnej płci, celujmy w miesiąc, po którym następuje kolejny z tą samą płcią. Np. mając 24 lata i chcąc urodzić dziewczynkę, najlepiej spróbować w drugiej połowie roku (sierpień-grudzień). Co prawda poczęcie w lutym i maju według kalendarza też wskazuje na dziewczynkę, jednak po obu z nich następuje miesiąc poczęcia chłopca i prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki jest mniejsze.

 

Poznaj inne sposoby planowania płci dziecka

 

chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dzieckaPobierz do druku

 

Zdjęcie: Wikipedia.org by Samxli creative Commons 2.0

Punta Mika

Google Plus

Nie zaczyna dnia bez filiżanki mocnej kawy i porannego przeglądu prasy. Żyje bardzo aktywnie i prowadzi kilka projektów na raz. Marzy, by doba miała 48 godzin. Jak każda kobieta lubi dbać o zdrowie i urodę, dlatego chętnie o tym pisze i dzieli się wiedzą z czytelniczkami Dzidziusiowa.

Komentarze  

#54 1piegusek 2015-07-05 22:54
Ja mam 3 synów i za każdym razem zgodnie z kalendarzem wychodzili chłopcy;-)
Cytuj
#53 Izzx 2015-06-30 10:54
a ja miałam 32 lata, poczecie w pazdzeirniku i jak nic wyszedł CHLOPAK!! chociaz tu wyraznie jest skonnosc do dziewczynki, bo kalendarz kalendarzem...m oim marzeniem byl chlopiec i jest!! pozdrawiam
Cytuj
#52 Natalia199341 2015-06-28 21:58
lipiec lat 21 zgadza się :) dziewczynka :)
Cytuj
#51 Lisiaq 2015-06-28 18:29
Cytuję Aniaaa:
Witam, 20 kwietnia 2015 skończyłam 29 lat, jak zaplanować dziewczynkę?


Tak jak napisałam poniżej.
Cytuj
#50 Evie 2015-06-28 18:24
Ja zaszlam w ciaze w styczniu majac 24 lata i urodzilam chlopca
W druga ciaze zaszlam w sierpniu majac 27 lat i tez jest chlopak-wiec u mnie sprawdzone na 100 % :)
Teraz mam 31 lat i mam wielka nadzieje na dziewczynke :)
Cytuj
#49 Aniaaa 2015-06-21 22:17
Witam, 20 kwietnia 2015 skończyłam 29 lat, jak zaplanować dziewczynkę?
Cytuj
#48 Lisiaq 2015-06-16 00:45
Cytuję Agga:
Witam
W dniu 2 lipca 2015 roku kończę 37 lat


w twoi wypadku dziewczynka wypada w miesiącu IX oraz XI ale jest przeplatana chłopcami, więc (zgodnie z założeniem) zapłodnienie powinno być najpóźniej w połowie miesiąca kalendarzowego, bo wszystkie daty po 27 wpadną na następny miesiąc. W 2016 roku wypadnie ci dziewczynka w miesiącu II, V i VII.
Cytuj
#47 Lisiaq 2015-06-16 00:41
Cytuję Agga:
Witam
W dniu 2 lipca 2015 roku kończę 37 latTo jest oczywiście tylko orientacyjne i chińczycy w to wierzyli - prawda jest jednak taka, że nie ważne co się urodzi bo najważniejsze, aby było całe i zdrowe. ale próbować można :)
Dlaczego nie można pisać normalnej długości komentarzy?!
Cytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.