W co się bawią dzieci w różnych stronach świata

Angielskie toys, niemieckie kinderspiel, francuskie jouets, czy nasze polskie zabawki – na to słowo wszystkie dzieci wszędzie reagują z ogromnym entuzjazmem. Radość jest ta sama, jednak czy we wszystkich zakątkach świata zabawki i zabawy wyglądają tak samo?

JVC - wodoodporna kamera cyfrowa - test produktu

Po otrzymaniu do testu kamery JVC postanowiłam się do czegoś przyznać. Otóż przez długi czas nie rozumiałam potrzeby posiadania sprzętu filmującego. Po co kupować kamerę, skoro mogę nagrywać filmy telefonem komórkowym? Używanie smartfona wydawało mi się najwygodniejszym rozwiązaniem do czasu, gdy w trakcie filmowania pierwszego występu mojego dziecka podczas przedszkolnego przedstawienia zadzwonił telefon, a nagrywanie zostało przerwane.

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Jak i gdzie zorganizować urodziny dziecka? W domu, w ogrodzie, w przedszkolu, a może w sali zabaw? To dylemat niejednego rodzica. Zobaczmy jakie mamy opcje i jakie są zalety i wady każdej z nich.

Niech żyje bal!

Karnawał trwa w najlepsze! Bal kostiumowy jest obowiązkową pozycją w kalendarzu każdego małego dziecka. W jaki sposób zorganizować ten dzień, by na długo pozostał w jego pamięci?

II Rodzinne Targi z Gwiazdami - 12 marca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

W sobotę 12 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - II Rodzinne Targi z Gwiazdami , czyli dzień pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych, z udziałem znanych i lubianych rodziców. Na wszystkich czekać będzie mnóstwo atrakcji- m.in. nowości rynkowe, spotkania ze specjalistami, zakupy w promocyjnych cenach, strefa zabawy i opieka dla maluchów , konkursy z cennymi nagrodami. Obecny będzie m.in. kompozytor Piotr Rubik i jego Rubik Music School, a moc sportowych wrażeń zapewni jeden z Partnerów wydarzenia-Legia Warszawa! Każdy, kto odwiedzi Rodzinne Targi z Gwiazdami otrzyma też praktyczny upominek!

Wyjątkowy Dzień Dziecka - zobacz, jak spędzić go inaczej

Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Czy to nie wyjątkowa data? Dla dzieci, oczywiście. A co z rodzicami? Zastanawiasz się jak zorganizować ten dzień, by był wyjątkowy dla wszystkich? Może w tym roku spędzicie go nieco inaczej niż zwykle? Zobacz, co podpowiadamy.

Balonowe przyjęcie na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka, a może urodziny? Zastanawiacie się czy z tej okazji nie zaprosić znajomych z dziećmi i nie urządzić mini przyjęcia, ale obawiacie się wysokich kosztów? Podpowiadamy jak zorganizować dobrą zabawę, a jednocześnie nie pójść z torbami.

Kołysko – huśtawka stymulująca rozwój dziecka

„Od kołyski do huśtawki” to projekt multisensorycznej kołyski stymulującej rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, aż do ukończenia przez dziecko wieku 5 lat. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji kołyska rośnie wraz z dzieckiem, wydłużając w ten sposób okres kołysania.

Pomysły na zabawy z niemowlakiem - Jak się bawić z niemowlęciem?

Dziecko uczy się poprzez zabawę. Bawiąc się maluch zaczyna rozpoznawać kolory, dźwięki i słowa. Zdobywa umiejętność słuchania i obserwowania. Rozwija koordynację ruchową, poczucie rytmu i wzmacnia więź emocjonalną z rodzicami. Zobacz jakie zabawy dla dzieci polecamy.

Przyjęcie urodzinowe w stylu Halloween

Udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka to nie tylko prezenty i goście. Zaproszeni oczekują świetnej zabawy. O ile zabawa „samopas” czasem wychodzi, a czasem nie, o tyle przygotowanie tematycznego „scenariusza” zabawy i rekwizytów oraz zapewnienie moderacji gwarantują sukces.