Prawidłowy przyrost wagi i wzrostu u dzieci

Wszyscy rodzice chcą, by ich dzieci rozwijały się zdrowo, dobrze jadły, rosły i przybierały na wadze. Przyrost wagi oraz to, jak dziecko rośnie, świadczy (między innymi) o prawidłowym rozwoju malucha. Dlatego przy każdym badaniu kontrolnym sprawdzany jest jego wzrost oraz waga. Jednak nie zawsze wyniki pomiarów wskazują na to, że wszystko jest w porządku. Jeśli nasza pociecha nie przybiera na wadze we właściwym tempie, może być to pierwszy sygnał, że zaczyna dziać się coś niedobrego. Co w sytuacji, kiedy dziecko, zamiast przybierać masę ciała chudnie albo rośnie zbyt wolno?

Przyrost wagi w wzrostu dziecka

 

Powszechnie wiadomo, że dziecko w pierwszych dniach (głównie po 48 lub 72 godzinach) po urodzeniu traci masę ciała. Czasami jest to nawet do 10% wagi urodzeniowej. Jeśli więc Twoje dziecko nieco schudło w pierwszych dobach, pamiętaj, że jest to normalne, zwłaszcza u niemowląt karmionych piersią. Tempo wzrastania dzieci karmionych wyłącznie piersią jest inne niż dzieci karmionych sztucznie

 

Wzrost i waga a rozwój dziecka

Według obowiązujących norm dziecko powinno podwoić swoją masę urodzeniową w 5-6 miesiącu życia, a potroić ją w 12 miesiącu. Średnio niemowlak powinien przybywać na masie średnio o 26-31 g/dobę w okresie 0-3 miesięcy życia, następnie 17-18 g/dobę w okresie 3-6 miesięcy życia, potem średnio 12-13 g/dobę w wieku od 6 do 9 miesięcy, 9 g/dobę w okresie 9-12 miesięcy. 

Oczywiście są to wartości uśrednione. Pamiętajmy, że domowy pomiar masy ciała u niemowlęcia nie jest łatwy, z uwagi na ruchliwość dziecka, ciężar jego ubrania czy też niedokładność wagi (którą zwiększyć może na przykład ustawienie jej na miękkim podłożu). Dlatego rozwój dziecka pod względem parametrów ciała jest sprawdzany podczas każdej wizyty u pediatry (na wadze do tego przeznaczonej), a wynik zapisuje się w książeczce i odnotowuje na siatkach centylowych

W okresie późniejszym, czyli między trzecim a jedenastym rokiem życia przyrost wagi jest w zasadzie stały. W praktyce oznacza to, że w ciągu każdego roku dziecko staje się mniej więcej 2-3 kg cięższe i 5-7 cm wyższe. Należy także pamiętać, że istnieją dość istotne różnice w rozwoju chłopców i dziewczynek. We wczesnym dzieciństwie chłopcy są wyżsi i ciężsi. Jednak tendencja ta zdecydowanie zmienia się między jedenastym a trzynastym rokiem życia dziecka. Wówczas dziewczynki wkraczają w okres dojrzewania i stają się większe od chłopców.

 

Pomiar należy przyrównać do siatek centylowych

Przy ocenie dokonanych pomiarów korzystamy z siatek centylowych. Wartości w normie to miedzy 3 a 97 centylem dla każdego pomiaru z osobna (masa ciała, wzrost, obwód głowy). Najlepiej, żeby waga, wzrost i obwód głowy dziecka znalazły się między 10 a 90 centylem. Czym są centyle? Pozwalają one sprawdzić, jak wymiary naszego dziecka wyglądają wobec wymiarów rówieśników o tej samej płci, w tym samym wieku i pochodzących z tej samej populacji (np. kraju). Oznacza to, że jeśli nasza córka ma masę ciała na poziomie 25 centyla, to 75% dziewczynek w jej wieku ma masę ciała większą od niej.

Ważne też jest zwrócenie uwagi na wymiary. W ciągu pierwszego roku niemowlęta zwiększają swoją długość o 50% w stosunku do długości przy urodzeniu, natomiast o 33% zwiększają obwód głowy. W późniejszym wieku niedobór masy ciała i wzrostu definiuje się, jeśli waga dziecka i jego wzrost mieści się poniżej 3. centyla na siatce centylowej. Niedoborowi masy ciała towarzyszy też często niechęć do jedzenia. 

Należy również zwrócić uwagę na to, ile ważą i mierzą rodzice. Można spodziewać się przecież, że jeśli obydwoje ważą po 55 kg i mierzą 155 cm, to ich dziecko również będzie drobne.

 

Czynniki wpływające na wzrost i wagę dziecka

Musimy pamiętać, jak ważne od samego początku jest dbanie o właściwe odżywianie dziecka. Nie chodzi jedynie o to, żeby dziecko nie chodziło głodne, tylko żeby zapewnić właściwą proporcję białek, węglowodanów i tłuszczy. Pozostałe czynniki, które mogą wpływać na wzrost i wagę malucha:

  • genetyczne uwarunkowanie budowy ciała,
  • stan zdrowia,
  • kondycja fizyczna,
  • konstrukcja psychiczna.

 

Przyczyny niewłaściwego przybierania na wadze

Przyczyn może być wiele. Najczęściej spotykane to:

 

Diagnostyka niedoboru masy ciała nie jest łatwa, zwykle w jej ramach należy skierować dziecko do poradni gastroenterologicznej dla dzieci. Do badań mogących pomóc w postawieniu diagnozy należą: morfologia z rozmazem, jonogram, wskaźniki stanu zapalnego, poziom żelaza, enzymy wątrobowe, parametry nerkowe, badanie kału na obecność pasożytów, przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej, przeciwko pasożytom, Helicobacter pylori, hormony tarczycy, IgE swoiste, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, radiografia klatki piersiowej, czasami również konieczna jest gastro-, kolonoskopia lub konsultacja psychiatryczna. 

 

Sprawdź czy Twoje dziecko prawidłowo przybiera na wadze

Aby skontrolować, czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze, w poniżej zamieszczonej tabeli znajdź wzrost swojego maluszka. Następnie sprawdź wagę odpowiadającą temu wzrostowi i porównaj ją z wagą rzeczywistą dziecka.

 

Tabela obrazująca prawidłowy przyrost wagi i wzrostu i chłopców i dziewczynek

 

Siedmiomiesięczny chłopiec waży 7 kg i ma 72 cm długości. Zgodnie z tabelą w tym wieku powinien mieć 70 cm (+/- 5 cm) wzrost więc jest zgodny z normą.

Przy 72 cm powinien ważyć 8,8 kg. Czyli w stosunku do swojego wzrostu waży o 1,8 kg za mało. A odchylenie to jest większe niż dopuszczalne +/- 1,5 kg. Chłopiec ma zatem niedowagę.
 


Zdjęcie: Fotolia by © Kurhan

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Wrzesień 4, 2018
Mój synek ma 10miesiecy obecnie waży 12kg i ma 76.5cm. Czy to dobrze?
Ocena:
Wrzesień 1, 2018
Hej mój synek gdy się urodził miał 52cm i 2870kg. Gdy byliśmy ostatnio na szczepieniu miał 14 tyg mierzył 62cm i 6,5kg więc według tej tablelki jest ok. Teraz nwm ile ma bo minęło 4 tyg a za 2 tyg idziemy na kolejne szczepienie więc się dowiemy
Ocena:
Sierpień 9, 2018
Moja Córka skończy jutro 9 miesięcy a waży 15,6kg urodziła się 4330g pierwsze 6 miesięcy tylko na piersi . Chyba mam rekordzistkę. Jest pod opieką endokrynologa i badania są dobre trochę powyżej trójglicerydy.
Ocena:
Lipiec 23, 2018
Witam ja mam córeczkę co ma 6 miesięcy i waży 10 kg a urodziła to ważyła 3800kg a miał 58 cm to jak teraz waży 10kg to żadużo i była u lekarza na szczepieniu miesiąc temu to lekarz powiedział że małe odchudzanie bo waży jak 1 roczne dziecko
Ocena:
Lipiec 21, 2018
Moja 16 miesieczna corka wazy 7,6 kg jest jeszcze na piersi ale poza tym je wszystko zupy mieso nabial ma apetyt ladnie . Tro he mnie to martwi jest bardzo drobniutka ."
Ocena:
Lipiec 14, 2018
syn masa urodzeniowa 4570 i 62 wzrostu teraz 2 lata 15 kg i nosi ubranka w rozmiarze 98-104 i nie jest grubaskiem chyba ma 'ciężkie kości' :)
Ocena:
Lipiec 10, 2018
Mój synek za 9 dni skończy 4miesiace :) urodził się z wagą 3900 i miał 55cm. Teraz waży 7900 i mierzy 74cm! Strasznie się wydłużył :D
Ocena:
Czerwiec 30, 2018
Moja pierwsza corka ma 3 lata 2 miesiace i wazy 11,5 kg / 94 cm
Druga corka ma 17 miesiecy i ma 9,5 kg / 76 cm
Obie wygladaja normalnie / nie maja niedowagi . Rozwijają się prawidłowo i czerpią z życia co najlepsze ...
Ocena:
Czerwiec 27, 2018
Mój synek skończył 5 miesięcy dzisiaj sie wyżyliśmy do szczepienia i wazy 9100 a wzrost 67 cm to dobrze czy ma nadwagę to moje pierwsze dziecko i boje sie ze jest coś nie tak jak myślicie urodził sie z waga 3550 55 cm
Ocena:
Czerwiec 20, 2018
Moja córka ma skończone 3 miesiące, anemię leczona od 2,5 miesiąca, wazy 4600g i ma 66cm wzrostu, bardzo wysoka na pewno nie będzie bo wszyscy u nas niscy i drobni, wagowo jest poniżej 3 centyla (a cała ciąże była poniżej 10), martwi mnie ta niska waga w stosunku do wzrostu. Czekamy na konsultacje endokrynologiczne i gastrologiczne.
Ocena:
Kwiecień 11, 2018
Mój synek ma prawie 9 miesięcy i waży 12kg i wszystkie panie które go badają mówia że jest cudowny bo ani tłusty ani chudy w sam raz kawał chłopa:) i faktycznie zero tłuszczu na dzicku tyle że duże a duże bo je wszystko...
Ocena:
Luty 26, 2018
Moja córka ma 15 miesięcy i waży 14 kg też zastanawiam się czy nie za długo ? Bo je wszystko jak leci ;)
Ocena:
Luty 8, 2018
A jak dziecko jest sine i nie oddycha to co to takiego?
Ocena:
Luty 8, 2018
a ja nie mam dzieci i nie muszę nikogo ważyć. spoko, nie?!
Ocena:
Styczeń 31, 2018
Moja córeczka 11kg na 3 lata i 3 miesiace.jezdzimy po szpitalach niczego sie nie doszukali...
Ocena:
Styczeń 22, 2018
Nie martwcie się mamusie. Dzieci są różne. Jeśli nie ma odchyleń między wzrostem a klatka i główka i waga to wszystko jest w porządku. Mój syn ma 4 miesiące i waży 9kg i mierzy 70cm a urodzil się 3900 i 57cm. Jest bardzo silny tylko patrzeć jak usiądzie bo już nie można go i upilnować.
Pozdrawiam.
Ocena:
Styczeń 17, 2018
Synek ma 4 miesiące waży 9.200 i ma 76cm,przy urodzeniu ważyl 4.410 i miał 60 cm długości,) .karmiony piersią.
Ocena:
Styczeń 8, 2018
Moj nek urodzil ze z aga 3360 mial 53 cm teraz w kwietniu tego roku kinczy 6 lat a ma zaledwie 106 cm wzrostu i okolo 17 kg wagi. Robilam mu tsh itp wszystko w normie...nie qiem gdzie jest przyczyna ja nie naleze do wyokich jego tata tez nie bardzo bo mial zaledwie 168cm jakos tak i nie wiwm czy sie martwic czy czekac az pojdzie w gore. Mierze go systematycznie w ciagu 5 msc urosl 4 cm
Ocena:
Styczeń 4, 2018
Córeczka urodziła się 59cm i 4250 teraz ma 19 miesięcy i waga 15kg i 88cm
Ocena:
Styczeń 3, 2018
Jak czytam te komentarze to aż mam ciarki,. moja córka urodziła się z wagą 2850, nie jest wcześniakiem, teraz ma 22 miesiące i waży tylko 9300 , badania miała robione : na alergię, celiakie, pasożyty, wit d3 ,poziom żelaza i ferytrynę i wszystko jest w normie, od 6 miesiąca mało jadła, nie chciała, dopiero po około 1,5 roku jak przestałam karmić piersią zaczęła się domagać więcej jedzenia. Martwię się, ona jest taka kruszynka.
Ocena:
Grudzień 21, 2017
Moja córka urodziła się 3060g i 53cm, teraz ma 6mies i ma ponad 9kg i 77cm. Taka Klucha
Ocena:
Grudzień 18, 2017
Gdybym miala sie zastanawiać nad waga mojej corki to bym oszalala z nerwow. Moja córka urodzila sie z waga 4170 i wzrostem 58cm ! Dzis ma 5 miesiecy i wazy 9kg ! Karmie piersia i co moze jest otyla ? Mam ja glodzic ?? No wlasnie .. Druga sprawa urodzila sie w 41t.c to tez jest wazne ! W 40tyg miala 3900 a w 41 juz 4170. Ja cale zycie jestem szczupła , mąż tez i nikt z rodziny nie jest otyly wiec nie sadze by moje dziecko tez było, majac na uwadze ze jestesmy wysportowani
Ocena:
Listopad 28, 2017
Mój syn ma prawie 5mc 71cm i wage 8kg. Urodzil sie z 56cm i waga 4kg.Ma wysokich rodzicow. Wzrost i waga w sumie tez w jakis sposob sa uwarunkowane getycznie a kazde dziecko rozwija sie w wlasnym tepie. Wazne jest tylko to zeby np w 5mc zycia podwoic wage urodzeniowa. Dzieci w dodatku przyzywaja tzw "skoki rozwojowe". Przez jakis czas moze byc maly wzrost itd a pozniej "rosnie jak na drozdzach". Nie ujednolicajmy... Kazde dziecko jest wyjatkowe
Ocena:
Listopad 23, 2017
Anula, Twoje dziecko to jakiś gigant. Tabela jest dostosowana do społeczeństwa. To twoje dziecko wykracza poza normę. I to bardzo.
Ocena:
Listopad 10, 2017
Moj ma prawie 6 mies, waży 10 kg i mierzy 78 cm, jest w pozycji tabeli o 6 mies do przodu ! Rozm ubranek to 80. Trzeba chyba zmieniac i dostosowywac tabele do spoleczenstwa bo nam sie ludzkosc rozrasta ;) co Wy na to
Ocena:
Listopad 7, 2017
Nasz córa prawie 16 tygodni 68 cm i 8,9 kg - masa urodzeniowa 4,05 kg i 56 cm
pewne rzeczy są uwarunkowane genetycznie i nie koniecznie zależą od tego czym się karmi i co je mama ;)
Ocena:
Wrzesień 14, 2017
A czy karmisz piersią? Mój miał pół roku i ważył prawie 10kg był na piersi.pediatra powiedziała ze waga dziecka karmionego piersią jest ok.po roku już zaczale rosnąć wszystko się wyrównało.teraz ma 6 lat i jest wysoki i szczuply
Ocena:
Wrzesień 13, 2017
Dzisiaj ważył I malego przy 5 miesiącach waży 8,100kg urodził się 3,260kg 49 wzrost. Położna powiedziała, że za dużo waży mamy umówioną wizytę u opiekunki środowiskowej
Ocena:
Wrzesień 9, 2017
Jeszcze dodam zanim ktos mi wyrzuci ze mama karmiaca piersia tez je mlego od takiej szprycowanej hormonami krowy czy mieso ze "swinstwem" piszac po krotce...
Tak... ale mama dziala troche jak filtr... nie rozpisujac sie... nie wspomne o pestycydach, herbicydach, metalach ciezkich itd w warzywach i paszach dla zwierzat...
A dajac mleko mm pomijamy jakby filtr jakim jest organizm kobiety ktory mniej lub wiecej danych substancji zatrzymuje dla siebie.
Ocena:
Wrzesień 9, 2017
Hejka. Musze cos dodac od siebie.... WAZNEGO smiem okreslic... tak czytam komentarze... i stwierdzenia, ze dzieci na mm sa wieksze i "mutanty" jak niektorzy pisza...
... well... jest cos w tym ale mm mm nie rowne!

Importowalam mleko ekologiczne bo nie moglam karmic piersia (zesp policystycznych jajnikow prawdopodobnie tak wplywal na laktacje ze w obu ciazach pojawila sie dlugo po porodzie a mleko... ah... dluga historia i walka plus to ze z ostatnim dzieckiem doslownie biegalam wszedzie od 2ego dnia po porodzie i publicznym transpotrem ciagle i kupa zalatwien urzedowych kazdego dnia cos i starszy syn w szkole i bylam totalnie sama z nimi caly czas)
Ale do rzeczy... firma n h*** robi eko milk ale to takie ochydztwo ze z wyrzutami dawalam jak nie bylo innego (tego importowanego... ho*** albo leb******** NIE CHCE ROBIC REKLAM BO BOJE SIE ZE USUNA KOMENTARZ... A mleka szukalam miesiacami by wybrac najlepsze!)...i h*** tylko dlatego ze eko a i w dodatku nie jest dla wegetarian... serce bolalo no ale jest eko! ... i tu dochodze do sedna...

Mleko modyf. zazwyczaj pochodzi od przecietnej krowy czyli w dobie XXI wieku takiej ktora sama moze byc krzyzowka genetyczna czesto a i zawsze na hormonach lub jeszcze i sterydach... poczytajcie same(i)... bo to zwylke mleko od zachodnich krow a nie polskich gdzie bywaja te nasze rodzime (a i tak pedzone hormonami)...
To sa produkcje na wielka skale... ze wszystkie sa hormonami szprycowane by produkowac 10 razy wiecej mleka niz normalnie... to kaleczenie zwierzat... wyobrazcie swoje mleczne piersi x10... ale nie o to chodzi...
Hormony przechodza do mleka! I nawet jesli koncerny wybieraja mleko od krow wolnych od hormonow to sa to krowy dokarmiane pasza z GMO. I w mleku ekologicznym tego calego syfu nie ma. Przynajmniej nie powinno. A o przecietnyn mleku tego nikt nie mowi a nawet nie bada... smh

Moj syn na mleku ekologicznym wazy 8.8 kg i ma 74cm majac rowny rok a je inne jedzonka (wszystko) a i slodkiego mu nie brak bo podjada cokolwiek my jemy... nie da sie tym oczom odmowic ...
I jest drobniutki... ale tak samo temat tyczy sie miesa... w ciazy 1ej jadlam zdrowo ale wszystko... syn 3350 i 56.
Po czym od lat na wegetariandkiej pozniej weganskiej diecie i nastepna ciaza... ojciec dziecka tez weganin dodam. Po 1ym trymestrze wlaczylam mleko do diety ale nigdy nie zjem jajka... vege witaminy bo balam sie o te z grupy b szczegolnie... i syn 3kg... zdrowiutki... wzrost nie znam ... teraz jak juz podalam wczesniej tez taki "wielki" nie rosnie... jest drobniejszy od innych... gdy 1szy syn byl tak jak wiekszosc dzieci wiekszy... i rozwijal sie rowno z nimi... ten stosunkowo malutki wyglada ale za to szybciej sie rozwija... siadal i wstawal szybciej i szybko zaczal chodzoc. Ale tez jest wegetarianinem i bez jaj w diecie. Myslimy by rodzina wrocic na weganizm. We wszystkich produktach odzwiezecych jest syf... plus cierpienie tych niekochanych zwierzat chocby i byly eko chowane... tak wiec wybieramy rosliny i to tez eko jak tylko mozna. Dodam ze starsza siostra mojego malca, z poprzedniego zwiazku jego taty tez jest szczupla... wzrostem tez tycke mniejsza od rowisnikow... jak ja zobaczylam zglupialam... miala 4 lata a ubrana byla w sukienke i metka wystawala z rozmiarem na 2.5 roku i mislam szok... hehe... dlugo by pisac... dodam ze tata ma 55 lat... tak wysmiejcie i od razu ukamieniujcie mnie... ale ma sprawnosc fizyczna i intelektualna... i duchowa tez.... ze wspolczesne 20latki sie moga schowac. Cale zycie na eko diecie plus weganin od malego.
Nie zachecam do wege diet i rezygnacji z miecha... ale do zwrocenia uwagi ze ekologiczne produkty dzis luksus a 2 pokolenia temu byly norma! Od najstarszych generacji ziemi... i dlatego gatunek ludzki przetrwal... a teraz? Nawet zwierzeta choduja na raka co w naturze nigdy nie mialo miejsca... tylko ze tylko udomowione/hodowlane. I przestrzegam bo problem z zajsciem w ciaze to plaga juz dzis a mamy decydujacy wplyw na to czy nasze pociech "dadza" nam wnuki... Jak Stworca powiedzial... "Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem Twoim/Waszym" za przekladami ... Mam nadzieje ze wplyne na jakakolwiek pozytywna zmiane chociaz jednej Mamy/Taty...
Pozdrawiam i dziekuje ze "wyczytalas/es" mnie do konca... choc konca tego tematu nie ma . . .

Bog z Toba. Blogoslawienstwa!!!
Ocena:
Wrzesień 7, 2017
Dzieci nie musza sie przeciez miescic w zadnych tabelkach. To bardzo indywidualna sprawa. Moja ma 15 tygodni wazy 7kg i mierzy 71cm. Po prostuvma wysokich zdrowych rodzicow. Urodzila sie 3750g i 51cm
Ocena:
Sierpień 20, 2017
Nasza córcia ma 15mcy mierzy 82cm i waży 13.8 kg.. "malutka" nasza..
Ocena:
Sierpień 19, 2017
Moj syn ma 3.5 misiaca 6.5kg i 72cm wzrostu :)
Ocena:
Sierpień 12, 2017
Mój synek urodził się w 30 tc
Ocena:
Sierpień 7, 2017
Mój synek ma dokładnie 5 lat przy czym 113 cm i 23kg
Ocena:
Lipiec 31, 2017
Mój Dorian ma pełne 4lata i mierzy 110cm ale za to chudzinka ;)
Ocena:
Lipiec 10, 2017
Moja Nikola obecnie ma 9 miesiecy i waży 9500 i mierzy 75 cm. Waga urodzeniowa to 2980 i 51 cm.
Ocena:
Lipiec 8, 2017
Moje coreczka urodzila sie majac 5150g, teraz ma 4 miesiace I ma 10kg obawiam sie ze to duzo za duzo a my jestesmy raczej szczupli
Ocena:
Czerwiec 17, 2017
Moja corka ma 6 miesiecy, 9,200/80 cm. Jak sie urodziła miała 56/3580
Ocena:
Czerwiec 9, 2017
Witam mój synek urodzony z waga 4220 i 57 cm.Dzisiaj byłam z nim na bilansie skończył 6 miesięcy i wazy 9660 i 74 cm.Jak patrzę w tabele to według wzrostu jest Okey ale miesiące sie nie zgadzają.Pije mleko specjalne dla alergikow przy czym tez ulewa prawdopodobnie ma refluks bo obojętnie co pije ulewa nawet wodę czy herbatę a nawet jedzenie które mu podaje ale na wadze przybiera.
Ocena:
Maj 31, 2017
Ja właśnie wróciłam z córką od lekarza, tydzień temu skończyła 5 miesięcy i waży 4,7 kg, obawiałam się że trochę za mało ale od zawsze jest drobna, lekarz stwierdził że poprawnie się rozwija i wszystko jest Ok
Ocena:
Maj 30, 2017
Mój syn urodził się o wadze 3800 kg i długi 56cm..jak miał 4 miesiące ważył ok 8kg a jak 7 miesięcy to 11kg.Jak miał rok to ważył 13.800kgi wzrost 81 cm
Ocena:
Maj 18, 2017
Mij synek ma w obecnej chwili 21 miesięcy i wazy 12,5 kg przy wzroście 94 cm. Urodzony z wagą 3470 i 56cm.
Ocena:
Maj 13, 2017
bzdurna ta tabelka niczym nie poparta
Ocena:
Maj 10, 2017
Moja starsza córka skończyła 3 lata wzrostu ma 109cm waży 22kg ur. 3350g 56cm a młodsza ma 19 miesięcy waży 11kg ur.2950g i 56cm
Ocena:
Maj 6, 2017
Mój maluch urodził się z wagą 2670g. Teraz ma 2 miesiące i 4920g.
Karmiony tylko piersią. Czy to prawidłowo???
Ocena:
Maj 4, 2017
Moja córka ma 4 miesiące wazy 6.5 kg i 72cm. Urodziła sie z waga 3280 i 52 cm.
Ocena:
Kwiecień 27, 2017
Mój syn urodził się 4,450 teraz ma 6,5 miesiąca i wazy 9,800. Jest bardzo silny. Sam już stabilnie siedzi, raczkuje po całym pokoju. Dwa razy zlapalismy go na tym jak trzymał się szczebelkow i stal w łóżeczku.
Ocena:
Kwiecień 22, 2017
Przepraszam, ale chyba niemożliwością jest, żeby dziecko w 7 tygodni urosło aż 13 cm?? Coś tu nie gra.. :o
Ocena:
Kwiecień 21, 2017
Synek urodzony z wagą 4260, 57 cm. Obecnie ma 7 tygodni, waży 7 kg i mierzy 70 cm. Jest karmione piersią
Ocena:
Kwiecień 21, 2017
Witam
Mój syn od ok roczku (dziś ma 6 lat) ma podwojona wagę ciała. Nie wygląda na otylego Ale jest duży i ciezki. Wszystko zaczęło się kiedy mając 5 miesięcy i przebywając w szpitalu dostawał sterydy. Lekarka twierdziła że mają mu pomóc. Synek miał katar który spytał mu do oskrzeli utrudniając oddychanie. Od tamtej pory jego waga jest podwojona. W wieku 2 lat ważył tyle co 4latek, w wieku 5 lat tyle co 10 latek a dziś mając 6, 5 waży 30 kg.
Czy podane w niemowlectwie sterydy mogły mieć na to wpływ? Czy są to uwarunkowania genetyczne? Wszystkie wyniki są prawidłowe choć od tamtej pory mamy katar chroniczny
Ocena:
Kwiecień 20, 2017
Ja mam 12 lat i ważę 43kg ,a mam wzrost 160cm. Czy to dobrze?
Ocena:
Kwiecień 12, 2017
Ile wasze dzieci wazyly w 6 tygodniu ?
Ocena:
Kwiecień 12, 2017
Witam , moja córka urodziła się 3350 g wychodziła ze szpitala miała 3070 g a w 6 tygodniu ma 3800 g czy muszę się martwić ? Była karmiona piersią i sztucznym ok 200 ml/ dobę bo mało przybierala pod koniec miesiaca potem tylko z piersi i sztuczne od czasu do czasu i wtedy naprawdę minimalnie przybierala teraz znów mam sztucznym karmić a boję się ze przyzwyczai się i nie będzie już chciała piersi..
Ocena:
Kwiecień 10, 2017
U nas syn 20miesięcy 10,800 i 86 cm nie jest chudy jest akurat :)
Ocena:
Kwiecień 10, 2017
Mój syn skończył 10 mcy. Ma 80 cm i 12.6 kg. Jest na cycu. Od czasu do czasu zje coś innego
Ocena:
Kwiecień 6, 2017
Moja córka ma 4 miesiące i waży 6900 mierzy 61 cm niby. Urodziła sie 3460 i 57cm. Lekarz nic nie mówi o centylach, ja nie wiem o co tym chodzi tylko kręci głową, że dziecko jest już za duże ;/ Czy naprawdę jest tak źle? Czytając komentarze to widzę, że niektóre dzieci ważą nawet ponad 0,5 kg więcej, ale też są "wyższe". Dodam jeszcze, że córka nie przybierała za dobrze na wadze na piersi, przeszłam na MM i zaczęła tak szybko przybierać...
Ocena:
Kwiecień 4, 2017
Dodam, że zarówno Syn jak i Córka karmieni piersią ( Córka do 2,5 roku).
Ocena:
Kwiecień 4, 2017
Synek 3 m-ce - waży 6700 i mierzy 66 cm ( ur. 3800 i 55 cm w 38 tygodniu)
Córka 3,5 roku- waży 16,400 i mierzy 107 cm ( ur. 3480 i 53 cm w 41 tygodniu)
Ocena:
Kwiecień 3, 2017
Mpja corka ma rowne dwa latka i wazy 17,5 kg i 98 cm wzrost a urodzila sie 4330 g 58 cm :)
Ocena:
Kwiecień 2, 2017
Do Madzia B
To ze Twoje dziecko jest drobne to nie znaczy ze wieksze dziecko to mutant. Ja mam syna ktory bardzo szybko przybiera na wadze i rosnie w zastraszajacym tempie a coreczka drobniutka
Ocena:
Marzec 31, 2017
Chłopczyk: 1,5 roku-13,300 kg i 84 cm. Waga urodzeniowa 2650 i 52 cm.
Ocena:
Marzec 26, 2017
A propos różnic w tempie wzrostu - mam własny przykład - bliźniaki dwujajowe, chłopcy, przy urodzeniu wazyli po 3600 każdy, długość 54 i 58. Teraz ważą jeden 9100 drugi 8100, wzrostu nie znam dokładnie ale koło 75. Jedzą to samo. Ten cięższy je trochę więcej. Do 6 miesiąca sama pierś. Teraz mają prawie 8 miesięcy. Wstają na czworaki i zaczynają Raczkowac. Różnica w wadze jest od początku i jest coraz większa. Obydwaj zdrowi radośni i zadowoleni z malenkiego życia. U każdego widać że jest indywidualnym sobą, nie tylko w kwestii wagi. A jeśli chodzi o rozwój to kolejne rzeczy robią, każdy po swojemu i w swoim czasie. Czasem jeden zostaje w tyle żeby po 3 tygodniach dogonić i przegonic brata. Jeden widać że lepiej mu z ogolnoruchowym rozwojem, drugi ma sprawniejsze dłonie i bogatsze niemowlęce słownictwo. Kończąc - każde dziecko jest inne, i popieram - dbajmy, kontrolujmy, trzymajmy rękę na pulsie ale nie dajmy się zwariować.
Ocena:
Marzec 20, 2017
Mój syn ma 4 lata i waży 21kg a ma 105cm wzrostu waga urodzeniowa (3050g i 55cm) do 6 miesiaca karmiony naturalne, później mm. Od malego dziecko glodomor (taka natura)nasz lekarz stwierdził że jest normalnym dzieckiem o dużym zapotrzebowaniu (nie jest gruby! Tylko unity po swoim tacie) młodszy syn urodził się z wagą 2850g i 52 cm teraz ma 5 miesięcy i waży 7.4kg i mierzy 67 cm. Karmiony naturalnie.
Ocena:
Marzec 18, 2017
Moja córka ma 11 miesięcy i waży zgodnie z tabelą 9,6kg. Za to ma 84 cm.
Ocena:
Marzec 17, 2017
Moja corka ma 4 lata i wazy 15,600 jest szczupla i lekarze mowia ze taka jej uroda:)
Ocena:
Marzec 14, 2017
Ciachciarachciach - dziękuję za czujność! Tabelka została poprawiona :)
Ocena:
Marzec 14, 2017
Moja córka- 16miesiecy-72 cm i 8kg
Jest o głowe mniejsza od rówieśników- od początku karmiona mlekiem modyfikowanym
Ocena:
Marzec 14, 2017
W tabelce chyba jest błąd - wpisano możliwe odchylenie wagi po 5 miesiącach +/- 8kg. Nie powinno być 0.8?
Ocena:
Marzec 11, 2017
Ja mam 2,5 miesięcznego synka który ma 68cm i wazy 7020, a urodził się 3500 i mierzył 55 cm karmiony jest piersią :) poprostu lubi jeść :)
Ocena:
Marzec 10, 2017
Moj synek ma 14 mcy wazy 13 kg i ma 86 cm wzrostu. Kazdy mowi ze jest duzy jak na swoj wiek. Ale jeszcze nie chodzi samdzielnie :( Pozdrawiam
Ocena:
Marzec 10, 2017
Madzia B, musiałam mam nadzieję że przeczytasz... mój syn przy szczepieniu przed skończeniem 4 miesięcy ważył już 6,9kg i 63cm podwoił wage urodzeniową. Karmiony tylko i wyłącznie piersią. Gorąco pozdrawiam
Ocena:
Marzec 8, 2017
Moja corka ma 3-ce wazy 6800 i 64 cm
Ocena:
Marzec 6, 2017
Wszystkie te dzieci jakieś wielkie macie. Pewnie na mm chowane. Moja córcia ma 6 miesiecy karmiona piersią i jest drobna ma 64cm i waży 6,8 kg. W przychodni te dzieci na bilansie niektóre 2 razy większe od mojej. Przrstraszylam się. Zapytałam lekarza czy mała nie jest za mała . Lekarz powiedział że moje dziecko rozwija się prawidłowo według starych książek bo dziś te dzieci to mutanty:) dosłownie jego slowa
Ocena:
Marzec 2, 2017
Moj synek ma 5miesiecy wazy 8260 I mierzy 73cm
Ocena:
Marzec 2, 2017
Ja mam córkę i syna. julka ma połtora roku, wazy 11,400 przy wzroscie 82 cm (przy porodzie 55 cm i 2670 kg) kacperek ma 3 mies i 3tyg wazy 5800 przy wzroscie 61 cm (przy porodzie 51cm i 2340 kg). I niczym sie nie martwie oboje urodzeni przez ciecie cesarskie z powody zagrozenia zycia mojego i dzieci. i oboje maja sie swietnie.
Ocena:
Marzec 2, 2017
Mój synek kończy czwarty miesiąc, a dwa tygodnie temu miał 67 centymetrów i ważył 6.2 kilo, długi jak miesiąc a cienki jak wypłata, wagę urodzenia już dawno podwoił, racja kazde dzieciątko jest inne
Ocena:
Luty 27, 2017
Moja córka ma 7 miesięcy mierzy 76cm a wazy 9700:)
Ocena:
Luty 24, 2017
Moja córeńka ma dziewięć i pół miesiąca waży 8300 g i mierzy 72 cm karmiona piersią oczywiście :)
Ocena:
Luty 9, 2017
Mój syn ma 2 latka ,waży 15,4 kg i ma 97 cm wzrostu
Urodził się z wagą 3400 i 56 cm
Ma 2 starszych synów jednak żaden z nich nie był tak wysoki w tym wieku
Ocena:
Luty 9, 2017
córeczka urodziła się mając 60 cm i 4,6 kg ... czyli prawie tyle ile ma 2- 3 miesieczne niemowlę ! (wg tej tabeli ).... dzis ma 3 miesiace, ma 68 cm i waży 7,5 kg, ale trudno mówić tu o nadwadze.... każde dziecko jest inne i tyle :-)
Ocena:
Styczeń 31, 2017
Mój synek urodził się w 28 tygodniu ciąży z wagą 1330 i miał 42cm. Teraz ma 8 miesięcy (korygowane 5 i pół miesiąca) i waży 9kg i ma 82cm. I naprawdę nie wyglada na chudego. Wszystko ma proporcjonalne.
Ocena:
Styczeń 31, 2017
Moja córka w wieku 7 mc ważyła 10,920 waga ur.4450
Żaden lekarz nie mowil nic o odchudzaniu.Litości.Aśka może to dziecko tez urodzilo się duże??? Przecież na pól roku ma podwoić wagę,wiec jak rodzi się 3 kg a 4 to jest różnica!
Ocena:
Styczeń 24, 2017
Dokładnie każde dziecko jest inne. Mój pierwszy syn urodził się z wagą 3350 i 54cm natomiast drugi z wagą 4400 i 62 cm. Każdy inaczej przybierać na wadze. I wcale nie jest powiedziane, że chudsze dziecko szybciej chodzi. Mój pierwszy synek mimo swojej drobnej postawy ciała pewnie zaczął chodzić gdy miał 13,5 miesiąca. Kochane mamuśki naprawdę nie warto się martwić bo każde dziecko to indywidualna mała istotka która potrzebuje na wszystko czasu, jedna więcej druga mniej.
Ocena:
Styczeń 16, 2017
Aśka, sama jesteś chora psychicznie! Siostra ze swoim 9 miesięcznym synem była u lekarki. Na wstępie usłyszała, że dziecko utuczyła (trochę ponad 12 kg) i że w rok jej nie pójdzie. Co na to moja siostra? Postawiła go na ziemi i rzekła - On już chodzi! Chłopak zaczął dreptać trzymając się szczebli w wieku 7 miesięcy, mając 8 nie potrzebował niczyjej pomocy, a kluska owszem! Każde dziecko jest inne, rozwija się inaczej - jedne raczkują, inne suną tylko na tyłkach, a jeszcze inne (jak córka koleżanki)kompletnie nic - jak posadzisz tak siedzi i nagle pyknie 9 czy 10 miesięcy, a Ty stoisz jak słup soli, bo nagle samo do Ciebie idzie pewnym kroczkiem. Owszem dziecko trzeba kontrolować u lekarza i pod względem wagi i umiejętności, ale nie dajmy się zwariować!
Ocena:
Styczeń 14, 2017
mój synek ma 3 miesiące waży 8300 i mierzy 64 cm
Ocena:
Styczeń 13, 2017
Moja córeczka ma 13 miesięcy waży 9.8kg i ma 82 cm wzrostu..
Ocena:
Styczeń 11, 2017
Moja córka urodziła się z wagą 3820 i mała 55 cm teraz ma 10m-cy i ma 80cm i 8600.
Ocena:
Styczeń 10, 2017
Córka ma 2 latka mierzy 95cm i waży 18kg (56cm i 3500 jak się urodziła)
Ocena:
Styczeń 4, 2017
Moj synek ma 4 miesiace, wazy 7,4kg I mierzy 67 cm (przy urodzeniu - 3,3kg I 49,5cm)
Ocena:
Styczeń 4, 2017
Ciekawe czy sama Aska miesci sie w normach
Ocena:
Styczeń 4, 2017
Wygląda na to ze wszystkie jesteśmy psychiczne hehehehe
Ocena:
Styczeń 4, 2017
Gratuluję Asi idealnego dziecka. Boże co za zryta kobieta. Ja nigdy nie sugerowałam się jakimiś tabelami. Rozumiem żeby nie przekarmiac ok ale jak dziecko co trzy godziny z zegarkiem w ręku chce jeść to co mam nie dac? Okres niemowlecy gdy dziecko jeszcze nie chodzi i nie ma jak spalać nadmiaru tłuszczyku jest trudny. Ja mam blizniaki dwóch chłopców. Mają skończone trzy mesiace ważą po 7kg +-300g i mierza 63 i 61cm. A gdy się urodziły to 2900 i 3100. Wychowalam jiz dwoje dzieci i wiem cos i tym. Gdy dziecko jest zdrowe to apetyt mu dopisuje. Pozdrawiam wszystkie mamy.
Ocena:
Styczeń 2, 2017
Moja córka ma 74 cm wzrostu i wazy 12 kg a ma 9 miesięcy
Ocena:
Grudzień 25, 2016
Moja córka urodziła się z wagą 3180 i wzrostem 54cm.Teraz kończy 5m-cy i waży 8700 wzrost 69.Do tej pory była tylko na piersi ale wprowadzam jej dania warzywne i owocowe aby ograniczyć pierś bo prawdopodobnie mam zbyt kaloryczny pokarm.Nadmienię,że w nocy tylko raz budzi się na jedzonko.
Ocena:
Grudzień 24, 2016
Synek urodził się z waga 3,750 i mierzył 56cm. Dzisiaj kończy 4miesiace i waży ponad 8kg i ma 74cm :)
Ocena:
Grudzień 22, 2016
Moj syn waga urodzeniowa 2800g wzrost 52cm, teraz ma 10 miesięcy wzrost 74,waga 7600g, je juz prawie wszystko, cyc 3x na dobę, z tabelki wynika ze ma niedowagę!!! Zjada śniadanie, deserek, zupę, drugie danie, cyca na podwieczorek, kaszkę na mleku na noc ok 200ml i cyca, potem od 5,6,7rano cyc, a waga stoi od 3 miesięcy w miejscu :(
Ocena:
Grudzień 21, 2016
Moja córka masa ur. 3850 i 59 cm teraz ma 4.5 miesiąca i ma 72 co i 9.800 kg. Jest serdelek ale czy tak za duży? Lekarz mówi na dietę i odchudzić ale jak dziecku nie dać jeść jak płacze ze głodne. Poza tym zjada mleka na noc 180 a w dzień po 150. Do tego raz dziennie owoce lub zamiast mleka zupka jarzynowa. Jak oceniacie?
Ocena:
Grudzień 13, 2016
Aska ales ty glupia. Nie kazde dziecko musi miec taka wage jak twoje i nie oznacza to, ze jego matka jest chora psychicznie.
Ocena:
Grudzień 13, 2016
Mój Synek ma obecnie 2 i pol miesiaca, ma 65cm wzrostu i waży 6600kg. Więc ciężko go ocenić, kierując się tą tabelą.
Ocena:
Listopad 23, 2016
Jestem mama 4,5 miesięcznego chłopca dziś na wizycie u pediatry podano że ma 69 cm i waży 9kg.
Ocena:
Listopad 20, 2016
Mój wnuk 24 listopada skończy 6 m-c
A teraz waży 8,5 kg i ma 77 cm wzrostu , czyli ta tabela ma się nijak do rzeczywistości.
Ocena:
Listopad 19, 2016
Moja córcia urodzona w 36tyg z wagą 2490 i 47cm skończyła obecnie 4 miesiąc osiągając 7800g i 68cm. Wygląda jak półroczne dziecko. Piszę to dla mam martwiących się o swoje maluchy przedwczesne oraz o niskich parametrach startowych.
Ocena:
Listopad 17, 2016
Moj synek ma 6,6kg i 70cm wzrostu. Ma prawie skonczone 3 miesiace. Czy to prawidlowa waga i wzrost?
Ocena:
Listopad 14, 2016
Moja ma 8 i pół miesiąca i 8.5 kg wzrost 72 -74 a druga ma 3 i 10 miesięcy mierzy 104 cm i 16 kg
Ocena:
Listopad 2, 2016
Moj waga ur. 4100 teraz 3 miesiace i 8 kg.
Ocena:
Listopad 2, 2016
mój waga ur 3390, a dziś ma 3 miesiące i 8kg.
Ocena:
Październik 23, 2016
Mój synek za 4 dni skończy 3 miesiące i waży 7100g (przy urodzeniu waga 3810) jest wyłącznie na mleku z piersi, czy to naprawdę zbyt duzo? Synek jest dużym dzieckiem ale nie jest jakis grubasny..
Ocena:
Październik 13, 2016
Moja córka jak sie urodziła miała 3.290. a wzrostu 53 cm. Teraz jak skończyła rok i cztery miesiące waży 9.600. boje się że ma niedowage.
Ocena:
Październik 11, 2016
Kurde Asia krytykujesz jak to napisałaś chore psychiczne mamy... ale może nie każda mama ma to wpływ. Moja córka ma 10 miesięcy waży 12 kg i ma 78cm... A chodzi o to ze wcale dużo nie zjada w nocy nie je wcale nie chodzi ale raczkuje zasowa jak mały samochodzic ale co z tego jak jest taka ciężka. Nie chciałabym aby taka była ale co poradzę
Ocena:
Październik 6, 2016
Mój mały jak się urodził miał 60cm i ważył 4100kg. Teraz ma 7 miesięcy i waży 10.300 i ma 81 cm wzrostu. Karmię piersią i tak porostu ma, że od początku jest większy :)
Ocena:
Październik 5, 2016
Gratuluję wszystkim chorym psychicznie mamusiom!
Widziałam takiego giganta u lekarza. Mój syn w 9 miesiącu 9 kg tamten 12. Różnica polega na tym że mój już zasuwał na własnych nogach, a tamten tylko orbitował. Dumna mamusia mówiła, że chodzi z nim na rehabilitacje, ale bynajmniej nie dlatego że się nie rusza, tylko że nie umie go trzymać HAHAHA
Normalne mamy 50, 25 centyl to bardzo poprawna waga i wzrost!!!
Ocena:
Październik 3, 2016
Mój synek ma 4.5 miesiąca ... jak się urodził ważył 3600 a teraz ma.9200 i jakieś 69 wzrostu ... wygląda jak kluska ;) je co 3 godziny w dzień i 2 razy w nocy ( noc pierś w dzień butla )
Ocena:
Wrzesień 21, 2016
Mój synek ma 5 miesięcy i waży 7kg kolezanka(matka z dłuższym stażem niż ja)stwierdziła że to za dużo,co mam zrobić,ile powinien ważyć?
Ocena:
Wrzesień 21, 2016
A gdzie wskazania dla wcześniaków w różnych kategoriach wagi ? Nie metody to są tylko wskazania teoretyczne mię uwzględniające wzrostu itp.
Ocena:
Wrzesień 17, 2016
Mój synek ma 84/86 , a waga ok 11 kg - ma skończone 8 msc. A waga urodzeniowa to 3640, a wzrost 56cm. Więc według tej tabeli jest za duży jak na swój wiek, co tez jest w praktyce ludzie jak go widzą to mysla,ze ma najmniej to rok..ale to chyba zalezy indywidualnie od dziecka.
Ocena:
Wrzesień 15, 2016
A gdy sie urodzil mial 4570 kg i 57 cm, mlodszy syn ur sie mial 3660 i 53 cm i teraz jako 6 latek ma 24 kg :)
Ocena:
Wrzesień 15, 2016
Moj Piotrus 1,5 roku czyli 18 mies 16,900 i 93 cm wzrostu :)
Ocena:
Wrzesień 7, 2016
Pamietaj, ze w przypadku ciazy r wnomierny przyrost nie oznacza, ze powinnas kazdego miesiaca przytyc tyle samo. W pierwszym trymestrze ciazy, kiedy pl d jest jeszcze maly, Tw j przyrost wagi moze byc niewielki.
Ocena:
Wrzesień 5, 2016
Oliwia❤ 19 miesiecy 11.5kg i 85 cm
Ocena:
Sierpień 25, 2016
Moja córka ma 9 miesięcy i już mnie przerosła a mam 159 cm. Z wagą też nie lepiej. Ale za to już biega czyta i mówi biegle po angielsku. Czasem pomoże mi sprzątać lub coś ugotować
Ocena:
Sierpień 12, 2016
Mój syn dziś był wazony 7300 wzrostu 71 wiek 4.5 miesiąca . Karmione piersią i dostaje już wazywa . Lekarka twierdzi że ma niedowaga. Też tak uważacie ?on nie wygląda na chudego . Ur w 41 tyg 3720 i 58
Ocena:
Lipiec 29, 2016
Odchylenie podane w pierwszym roku to +\- 8kg!? Chyba 0,8kg?
Ocena:
Lipiec 28, 2016
mój synek ma 3 lata i 7 miesięcy , waży 13 kilo i ma 97 cm , urodził się w 34 tyg. ciąży z wagą 2100 i 46 cm, też ciągle się martwię , że jest taki malutki
Ocena:
Lipiec 27, 2016
Moj starszy syn ma 2 lata i 9 miesięcy.Wazy 19 kg i ma 107 cm wzrostu.mlodszy ma 6,5 miesiąca i wazy 10 kg i mierzy 78 cm.Obaj nie mieszczą sie w siatkach centylowych.Ale taka ich natura :)
Ocena:
Lipiec 27, 2016
Moja córka ma 4lata i 5 miesięcy i waży 19,2kg. Urodziła się z wagą 4030g. Moim zdaniem wygląda na chudą bo wysoka jest i bardzo ją wyciąga;/ druga córka ma 2lata i waży 11kg;/ przybiera wolniej niż ta pierwsza
Ocena:
Lipiec 21, 2016
A moja córka 7lat i 9 miesięcy 18kg, i co to dopiero szczypiorek , wyniki badań dobre, na roczek miała 7200 ,, a urodziła się 3200.
Ocena:
Lipiec 21, 2016
A moja córka 7lat i 9 miesięcy 18kg, i co to dopiero szczypiorek , wyniki badań dobre, na roczek miała 7200 ,, a urodziła się 3200.
Ocena:
Lipiec 15, 2016
Koleżanki syn ma5mies i wazy ponad 10kg i ma 86wzrostu to chyba zbyt duzo za duzo
Ocena:
Lipiec 14, 2016
Moj synek ma 117cm i 21kg i 3,5 lat
Ocena:
Lipiec 14, 2016
Moj synek ma 117cm i 21kg i 3,5 lat
Ocena:
Czerwiec 29, 2016
Syn 1 rok i 8 miesięcy
Waga 12.5kg wzrost 114cm
Ocena:
Czerwiec 27, 2016
Córcia 2 latka 95cm waga 13,5
Ocena:
Czerwiec 27, 2016
Córcia 3,5miesiąca waga 6,700wzrost 69
Ocena:
Czerwiec 27, 2016
Synek 8 miesięcy wzrost 80 waga 9 kg
Ocena:
Czerwiec 20, 2016
Ta tabela nie jest miarodajna.To są jedynie pewne wytycze.Nie należy sztywno sugerować się nią.
Ocena:
Czerwiec 8, 2016
Moja przecudowna córeczka ma 10 miesięcy, waży 9700g i ma 76cm tak jak roczne dziecko :)
Ocena:
Czerwiec 2, 2016
Mój synek ma 3 mies i waży 8 kg. Wcale nie wygląda jakby miał nadwagę, jest długi bo ma 70 cm. Ur z wagą 3500 i 54 . Dziwna ta tabela :)
Ocena:
Czerwiec 1, 2016
Wg tej tabeli mój synek ma już pół roku :D A ma 4,5 miesiąca. Urodził się z wagą 4250. Wg. tabeli przez 4,5 miesiąca powinien przytyć 1,5 kg :/ Coś chyba nie tak.
Ocena:
Maj 31, 2016
A mój syn 71 cm i 8,5kg - równo 5 mieś
Ocena:
Maj 26, 2016
Witam mój syn urodził się z waga 3,476 po wypisie spadl do wagi 3,460. W wieku 5 tyg ważył 5kg w wieki 7 miesięcy wazy 10 kg dzisiaj ma 22 miesiące waga 15,5 kg i wzrost 92 cm.Dodam ze do 9 miesiąca był karmiony piersią,wcale nie prawda ze dzieci sztucznie karmione są większe i grubsze.
Ocena:
Maj 21, 2016
Witam moja córka urodziła się 4360g i 56 cm waga spadkowa to 3960g w dniu wypisu 4100g dziś ma 67cm i 6150g lekarka twierdzi że za mało i każe dokarmiac mi ją sztucznym mlekiem tylko że ona nie wygląda na chuda nie chce jej tuczyc a lekarka nie odpuszcza jesteśmy tylko na piersi.Nie wiem co o tym myśleć.
Ocena:
Kwiecień 19, 2016
Pamiętajmy że inaczej wyglądają siatki centylowe dla dzieci karmionych piersią a sztucznie.Te karmione sztucznie są zazwyczaj grubsze i większe co za tym.idzie bardziej narażone na otyłość itp.
Ocena:
Kwiecień 19, 2016
Moja 4 letnia córcia mierzy 102 cm.i waży 12.5cm.jest ruchliwa.z jedzeniem różnie.Hdy miala 2.5 roku zrobione miala wszystkie mozliwe badania i wyniki wszystko ok.co robic.wysoki szczypior.
Ocena:
Kwiecień 12, 2016
moj synek w 3 miesiacu wazyl 6750 a jak urodzil sie to mial 3600
Ocena:
Kwiecień 12, 2016
Moja urodziła się miała 38 cm i ważyła 2.5 kg dziś ma 3 miesiące 65 cm i waży 6 330
Ocena:
Kwiecień 12, 2016
Moja urodziła się miała 38 cm i ważyła 2.5 kg dziś ma 3 miesiące 65 cm i waży 6 330
Ocena:
Kwiecień 9, 2016
I po co to piszecie?
Ocena:
Kwiecień 7, 2016
Moja córka ma 5 miesięcy i waży 6410 i na 62cm
Ocena:
Kwiecień 6, 2016
Moja córka miesiąc temu miała 6700 wagę a wzrost 71 cm :) a urodziła się 4760 i 62 cm :)
Ocena:
Kwiecień 1, 2016
Moja córka ma 16 miesięcy waży 10.1 kg
Ocena:
Marzec 24, 2016
Mój synek ma 9 tygodni i waży 6660g, 63cm.
Dwa tygodnie temu ważył 6180g.
Masa urodzeniowa to 4610g, 59 cm
Ocena:
Marzec 22, 2016
Ja mam synka który na dzień dzisiejszy ma 3 i pół miesiąca. Ma 66 cm i waży 6.6 kg. To co ma teraz niedowage. Bzdura. Dziecko jest po prostu długie bo ma to w genach. Ma rodziców i dziadków wysokich. A nie ze czytam artykuł i jest napisane ze do tej i do tej wagi taki i taki wzrost albo niedowaga.
Ocena:
Marzec 16, 2016
Moja wazy 9 kg, 65 cm i ma 4 miesiące. urodziła się 3860kg i 56 długa. chyba trochę za dużo przybrała, ale jest wyłącznie na piersi. i coż mam zrobić jak ona wiecznie głodna.
Ocena:
Marzec 10, 2016
Moja mała skończyła 7 miesiąc ma 6 kg i 67 cm. Wczesniak 1600/45 cm.
Ocena:
Marzec 9, 2016
Witam. Mój synek za tydzień skończy pół roku. Waży 9050g i ma 72cm. Urodził się 3710g i miał 54 cm. Czy to dobrze?
Ocena:
Luty 28, 2016
Moj syn urodził się z waga 4100g. Obecnie skończył właśnie 5miesiecy i waży 7140g i ma 67cm długości. Problem w tym,że w ostatnim tyg stracił na wadze. Przez weekend wyłącznie na piersi przybrał 70g czy mam się czym niepokoic.? Miał zmiany skórne alergiczne i przez to nie chciał jesc przez dwa dni.
Ocena:
Luty 26, 2016
Mój synek urodził się jako wczesniak w 36 tyg z waga 2300 i dl 56 cm. Wczoraj skończył 6 mcy waży 7400 i dl 70 cm
Ocena:
Luty 24, 2016
Moja Natusia kończy dzisiaj 11 miesięcy,a waży 7200 kg i ma 69 cm.Jesteśmy po badaniach na Oddziale Gastrologii -jest zdrowa.Jak ma jeść to szybko bierze butelkę z piciem i ma wówczas zajętą buzię.Taki cwany niejadek :-)
Ocena:
Luty 21, 2016
Moja córcia 4 miesiące 1 tydzień waży 6800 i 63 cm... Waga urodzeniowa 3650 i 56 cm:)
Ocena:
Luty 19, 2016
Witam. Mój synek ma obecnie 2 miesiące i 16 dni waży 5600 czy to nie za mało? Waga urodzenia to 3800?
Ocena:
Luty 9, 2016
Witam. Moja córcia ma 4 miesiące i tydzień. Waży 6 kg i ma 63 cm czyli równo z tabelą. Waga urodzeniowa 2370/51cm, wczesniak 35 tydzien. Niby przybiera na wadze ale martwię się bo mało je. Jest na nutramigenie i zjada 4 razy po 90 ml i raz 120. Od dwóch dni dostaje deserek z jabłuszka ale zje góra 2-3 łyżeczki. Próbowałam dawać jej do mleczka po 1/3 łyżeczki kleiku ryżowego ale dostała takiego zatwardzenia że ledwo kupka z niej wyszła i twarda jak kamień. Już nie wiem co robić, nie da rady w nią nic więcej wcisnąć bo zaciśnie usta i koniec. Boję się że przestanie przybierać na wadze. Jeszcze jak patrzę na synka szwagierki który ma 4 mies i wciąga na raz 140 ml, waży 8,5 kg i 75 cm. Moja mała wygląda przy nim jak okruszek.Mam dość drwiących uśmieszków teściów, szwagierki i szwagra i aluzji że głodzę dziecko;(((
Ocena:
Luty 4, 2016
Witam nasze nasz synek urodził się spory.. 4480 i wzrostu 56, teraz ma cztery ippół miesiąca i waży już 9250 i 69cm .... Karmiony piersią do 4 miesiąca....
Ocena:
Luty 3, 2016
Moja córka wychodząc ze szpitala miała 2,7kg i 53cm. Teraz ma 3,5mies. Z wagą 6,4 oraz 68cm karmiona piersią. Jeżeli to pomoże
Ocena:
Luty 1, 2016
Witam, moja córeczka urodzila sie z waga 2540 i wzrostem 48 cm, teraz ma 22 miesiace i waży 10.5kg i ma 84cm wzrostu czy ma niedowagę?
Ocena:
Luty 1, 2016
WITAM MOJ SYNEK ma 9 MIESIECY WAZY 11 KILO 74 WZROSTU
2 SYNEK 6 LAT I 25 KILO
Ocena:
Styczeń 30, 2016
Witam,mój syn po urodzeniu wazyl 3750 i 59cm. A za kilka dni skonczy 7 miesiecy i waży 9.800kg i 80cm
Ocena:
Styczeń 27, 2016
Mój "MAŁY " klusek ma 7 miesięcy, waga 12kg; długość ok 70cm. Na szczęście nie wymaga żeby go ciągle nosić na rękach (bicepsy i tak się wyrobily;)) Starszy synek ma prawie 3lata i waży 15kg...
Ocena:
Styczeń 24, 2016
Ja mam synka za 3 dni ma 9 miesiecy trzy tygodnie miał 6250 jutro kolejne ważenie okaze sie ile ma. Martwi mnie ta waga.
Ocena:
Styczeń 21, 2016
Moja córeczka urodziła się z wagą 3,450 kg i mierzyła 56 cm. Teraz skończyła 4 miesiące, jej waga aktualnie wynosi 7,100 kg i ma ok.67 cm Może mieć nadwagę ? Proszę o odpowiedź, boję się że być może jest przekarmiana. Od ok. 2 miesiąca jest na mleku modyfikowanym.
Ocena:
Styczeń 19, 2016
mój synuś urodził się z wagą 3890 kg i wzrost 59 cm,jak miał 3,5 m-cy ważył 7600 kg i 66 cm, w wieku 4,5 m-cy 8500 kg i 69 cm,teraz ma rok i waży 10,5 kg i 76 cm
Ocena:
Styczeń 14, 2016
Żeby pilnować prawidłowego rozwoju dziecka i jego wagi, warto skorzystać z profesjonalnego sprzętu, takiego jak ten kredos.pl/waga-medyczna
Ocena:
Styczeń 8, 2016
Moja córka ma 20mcy i wzrost 93cm, waga około 13kg, urodziła się ze wzrostem 52cm i wagą 3450g
Ocena:
Styczeń 6, 2016
Moja córka ma 6miesiecy i wazy 5.35czy to mało
Ocena:
Styczeń 4, 2016
Witam jestem mama 3letniej dziewczynki ma 104cm i waży 15kg. Jest dużo wyższa od rówieśników.
Ocena:
Styczeń 3, 2016
Witam jestem mamą 13 mies Nicoli waży 7400 i 74 cm, jest strasznym niejadkiem ale już się tym nie przejmuję ważne że zdrowa
Ocena:
Grudzień 10, 2015
Moja córcia ma 11 mies. I waży zaledwie 6900 z hakiem mniała robione wszystkie badanie i wszystko ok ogólnie od zawsze jest niejadkiem
Ocena:
Listopad 5, 2015
Zaczynam być przerażona. Oboje z chłopem jesteśmy dość niscy. A Junior ma 4,5 miesiąca, waży trochę ponad 7 kilo a jeśli chodzi o wzrost to ma ok. 74 cm, więc średni dla 10-miesięcznego niemowlaka. Według tego ma straszną niedowagę , więc takie tabele o kant d. potłuc.
Ocena:
Listopad 5, 2015
Moja córcia 14,5 miesiąca waga 10,5 kg. wzrost 81,5 cm
Ocena:
Październik 29, 2015
Mój "mały"(dziś zważony i zmierzony) dziś kończy 9 tygodni waży 6,96 kg i mierzy 64 cm. Waga urodzeniowa 3750g długość 57 cm.
Ocena:
Październik 29, 2015
Moj maly ma dokładnie 2,5 miesiaca wazy 5,100 a mierzy 62 cm. Waga urodzeniowa 25800 dlugość 47 cm.
Ocena:
Październik 20, 2015
Do d..py te tabele,mój synek ma 1 rok, 76 cm i waży 8,3 kg. Jest zdrowym, zgrabnym maluchem, normalnie je i się rozwija. Właśnie zaczyna chodzić. Według tabel ma straszną niedowagę i średni wzrost. Wszyscy pediatrzy podczas wizyt twierdzą, że jest bardzo wysoki jak na swój wiek. Więc ktoś tu się myli.
Ocena:
Wrzesień 24, 2015
Moja cora 64cm 7.31 kg kończy za tydzien 4 miesiac
Ocena:
Wrzesień 16, 2015
Mój syn ma 7 tygodni i waży 5800. Czy to aby nie za dużo?
Ocena:
Wrzesień 8, 2015
Damian... 15 kg przy 88cm mówisz. że ty trochę za dużo??? mój ma 88cm (chociaż jest sporo starszy) i w porywach do 12 kg dochodzi i wygląda ok/// gdyby miał więcej o te 2-3 kg to by był gruby..
Ocena:
Wrzesień 1, 2015
Synek Nikoś 19m-cy i 15 kg przy 88 cm. Niby troche za dużo , ale wogóle po dziecku tego nie widać. Przy rówieśnikach faktycznie wyglada poważniej , ale biega szybciej i mocniej piłę kopie :):):) Nasz pediatra stwierdził , że przy takiej ruchliwośći on po prostu tak ma :D
Ocena:
Sierpień 30, 2015
Moj synek ma 94 około wzrostu i wazy 15,5 kg waga urodzeniowa to 3330 51cm
Ocena:
Sierpień 28, 2015
moja 30 konczy 10m i na dzisiejszy dzien wazy 9500g i 72,5cm. ajak sie urodzila to wazyla 1650g i 42cm:-). kazde dziecko jest inne i nie ma sie co przejmowac, zacznie chodzic biegac i bedzie ok ;-)
Ocena:
Sierpień 12, 2015
moja córka ma 1 rok 8 miesięcy waży 14 kg wzrost około 78 - 80 cm nie mniej.
Ocena:
Lipiec 20, 2015
moja córeczka kończy dziś 4 miesiące, byłyśmy na szczepieniu tydzień temu i ważyła 8620 g, wzrost 71 cm, waga urodzeniowa 4180 g, 60 cm, lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń ale czytając wasze wpisy zastanawiam się czy córka nie jest za duża jak na swój wiek...
Ocena:
Lipiec 17, 2015
zupełnie normalny :)
Ocena:
Lipiec 17, 2015
Mój syn ma 21 m-cy waży ok 10 kg, wzrost trochę powyżej 80. Urodził się z wagą 3500 i 58 cm.
Ocena:
Lipiec 15, 2015
trochę za niska waga, biorąc pod uwagę, wagę urodzeniową, za mały przyrost wagowy, wzrost ok.
Ocena:
Lipiec 14, 2015
zapomniałam dodac ze urodziła sie z wagą 3,400 kg i 54 cm
Ocena:
Lipiec 14, 2015
Moja córeczka ma 9 msc i wazy 6,7 kg a ma 69 cm czy to jest normalne?? moj lekarz rodzinny twierdzi ze ona tak po nas ma ze jest taka drobna .
Ocena:
Czerwiec 29, 2015
Czasem już sama nie wiem co mam robić, żeby moja córeczka jadła, waży 9,5, a ma rok i dziewięć miesięcy, jest wysoka, ale jest mała chudzinką, nie wiem co mam jej kupować do ubrania, jak jest dobre na długość to wisi na niej, ale u męża w rodzinie to normalne, że wszyscy od małego byli tacy szczupli więc mam nadzieje, że wszystko z nią ok. Tutaj znalazłam kilka fajnych ciuszków, dobrej jakości i w korzystnej cenie:),http://www.mytummy.pl/body-super-baby.html
Ocena:
Czerwiec 16, 2015
waży w sam raz
Ocena:
Czerwiec 16, 2015
Witam moja córka ma 17 tygodni wazy 6.500 a urodziła się z waga 3.740 czy nie wazy za malo ?????
Ocena:
Czerwiec 15, 2015
no to jest spora, trzeba jej zapewnić dużo ruchu, żeby kontrolować wagę
Ocena:
Czerwiec 11, 2015
Moja córka w lutym skończyła 4 lata, teraz ma 4 latka i 3 miesiące, mierzy 108 i waży 20 kg. Urodziła się z wagą 4850 i 62 cm.
Ocena:
Czerwiec 10, 2015
nie jest za mała, po prostu ogólnie jest drobna, bo waga też, nie jest za duża, więc jedno z drugim jest proporcjonalne, ważniejsza jest obserwacja tempa wzrostu i wagi, nie ile ale czy w ogóle i w jakim czasie (czy systematycznie)
Ocena:
Czerwiec 10, 2015
Moja corka ma 4lata ukonczone i wazy14 ,wzrost 98 ,na bilansie bylo ok ale czy nie jest za mala?
Ocena:
Czerwiec 3, 2015
Do Emilaa - jaką ma wagę i wzrost
Ocena:
Czerwiec 3, 2015
Po ostatnim bilansie na 4 latka lekarz kazał mi podawać dziecku witaminę D bo za słabo rośnie. Kupiłam Vita D i podaję. Zobaczymy czy to pomoże.
Ocena:
Czerwiec 3, 2015
Do Karolka21bmw...proszę się nie martwić ..nie uważam żeby Pani dzidziuś był za duży czy za gruby...ja też się tak martwiłam jak moja mała w miesiąc pięć centymetrów rosła gdzie norma przewidywała 2 centymetry...uważam że jeśli jest wesołe i zdrowo się rozwija to najważniejsze jest żeby waga i wzrost były blisko siebie na siatce centylowej...to się wszystko unormuje ..najważniejsze żeby wzrost i waga szły w miarę równo a z tego co Pani pisze to tak jest ...pozdrawiam
Ocena:
Czerwiec 2, 2015
Moj maluszek ma 4miesiace i wazy 8.300g ale jest takze duzy w sensie nosi juz rozmiar ciuszkow 82. karmie piersia ale dosc czesto-na zadanie pare razy podalam butelke z kaszka mleczno ryzowa i czasem wode. Czy jego waga jest za duza prosze odpiszcie
Ocena:
Maj 22, 2015
Do Magdaaa - zależy ile ma wzrostu
Ocena:
Maj 22, 2015
Do Ola m-Wszystko się zmienia jak dziecko zaczyna chodzić, z reguły "szczupleje" . Natomiast zawsze należy brać pod uwagę wzrost i wagę. Może być duży i ciężki. Gorzej jak jest tylko ciężki.
Ocena:
Maj 22, 2015
Moj sunus ma 7 miesiecy i wazy 11.500 wysoki 74 cm lekarz powiedzial ze rozwija sie wzorowo,my jestesmy wysocy ro niby dlaczego niby dziecko mialoby byc male
Ocena:
Kwiecień 1, 2015
Mój syn ma 14 miesiecy i wazy 14 kg a nie 10,5 to on tyle wazyl,jak mial,z 10 miesiecy.. i zaden,lekarz nie mowił ze jest za gruby itp...
Ocena:
Marzec 30, 2015
jedno pytanie ten wzrost do roku mierzony jest w jaki sposob ?u was bo jesli centymetrem to mozna mowic o zawyzeniach a jesli miezony w inny sposob jest inna miara.
Ocena:
Marzec 22, 2015
Do Anitamta - Sama jesteś wieloryb! Jak można tak powiedzieć o dzieciatku... Ja byłam b. ciężka i duża, a wyrosłam na bardzo szczupła kobietę. Nie siej paniki! A Ty Asiasmart jeśli masz watpliwości, skonsultuj się z lekarzem.
Ocena:
Marzec 6, 2015
Witam, ja również mam pytanie, Moja córeczka właśnie skończyła 6 miesięcy i waży 9 kg a mierzy 73 cm..nawet powiedziałabym że 74 ale zaniżyłam o ten centymetr bo mogłam się pomylić. Jest na jak najbardziej zdrowej diecie - trzy razy mleko modyfikowane po 180ml...raz po nocnej przerwie wypija 210ml..i oprócz tego obiadek (przygotowywany przeze mnie ) 0koło 220 ml (staram się po trochu z tygodnia na tydzień zmniejszać bo jadła więcej), i kaszka z owocem...Czy to normalna waga i wzrost?
Ocena:
Marzec 2, 2015
Do Asiasmar- Jest za ciężki. Jak wieloryb. Mój syn ma 2,5 roku, 98 cm i wazy 14,5 kilo! Jest wysoki i normalnej budowy, wcale nei chudy. 18 kilo to ja ważyłam mając 5 lat. Zrób coś z tym, bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów i rozmiary XXL
Ocena:
Luty 22, 2015
Po za tym naprawdę, sprawy genetyczne mają ogromne znaczenie, wbrew pozorom dużo dziedziczymy po dziadkach a nie po rodzicach, Jeżeli większość jest niska i szczupła to należy przypuszczać, że kolejne pokolenie też takie będzie.
Ocena:
Luty 22, 2015
tak jak mówią lekarze najważniejszy jest progres w górę, waga to rzecz względna po roku życia dziecka (jak zacznie chodzić). Każde dziecko ma inny apetyt, inne nawyki żywieniowe, inną energię, jeśli jest zdrowe to czasem lepiej jak jest szczuplejsze niż pulchne.
Ocena:
Luty 21, 2015
my to w ogole poza wszelkimi normami ;) synek 15 mies, wazy 8,6kg i ma 75cm wzrostu. lekarka tylko popatrzyla na mnie i meza i machnela reka (ja 154cm, maz 167cm, do tego moj ojciec ledwo 170cm, wszscy drobnej budowy ciala) a i tak porobislismy wszystkie mozliwe badania dla swietego spokoju i wszystko z nim w jak najlepszym porzadku. widocznie bedzie chudy krasnal jak tata czy dziadek :)
Ocena:
Luty 20, 2015
Moj synek ma 13 msc, wazy 8,23 przy wzroscie 74,5 cm<br /><br />Lekarka powiedziala, ze jest on nadalna nizszej granicy, ale rosnie ladnie do gory ze wszystkim, urodzil sie po terminie i wazyl poniżej 3kg. Zawsze sie balam, ze jest za malutki, ale jak powiedziala lekarz, puki jest caly czas progres do gory to jest dobrze :) (czyli wedlug przykladu tu na stronie moj Maluszek, ma spora niedowage)
Ocena:
Luty 16, 2015
Witam, mój synek ma 4,5 miesiąca i waży obecnie 8,9 kg przy wzroście 69 cm. Gdy się urodził ważył 3180 i mierzył 53 cm.
Ocena:
Luty 12, 2015
Córka urodzona 4200 w 17 miesiącu waży 10600. Czy to nie za mało? Je ładnie i świetnie się rozwija. Nie ma żadnych problemów.
Ocena:
Luty 11, 2015
Wiam moj synek ma 2lata i 3 miesiace i na bilansie wyszlo ze ma 86cm wzrostu i a wazywazy 10,4 nalezy do tych drobniejszych a jak sie urodzil to wazyl 2 ,3 kg i mial 50 .chce dodac ze ja i maz jestesmy niscy ja mam 160/44 a maz 175/70
Ocena:
Styczeń 29, 2015
Do Oooooo-Coś chyba źle została zważona, mój ma teraz 14,5 miesiąca waży 12,4 przy 82cm i jest raczej "grubaskiem" ...
Ocena:
Styczeń 29, 2015
Do Linka8301-W tym wieku wzrost nie jest miarodajny, ponieważ ciążko zmierzyć dzieciaka dokładnie. Być może był popełniony błąd przy urodzeniu.
Ocena:
Styczeń 29, 2015
coś z tą wagą namieszałaś, chyba nie chodziło ci o 13 kg ?
Ocena:
Styczeń 28, 2015
Witam moja córeczka ma7 miesiecy i 4 dni dzisiaj ja wazylam jej waga wynosi 1360 a wzrost 70cm . Jak sie urodziła ważyła 4700 i 59 cm . Czy nie ma za dużej wagi ?
Ocena:
Styczeń 27, 2015
Witam mój synek 9 tyg +1 dzień waży 6570 miara 62. Urodzeniowa waga 4160, miara 52. Jest KP . Czy 10 cm to nie za dużo jak na 9 tydzień?
Ocena:
Styczeń 22, 2015
mój synek ma 4 miesiące i mierzy 70 cm przy wadze 6,5kg. Niestety nie mogę za bardzo opierać się na tabeli, ponieważ synek w 1dż przeszedł poważną operację...
Ocena:
Styczeń 19, 2015
Hallo, moj synek ma 20 miesiecy i wazy 9, 500 . wiem ze to troche malo , i martwi mnie to. tylko ze on w sumie je normalnie i pije w nocy 400 ml mleka. Czy to normalne??
Ocena:
Styczeń 18, 2015
Mój syn jest wcześniakiem z 35 tc, waga 2880 (jak na wcześniaka bardzo dobra). Obecnie ma 5,5 m-ca i waży 9100 gr., czy to nie za dużo? Jest na 90 centylu (więc jeszcze w siatce, a nie poza nią). Jest na mleku modyfikowanym od 2,5 m-ca. Jednorazowo zje ok 130 ml (więc nie dużo jak na jego wiek),je 6x dobę, w tym zupa na obiad i deser na podwieczorek. Max 650-750 ml na dobę.
Ocena:
Styczeń 18, 2015
Witam,Mój synek 29.01skończy 5 miesięcy, 4 miesiące był na piersi ale niestety mam mało pokarmu i jest dokarmiany mm. Polubił butlę i boję się aby go nie utuczyć. Zjada ok 400 ml mm na dzień, ok 60 ml zupki i ok 2 razy w dzień pierś i w nocy 1-2 razy również pierś. urodził się 53 cm i 3kg, teraz ma 64 cm i 6,8kg. W ostatnim miesiącu przytył 1.1 kg.
Ocena:
Styczeń 15, 2015
moja córka ma 5 msc. wazy 4,880 i mierzy 58cm i jest niejadkiem :(
Ocena:
Styczeń 13, 2015
Do Anusia1992- Anusiu, dlaczego tylko? Dziecko nie ma niedowagi, fakt jest dość szczupła, trochę ponad 10 centyl, ale dzieci są różne. Dla mnie jest ok
Ocena:
Styczeń 13, 2015
Witam.. Mam mały problem moja córka skonczyla właśnie 2,5 roku waży tylko 11,5 kg przy wzroście 91 cm . Odkąd pamietam nasza pociecha zawsze nie chciała jeśc ale teraz naprawde się martwie. Mój mąż tez jest szczupły ale wmiare wysoki. Niewiemy co z nią robić dodam że miała robione badania pół roku temu było wszystko w porzadku.
Ocena:
Styczeń 13, 2015
Do Angelika93 - Jest szczuplutka, ale mieści się w 10 centylu, więc z tego co piszesz wygląda że jest ok. Najważniejsze żeby nie było dużych skoków.
Ocena:
Styczeń 12, 2015
Do Maria82 - jest jak w sam raz
Ocena:
Styczeń 12, 2015
Do Angelika93-Może jest drobnej kości, jeśli normalnie je i rośnie to nie ma obaw
Ocena:
Styczeń 11, 2015
Witam Moja córka ma 2 lata i 2 m-ce waży 10,700 a mierzy 85,5. martwię sie czynnie wazy zbyt mało
Ocena:
Styczeń 10, 2015
Witam mam pytanie moja córeczka urodziła się 26 sierpnia z wagą 3650 teraz ma ponad 4 miesiące i waży 6350 trochę się martwię , że to zamało :(
Ocena:
Styczeń 9, 2015
Do Klaras - 9 * 7 = 63 co daje tylko kilka dni ponad 2 miesiące, skąd to "prawie trzy miesiące"? :)
Ocena:
Styczeń 8, 2015
Do Mar.tyna-Wzrostowo jest ok. Ale faktycznie malutko waży, mocno poniżej siatek centylowych, choć wagę urodzeniową miał niską. Może skonsultuj z pediatrą? Dla pewności
Ocena:
Styczeń 4, 2015
Mam pytanie drogie mamy ,moja mała 18 stycznia skończy 4 mc ma 60cm i waży 4740 przy urodzeniu ważyła 2640 i 51 cm (38tydz) czy wszystko jest ok? Dodam ,że jestem bardzo szczuplutka ważne 52 kg mój partner też szczupły ,czy to możliwe ,że jest to dziedziczne ze dziecko jest po rodzicach małe?
Ocena:
Grudzień 31, 2014
A jak w rodzinie ? Zawsze też należy spojrzeć na kwestie dziedziczne, jeśli Wy albo dziadkowie lub Wasze rodzeństowo, jest "spore" to potomek też może coś odziedziczyć. Jeśli waga ze wzrostem "idzie w parze" tzn rosną w podobnym tempie, to nie ma się czym martwić. Dzieci mają też różne etapy wzrostu. Natomiast zawsze należy kontrolować szczególnie wagę (bo na to mamy wpływ).
Ocena:
Grudzień 30, 2014
No włąsnie nie widać po min nadwagi. Jest duży nie gruby i taki ubity. Rusza się bardzo dużo jest bardzo energiczny a co do jedzenia je wszystko. Staram się zrównoważyć dietę, sa w posiłkach i owoce i warzywa i nabiał. Je dużo ale raczej woli jabłko niż ciastko. Nie je dużo słodyczy.
Ocena:
Grudzień 30, 2014
faktycznie jest duży, wzrost ok, ale czy nie ma nadwagi? czy dużo się rusza ? czy dieta jest w porządku ? ograniczenie słodyczy.
Ocena:
Grudzień 30, 2014
Moj synek waży 18 kg i ma 95 cm wzrostu, czy dobrze wazy??? Dopowiem ze ma 22 miesiące i jest w porównaniu do rówieśników a nawet starszych dzieci duży.
Ocena:
Grudzień 17, 2014
9 tyg czyli prawie trzy miesiące 7 kg to sporo, ale w normie, jak zacznie chodzić to pewnie schudnie, a napewno nie będzie brzybierał tak na wadze.
Ocena:
Grudzień 16, 2014
A mój synek ma 9 tyg i waży 7.200
Ocena:
Grudzień 12, 2014
A dziewuszka mojej siostry ma 9 miesięcy. Ma 74 cm... i waży prawie 7 i pół kilo....
Ocena:
Grudzień 10, 2014
a mój synek ma 3 lata i jeden miesiąc waży 15 kg i ma 103 cm, to chyba normalnie ?
Ocena:
Grudzień 10, 2014
Do Bozia , Klara16 i Natti-no to w osiem miesięcy urósł 40 cm ? To chyba trzeba iść do lekarza, coś nie tak chyba, niewyobrażam sobie 8 miesięcznego dziecka o wzroście 92, jakiś mutant chyba
Ocena:
Grudzień 10, 2014
Do Mmmm- waga jak na dziewczynkę ok, natomiast faktycznie niska, trzeba obserwować ile rośnie
Ocena:
Grudzień 10, 2014
Do Kaka 189- zupełnie prawidłowo
Ocena:
Grudzień 10, 2014
Do Mon-nie jest za szczupła ani za mała, to jest dziewczynka chyb nie chcesz żeby wyglądała jak Niemka po sterydach 190cm wzrostu i 100 kg wagi ?:))
Ocena:
Grudzień 10, 2014
Moj 12miesieczny synus ma 9.5 kilograma dzis byl wazony i 80 cm
Ocena:
Grudzień 8, 2014
waga w normie, bo dzieci potem nie przybierają już tak na wadze, (szczególnie jak zaczną chodzić to czasem nawet chudną) tylko rosną w górę (chybże są otyłe) ale ten wzrost 92 przy 8 miesiącach to chyba przesadziłaś. Wielgachne te wasze dzieci, no nie wiem czy to tak dobrze jak tendencja będzie się utrzymywać. Napewno trzeba kontrolować kości, i wagę chodzi o ruch.
Ocena:
Grudzień 7, 2014
Do Klara16 i Nattiee to normalne tez mam synka 4m i wazy 10kg, i ma 72cm. lekarz moila ze tak moze byc jak rodzice sa duzi, a dzieci rodza sie tez duze [u nas 4972g]
Ocena:
Grudzień 2, 2014
moja corka ma 3 lata i 8 miesiecy bez tygodnia.. urodziła się z wagą 2900 i 53 cm a teraz ma 12 kg i 90 cm.. kurcze taka malutka jest.. lekarze zawsze mówią ze to taka urda ale zaczynam się niepokoić.. dodam ze ja mam 155 cm i 54 kg, wzrostu, mąż 174 i waży ok 68 kg.. czy to możliwe że taka jest jej norma?
Ocena:
Grudzień 2, 2014
Moj synek ma 12 tygodni 3 miesiace wazy 6200 i 62 cm urodzil sie z waga 3300 i 54 dlugi jest z niego taki pulpecik
Ocena:
Grudzień 2, 2014
Moja córka ma równe 5 lat wazy 19kg przy 120 cm wzrostu martwie sie czy nie jest za szczupla, je prawidlowo czasem wydaje się że aż za dużo pije ok 1,5-2 martwi mnie lekarz twierdzi, że jest idealnie wyniki są ok. Waga urodzenia 2760 56cm (36 tydz ciazy)
Ocena:
Listopad 18, 2014
Do Angii-zupełnie w normie i waga i wzrost
Ocena:
Listopad 18, 2014
Do Jagoda 11111-no to całkiem normalnie raczej pewnie pulpet przy tym wzroście
Ocena:
Listopad 18, 2014
moj synek urodzil sie z waga 2375,teraz ma 6 miesiecy i wazy 8040,66 cm.
Ocena:
Listopad 14, 2014
Bylam wczoraj na szczepieniu . Mały ma 5 miesięcy a waży 7, 7000 czyli mieści się w normie ale ma 76 cm to jak 10 miesieczne niemowle w dodatlu jest wczesniekiem. Ja i mój mążjjesteśmy wysocy więc to pewnie dlatego.
Ocena:
Listopad 13, 2014
do Natti - no faktycznie 92 cm przy 8 m to za dużo, może ma coś z przysadką
Ocena:
Listopad 13, 2014
Do Ludmiła-dawać mu pić - woda przegotowana, koperek zaparzony, na początku rozwoju wcześniakom zawsze odejmuje się ten okres w którym powinny przyjść na świat a nie w którym przyszły, zanim nadrobią "zaległości", więc na początku nie ma co patrzeć na tabelki
Ocena:
Listopad 13, 2014
Do Magda8019 - może na razie tak będzie się rozwijał czyli powoli, jest po prostu szczupły i nieduży - ale w normie, zawsze należy popatrzeć po rodzinie -rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Jeśli ma apetyt i jest zdrowy to nie ma się czym martwić
Ocena:
Listopad 13, 2014
Do Agusiak - dzieciaki są w normie, 64 cm przy wadze 9 kg może wyglądać na grubaska niż przy wzroście 79, po prostu jest na razie niski
Ocena:
Październik 28, 2014
A mój 12listopada skończy 4 miesiące i wazy 7,9 kg.....waga urodzeniowa to 3,475 kg.
Ocena:
Październik 23, 2014
Witam, mój mały ma 28 października 4 miesiące i ma 7 kg , ale jego waga urodzeniowa to 2540 jest wczesniakiem. Poradźcie mi drogie mamy bo on teraz ma focha na pierś co robić boję się żeby nie odwodnil się.
Ocena:
Październik 9, 2014
Do Natalii - Moja córcia 4mc i tydzień waży 8300 i 70 cm wzrostu, na starcie to 3800 i 58cm też tylko na samej piersi... ;-)
Ocena:
Październik 9, 2014
Do Natti -chyba trochę przesadziłaś 92 cm mają 2 letnie dzieci a nawet jeśli to nie masz się co szczycić tylko do lekarza isć bo to jest nienormalne
Ocena:
Październik 9, 2014
[quote name="Agusiak103"]Mój zaczyna 8 miesiąc 64 cm.i waga ponad 9 czy mam się martwić.Grubasek jest[/quote]<br />mój na 8 miesięcy miał 79 cm i 8600 więc chyba raczej grubaskiem nie jest
Ocena:
Październik 3, 2014
Hej dziewczyny..a co ja mam powiedzieć?! Mój ma 17 miesięcy waży 9100 i mierzy 74 cm? Pediatra nas olewa :-/
Ocena:
Wrzesień 23, 2014
chodzi mi o to że jest bardzo malutki w przyrównaniu do swoich kolegów!!1
Ocena:
Wrzesień 23, 2014
Mój synek ma 15 miesięcy 76cm i 9800 trochę sie martwie bo rózni sie od swoich rówieśników?
Ocena:
Sierpień 27, 2014
Ja mojemu kaszki ryzowe dodawalam bo tym mlekiem mi plul :) takie 3 miarki. Zaczynalam tak jak mial 2.5 mies. I dostaeal tez obiadki czyli zupki pozniej deserki dzisiaj ma 4mies je wszystko a kaszki do mleka daje mu juz jedna bo chce go nauczyc mleko to jedno a kaszka to drugie.
Ocena:
Sierpień 15, 2014
Mój maluch jak sie urodził w maju mial 3150 wagi i 56 wzrostu na pierwszym szczepieniu w czerwcu 25 mial 4900 i 59 a w sierpniu 13 mial 5690 wagi i 71 wzrostu mamy skierowanie na badania jest zdrowy bardzo żywotny nie moge go zostawić nawet na minute bo zaraz na brzuszku:-)
Ocena:
Lipiec 28, 2014
Mój szkrab ma 2 miesiące i 20 dni i już wazy 9 kg. Trochę się obawiam czy wszystko ok, że aż tak szybko rośnie, ale wygląda na zdrowego chłopaka. Urodził się z wagą 4,500 i 61 cm więc miał też wysoki start. Gorzej by było chyba jakby nie dojadał. Dodam, że karmię tylko piersią....
Ocena:
Lipiec 26, 2014
Mój zaczyna 8 miesiąc 64 cm.i waga ponad 9 czy mam się martwić.Grubasek jest
Ocena:
Lipiec 21, 2014
Lenka- 22 miesiące 88cm i 12kg urodzona z wagą 4130 - je wszystko<br />Zosia- 3 miesiące 69 cm i 6,5 kg urodzona z wagą 4 kg- karmiona piersią
Ocena:
Czerwiec 27, 2014
Mój synek ma 4 miesiące i waży 9 kg a urodził si z wagą 3980 :) karmiony samą piersią :)
Ocena:
Czerwiec 5, 2014
Mój synek ma 6 tyg wazy 5,5 i 66 cm a urodził się 5,6 cm i 3850 waga.
Ocena:
Czerwiec 5, 2014
Moja ma 3 mies wazy 6.700 a waga ur 3.060
Ocena:
Grudzień 15, 2013
Witam, Moja mała skończyła 7 miesięcy i 75 cm, a waży 9,6. Przy urodzeniu 52 cm i 3,2. A na każdym badaniu lekarka się czepia,że jest za gruba
Ocena:
Grudzień 12, 2013
Mój synek skończył 7 miesięcy i waży 9 kg a mierzy 74cm
Ocena:
Grudzień 12, 2013
Mój synek mierzy 80 cm ma 8 miesięcy ale urodził się duży 62 cm i 5 kg
Ocena:
Listopad 14, 2013
Moja Julka ma 7 miesiecy Wazy 8,2 kg ,wzrost 73 cm
Ocena:
Listopad 13, 2013
Moja córeczka ma 7 miesięcy mierzy 64 cm i waży 6700 - trochę mało (jak 5-cio miesięczny niemowlak), ale dobrze wygląda, jest ruchliwa, siedzi sama, robiliśmy już badania ale wszystko ma w normie, (waga urodzeniowa 3200 i 51 cm)
Ocena:
Listopad 1, 2013
A skończył dziś 3 miesiące
Ocena:
Listopad 1, 2013
Mój synek waży 7100 i ma 66 cm wzrostu
Ocena:
Październik 26, 2013
witam moja Izulka ma 4.5 miesiaca i wazy 7200 i ma 65 cm wiec w normie sadze ze te tabele nie sa realnym odzwiercziedleniem w zyciu :roll:
Ocena:
Październik 19, 2013
Moj synek ma prawie 7 m-cy i wazy 10,10 kg a mierzy 73 cm pije praktycznie mleko z butli. Waga urodzeniowa 4255kg i 55 cm
Ocena:
Październik 16, 2013
moja córa ma 3 miesiące 61 cm i waży 8,5 kg taki klocuszek ale u mnie to genetyczne dzieci tak mają ... jak zaczynają raczkować i chodzić to się wyrównuje waga
Ocena:
Październik 15, 2013
moja ma 6 m i 1 tydz i wazy 7340 i ma 71cm jest troszke niejadek bo mleko z butli jak robie to je jak 3 miesieczne dziecko
Ocena:
Październik 11, 2013
Moja mała ma 4 miesiące i 2 tygodnie i wazy uwaga...... 8100g i mierzy 69 cm. Dodam,ze wyrosła taka na piersi,