Jak czytać bajki przed snem?

Niektóre maluchy mają duże problemy ze snem. Wrażenia i przeżycia z całego dnia kumulują się w dziecięcej głowie tak mocno, że nie jest ono w stanie zasnąć. Aby ułatwić mu ten proces, ustalcie ze szkrabem stałe wieczorne rytuały. Czytanie bajek może być jednym z nich.

Nauka rysunku

Rysując dziecko nie tylko tworzy swoje dzieło. Poznaje kolory i kształty, rozwija zdolności manualne i pamięć wzrokową. Co więcej rysowanie uczy dziecko koncentracji i skupienia oraz rozwija wyobraźnię małego człowieka.

Jak wybrać profesjonalnego fotografa?

Sesje zdjęciowe wykonywane przez profesjonalnych fotografów zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. W internecie wybór fotografów jest ogromny, a wszyscy kuszą ofertami. Jak z tego gąszczu wybrać dobre studio dla nas? I jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Dziecko a pies - wady i zalety

Lekarze pediatrzy twierdzą, że maluchy wychowywane w towarzystwie zwierząt są zdrowsze i mają większą odporność na choroby. Wielu rodziców ma jednak dylemat - przecież roznoszą zarazki, mają robaki, liżą ... co popadnie, a czasem mogą uczulać. Jakie są za i przeciw?

Podróż - w co się bawić, żeby się nie dłużyła?

"Daleko jeszcze?" - żadna podróż z dzieckiem nie obejdzie się bez tego pytania. Oto kilka pomysłów, jak zająć dziecko podczas podróży. Zobaczcie, przetestujcie i dajcie znać co się u Was sprawdza najlepiej.

Jak zaplanować przydomowy plac zabaw?

Jak urządzić przydomowy plac zabaw aby był bezpieczny, atrakcyjny dla dziecka, „rósł razem z nim” i nie zajął nam całej dostępnej w ogrodzie przestrzeni? Wystarczy go wcześniej dobrze zaplanować ;)

Jak oduczyć dziecko korzystania z pieluszek?

Każdy rodzic, którego dziecko nosi jeszcze pieluchy, marzy o chwili gdy się tych pieluch w końcu na dobre pozbędzie. Często jednak nie wiemy, jak się zabrać do nauki korzystania z nocnika ani tak naprawdę kiedy jest ku temu najlepszy moment. Dziś 3 złote zasadach odpieluchowania.

Czy dziecko musi być modne?

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że 94% mam wydaje więcej pieniędzy na ubranka dla swoich pociech niż dla siebie, bo malec musi być odpowiednio ubrany.

O odpoczynku z dzieckiem słów kilka

Jak wypoczynek z dzieckiem może być możliwy, gdy maluch – choć jest najmłodszym członkiem rodziny – opanował i zaabsorbował sobą cały dom? Początki bywają trudne.

Idealny plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw to dziecięca przyjemność, która nigdy nie wyjdzie z mody. Stawianie bab z piasku, szaleństwa na mini zjeżdżalni czy kręcenie się na karuzeli to dla dziecka czysta radość.