Poparzenia słoneczne - jak chronić dziecko przed słońcem

Na dworze coraz cieplej. Słonko grzeje z każdym dniem coraz mocniej. Rozpoczął się sezon spacerów, wycieczek i plażowania. Niestety podczas pięknej, słonecznej pogody delikatna, dziecięca skóra narażona jest na niebezpieczeństwo.

Czyszczenie uszu dzieci

Czyszczenie uszu dzieci jest ważnym zadaniem dla rodziców. Nieprawidłowości w ich pielęgnacji mogą mieć poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia, ale również dla rozwoju dziecka.

8 wskazówek jak robić dobre zdjęcia dzieciom

Nie ma wdzięczniejszych modeli od naszych pociech i bardziej wzruszających albumów ze zdjęciami, niż te które dokumentują, jak nasze dzieci się rozwijają od kołyski aż po czasy szkolne. Jednak, żeby kolekcja fotografii była udana, warto przestrzegać kilku zasad.

Jak czytać bajki przed snem?

Niektóre maluchy mają duże problemy ze snem. Wrażenia i przeżycia z całego dnia kumulują się w dziecięcej głowie tak mocno, że nie jest ono w stanie zasnąć. Aby ułatwić mu ten proces, ustalcie ze szkrabem stałe wieczorne rytuały. Czytanie bajek może być jednym z nich.

Nauka rysunku

Rysując dziecko nie tylko tworzy swoje dzieło. Poznaje kolory i kształty, rozwija zdolności manualne i pamięć wzrokową. Co więcej rysowanie uczy dziecko koncentracji i skupienia oraz rozwija wyobraźnię małego człowieka.

Jak wybrać profesjonalnego fotografa?

Sesje zdjęciowe wykonywane przez profesjonalnych fotografów zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. W internecie wybór fotografów jest ogromny, a wszyscy kuszą ofertami. Jak z tego gąszczu wybrać dobre studio dla nas? I jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Dziecko a pies - wady i zalety

Lekarze pediatrzy twierdzą, że maluchy wychowywane w towarzystwie zwierząt są zdrowsze i mają większą odporność na choroby. Wielu rodziców ma jednak dylemat - przecież roznoszą zarazki, mają robaki, liżą ... co popadnie, a czasem mogą uczulać. Jakie są za i przeciw?

Podróż - w co się bawić, żeby się nie dłużyła?

"Daleko jeszcze?" Chyba żadna podróż z dzieckiem nie obejdzie się bez tego pytania. I to zadawanego wielokrotnie. Na szczęście, jest na to sposób. Podrzucamy Ci kilka pomysłów na to, jak zająć dziecko podczas kilkugodzinnej podróży samochodem, czy pociągiem.

Jak zaplanować przydomowy plac zabaw?

Jak urządzić przydomowy plac zabaw aby był bezpieczny, atrakcyjny dla dziecka, „rósł razem z nim” i nie zajął nam całej dostępnej w ogrodzie przestrzeni? Wystarczy go wcześniej dobrze zaplanować ;)

Jak oduczyć dziecko korzystania z pieluszek?

Każdy rodzic, którego dziecko nosi jeszcze pieluchy, marzy o chwili gdy się tych pieluch w końcu na dobre pozbędzie. Często jednak nie wiemy, jak się zabrać do nauki korzystania z nocnika ani tak naprawdę kiedy jest ku temu najlepszy moment. Dziś 3 złote zasadach odpieluchowania.