Żylaki po ciąży

Ciąża to czas ogromnych zmian w organizmie kobiety. Hormony szaleją, brzuch rośnie, waga również, to wszystko jest powodem wielu bardziej lub mniej dokuczliwych objawów.

Komórka niebezpieczna w ciąży?

Czy telefony komórkowe mogą być zagrożeniem ciąży i mieć na nią negatywny wpływ? Tego do końca nie wiadomo, ale według amerykańskich naukowców częste rozmowy przez telefon odbijają się na wychowaniu naszych pociech, a to daje sporo do myślenia.

Bóle brzucha w ciąży

Podczas ciąży bóle brzucha to dość powszechna dolegliwość. Występują u bardzo wielu kobiet. Najczęściej związane są z fizjologicznymi zmianami zachodzącymi w organizmie przyszłej mamy, a tym samym są zupełnie niegroźne. Co zatem może powodować bóle brzucha w ciąży?

Polip w szyjce macicy – zagrożenie dla ciąży?

W czasie ciąży przyszła mama najbardziej obawia się o swoje dziecko. Sytuacje, które odbiegają w jakimś stopniu od normy, wywołują ogromny stres. Zwłaszcza krwawienie budzi obawy i przekonanie, że to zagrożenie dla ciąży. Tymczasem przyczyną niewielkich plamień może być polip na szyjce macicy.

Alergiczka w ciąży

Alergia to choroba przewlekła i tak jak większość takich chorób powoduje niepokój kobiet, które chcą zostać mamami. Zawsze pojawia się dużo pytań związanych z tym, czy ciąża jest bezpieczna dla kobiety, czy dziecko będzie zdrowe, jak leczyć alergię u ciężarnej? Odpowiadamy na te, które pojawiają się najczęściej

Palenie tytoniu w ciąży - Nie ryzykuj i rzuć palenie!

Palenie w ciąży to temat bardzo kontrowersyjny. Szukając o nim informacji natykamy się na opinie o bezwzględnym nakazie rzucenia nałogu, jak najszybciej po zajściu w ciąże ale są też inne, odradzające rzucenie palenia z dnia na dzień. Jakie są skutki palenia w ciąży i co zrobić jeśli jesteś w ciąży i palisz?

Krwawienie w ciąży

Krwawienie w ciąży może pojawić się na każdym jej etapie. Choć niekoniecznie musi od razu oznaczać zagrożenia dla dziecka, każde powinnyśmy skonsultować z lekarzem. Kiedy i z jakich powodów może pojawić się krwawienie?

Cytomegalia w ciąży

Wirus cytomegalii jest szeroko rozpowszechniony w przyrodzie, a blisko połowa ciężarnych kobiet przeszła zakażenie przed ciążą. U pozostałych, które nie miały kontaktu z wirusem istnieje ryzyko zarażenia nim podczas ciąży.

Obciążenie glukozą - cukrzyca ciążowa

Cukrzyca ciążowa jest dolegliwością charakteryzującą się wysokim poziomem glukozy (cukru) w surowicy krwi i jak wskazuje jej nazwa – pojawia się u kobiet, które właśnie spodziewają się dziecka.

Puchnięcie w ciąży

Ciąża to dla większości przyszłych mam prawdziwy powód do dumy i radości, Gdy czujemy się dobrze a nasze maleństwo rozwija się prawidłowo w naszym łonie, jest ona prawdziwym stanem błogosławionym. Niestety, nie zawsze. Niektóre z nas, w czasie ciąży niepokoją różnego rodzaju objawy.