Powiększenie piersi - czy po operacji plastycznej biustu można nadal karmić?

Trudno znaleźć kobietę, która jest w pełni zadowolona ze swojego ciała. Najczęściej chciałybyśmy zmienić wygląd naszych piersi - większe, bardziej jędrne, bardziej sterczące - zawsze znajdzie się coś, do czego się dąży. Coraz więcej kobiet, także bardzo młodych, decyduje się na powiększenie biustu. Jak to wygląda u pań, które jeszcze nie rodziły dzieci? Czy po zabiegu będą mogły karmić piersią?

 

Powiększenie piersi karmienie piersią

 

Brak przeciwwskazań - czy na pewno?

Dla pociechy w pierwszych miesiącach jego życia nie ma niczego zdrowszego od pokarmu matki, ponadto dziecko karmione piersią czuje z rodzicielką silniejszą więź i ma większe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli więc tylko mamy możliwość nie rezygnujmy z dostarczania naszemu maleństwu mleka w ten sposób. Kobiety, które chcą powiększyć biust, a później karmić dziecko piersią teoretycznie nie mają się czym martwić - naukowcy nie wykazali negatywnego wpływu sztucznych piersi na przyszłe macierzyństwo i związane z nim zabiegi. Paniom, które jeszcze nie rodziły, umieszcza się implanty pod mięśniem i bardzo skrupulatnie dobiera ich rozmiar.

 

 

Dlaczego z operacją warto chwilę poczekać

Choć powiększenie biustu nie ma negatywnego wpływu na karmienie piersią i jakość pokarmu, w praktyce przyszłym mamom odradza się raczej stosowanie implantów z powodów estetycznych. Okres ciąży oraz karmienia zmienia wyraźnie wygląd biustu, czasami bardzo drastycznie: najpierw powiększają się o 1-3 rozmiary, a po odstawieniu dziecka od piersi znów maleją, tracąc wyraźnie na jędrności. Wstawienie implantów przed tymi zmianami nas nie uratuje, wręcz przeciwnie - po ciąży powiększony biust może być zniekształcony i prawdopodobnie będzie wymagał korekty, która wiąże się z kolejnym wydatkiem i bólem.


A przede wszystkim nie zapominajmy, że pięknymi nazywamy niekoniecznie duże, ale jędrne piersi! Dbajmy więc o nie regularnie - dopierajmy dobrze biustonosze, inwestujmy w pielęgnacyjne kosmetyki, ćwiczmy i róbmy masaże. Mając zadbane piersi nie odczujemy nawet tak drastycznie zmian podczas ciąży i nie będziemy też chciały sięgać po tak inwazyjne zabiegi jak chirurgia plastyczna.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Andreas Gradin

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Grudzień 16, 2016
Wszystko zależy, przede wszystkim lekarz powinien porozmawiać i dobrać odpowiednie implanty. Ja jeździłam do lekarki w Łodzi - pani Żukowskiej i właśnie mi tłumaczyła pomagała dobrac odpowiedni rozmiar, rodzaj itd. w ogole bardzo profesjonalna osoba, a efekt sam za siebie mowi