Kobiece strefy erogenne

U kobiety strefy erogenne są bardziej rozproszone po ciele niż u mężczyzn. Wrażliwe punkty nie skupiają się tylko wokół narządów płciowych, ale znajdują się też w miejscach mocno od nich oddalonych. Odkrywanie ich może być prawdziwą przyjemnością ;)

 

zenskie-strefy-erogenne-duze

 

Słów kilka o ciele kobiety

Strefy erogenne zajmują aż 15% powierzchni kobiecego ciała. I choć 97% kobiet deklaruje, że najwrażliwszym seksualnie miejscem jest łechtaczka to większość pań uwielbia pieszczoty stóp, dłoni włosów. I właśnie od tych miejsc najlepiej zacząć grę wstępną.


Czułe miejsca na ciele każdej kobiety rozmieszczone są niepowtarzalnie, dlatego studiując erotyczną mapę jej delikatnego ciała pamiętaj, że upodobania seksualne, oraz strefy erogenne to bardzo indywidualna sprawa. To co dla jednej kobiety będzie niezwykle podniecające, inną może irytować lub wręcz sprawiać jej ból.

 

Zacznijmy od głowy

Skóra głowy jest mocno unerwionym miejscem, a jej dotykanie i głaskanie potrafi wywołać dreszcz podniecenia.

  • oczy i uszy - Niektóre kobiety lubią czułe i delikatne pocałunki wrażliwej skóry wokół oczu. Podatne na pieszczoty są także uszy. Gdy będziesz wargami przemieszczać się w okolicach ucha, koniecznie szepnij jej miłe lub sprośne słówko. To fantastycznie rozpali jej zmysły, a całowanie, lizanie, wodzenie językiem po uchu oraz delikatne ssanie płatków sprawi, że kobieta będzie gotowa na dużo więcej.
  • usta - Najbardziej czułym miejscem na twarzy są usta. Ssanie, lizanie, podgryzanie i głębokie namiętne pocałunki angażują wszystkie zmysły. Kobiety uwielbiają się całować, a mocno unerwione wargi intensywnie reagują nawet na bardzo delikatne muśnięcie.

 

Czułe miejsca – tors

  • piersi - Mężczyźni kochają damskie biusty. Wydaje się im nawet, że są w tej dziedzinie prawdziwymi specjalistami. Często je ściskają i miętoszą nie wiedząc, że to nie o miętoszenie przecież chodzi. Piersi – jedno z głównych, kobiecych miejsc erogennych uwielbiają masowanie, głaskanie i pieszczoty twardniejących brodawek. Liż je, delikatnie ssij i leciutko podgryzaj pamiętając, że stymulowanie piersi przyspiesza ekstazę.
  • plecy - Na kobiecych placach znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Dlatego zdecydowana większość pań uwielbia pieszczoty tego czułego miejsca. Gładzenie ich, drapanie, masowanie wzmaga podniecenie i sprawia ,że przechodzą ją intensywne dreszcze.
  • ręce - Punkty, które pobudzają seksualną energię kobiety umiejscowione są na wewnętrznej stronie jej dłoni oraz ramion. Dlatego trzymanie za rękę, delikatne muskanie dłoni, nadgarstków i ramion dla wielu kobiet jest wspaniałym wstępem do dalszych igraszek.
  • brzuch - Chyba żadna kobieta nie oprze się czułym pieszczotom brzucha i wyjątkowo wrażliwego na pocałunki pępka.

zenskie-strefy-erogenne

 

Strefy erogenne - narządy płciowe

Prawda jest taka, że im bardziej okrężną drogą partner dojdzie do kobiecych narządów płciowych tym lepiej. Bowiem kobiety uwielbiają wszelkiego rodzaju pieszczoty i pocałunki całego ciała. W tym rejonie zdecydowanie króluje łechtaczka. Seksuolodzy twierdzą, że pod względem wrażliwości na bodźce seksualne jest ona kobiecym odpowiednikiem męskiej główki penisa. Nie wolno więc jej pominąć w pieszczotach !!!


Pieść ją dłońmi, językiem, ustami i penisem. Ale pamiętaj, że dotykając łechtaczki i warg sromowych niepodnieconej kobiety możesz sprawić jej ból. Dlatego, chcąc pobudzić partnerkę zacznij od pieszczot innych części ciała, a dopiero potem skieruj się poniżej pasa - w okolice łechtaczki i pochwy.

I na koniec nie zapominajmy o pośladkach i nogach

  • pośladki - Pupa jest bez wątpienia atrybutem kobiecości. Panowie uwielbiają patrzeć na tyłeczki, klepać je i pieścić. Ugniatanie, tarmoszenie, poklepywanie i drapanie pupy sprawia wiele przyjemności. Pamiętaj, że czym bliżej odbytu tym więcej zakończeń nerwowych i pupa jest bardziej wrażliwa.
  • nogi - Wewnętrzna część ud i zgięcia pod kolanami są niezwykle wrażliwe na dotyk. Zbliżając się do punktu kulminacyjnego koniecznie zatrzymaj się tu choć na chwilę.
  • stopy - Mężczyźni bardzo często zapominają o kobiecych stopach, a to bardzo wrażliwa na stymulację część ciała. Masaż stóp i uciskanie wgłębienia w podeszwie relaksuje i bardzo podnieca.

 

Świetną grą wstępną jest wspólne poszukiwanie stref erogennych. Rozmawiajcie o tym, co sprawia Wam przyjemność. Możliwe, że Twoja partnerka wstydzi się mówić o swoich czułych miejscach. Jeśli tak, to zaproponuj jej, żeby je pokazała. Świetnym rozwiązaniem jest zabawa piórkiem. Jeśli jakaś pieszczota sprawia jej przyjemność niech 'smyra' Cię piórkiem. Czym większe podniecenie tym mocniejsze 'smyranie'. Gwarantuję, że rezultaty przerosną Wasze oczekiwania.
 

Zdjęcie: Fotolia by © Irena Lavrenteva All rights reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu