Wady wzroku u dzieci

Małe dziecko nie zdaje sobie sprawy z faktu, że źle widzi. Dlatego to my, rodzice powinniśmy być wyczuleni na jakiekolwiek nieprawidłowości świadczące o kłopotach ze wzrokiem.

 

 

Wzrok dziecka – obserwacja

Wszelkie wady wzroku powinny być leczone w jak najmłodszym wieku. Dlatego jeśli Twoje dziecko:

  • mruży lub trze oczy;
  • marszczy brwi;
  • ma światłowstręt;
  • ma zaczerwienione lub łzawiące oczy;
  • przysuwa blisko oczu książeczki

to koniecznie udaj się z nim do okulisty.

 

Wady wzroku

Nie należy zapominać, że wady wzroku bardzo często są dziedziczone. W związku z tym rodzice mający kłopoty z oczami powinni zwrócić szczególną uwagę na wzrok dziecka. Czasami bywa też tak, że pomimo wady dziecko nie przejawia żadnych niepokojących symptomów. Dzieje się tak w przypadku gdy wada jest rekompensowana wysiloną pracą drugiego oka lub mózgu.

 

Wizyta u okulisty

Często wizyta u okulisty nie jest dla dziecka miłym doświadczeniem. Kropelki, unieruchomienie oraz samo badanie nie należą do najprzyjemniejszych. Dlatego warto wybierać specjalne, nowoczesne gabinety dla dzieci. To niezwykle istotne gdyż postawienie właściwej diagnozy zależy w dużej mierze od współpracy malucha z lekarzem.

 

Okulary dla dziecka

Jeśli zostanie u dziecka stwierdzona wada wzroku najprawdopodobniej maluszek będzie musiał nosić okulary. Bardzo istotne jest ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb dziecka. W salonach optycznych możemy wybierać spośród szerokiej oferty oprawek. Okulary dla dziecka są naprawdę lekkie, ładne, kolorowe i odporne na uszkodzenia, o które nie trudno podczas szaleńczej zabawy.Zdjęcie: Pixabay

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.