10 rzeczy których, kobieta w ciąży powinna unikać

Kobieta w ciąży odpowiada nie tylko za siebie, ale także za maleństwo, które się w niej rozwija. Czego nie wolno robić w ciąży?

Jak dbać o zęby w okresie ciąży?

Jak dbać o zęby w okresie ciąży? W Katowicach rusza akcja edukacyjna „Uśmiechnięta Polka”. Pierwsze bezpłatne konsultacje zaplanowano już na 11-15 lutego.

Drętwiejące ręce w ciąży

Drętwienie rąk może pojawić się w dowolnym momencie ciąży, choć najczęściej mamy z nim do czynienia w drugim i trzecim trymestrze. Wyjaśniamy skąd bierze się ta dolegliwość i jak sobie z nią radzić.

Świąd skóry w ciąży, o czym może świadczyć?

Jedną z dolegliwości, które dość często dotykają kobiety w ciąży, jest swędzenie skóry. Przyczyny mogą być bardzo błahe, zdarza się jednak, że uciążliwy świąd skóry jest objawem poważnego zaburzenia.

Środki na uspokojenie w ciąży

To, że kobieta w ciąży nie powinna się denerwować jest powszechnie wiadome - niestety łatwo powiedzieć, trudniej wykonać.

Wysypka w ciąży

Okres ciąży to ogromne zmiany w organizmie kobiety. Hormony buzują, skóra się rozciąga, zmienia się funkcjonowanie niemal każdego narządu. Z tymi zmianami wiążą się również problemy skórne w tym także wysypki.

Żylaki po ciąży

Ciąża to czas ogromnych zmian w organizmie kobiety. Hormony szaleją, brzuch rośnie, waga również, to wszystko jest powodem wielu bardziej lub mniej dokuczliwych objawów.

Komórka niebezpieczna w ciąży?

Czy telefony komórkowe mogą być zagrożeniem ciąży i mieć na nią negatywny wpływ? Tego do końca nie wiadomo, ale według amerykańskich naukowców częste rozmowy przez telefon odbijają się na wychowaniu naszych pociech, a to daje sporo do myślenia.

Bóle brzucha w ciąży

Podczas ciąży bóle brzucha to dość powszechna dolegliwość. Występują u bardzo wielu kobiet. Najczęściej związane są z fizjologicznymi zmianami zachodzącymi w organizmie przyszłej mamy, a tym samym są zupełnie niegroźne. Co zatem może powodować bóle brzucha w ciąży?

Polip w szyjce macicy – zagrożenie dla ciąży?

W czasie ciąży przyszła mama najbardziej obawia się o swoje dziecko. Sytuacje, które odbiegają w jakimś stopniu od normy, wywołują ogromny stres. Zwłaszcza krwawienie budzi obawy i przekonanie, że to zagrożenie dla ciąży. Tymczasem przyczyną niewielkich plamień może być polip na szyjce macicy.