Kalendarz ciąży

Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki
Oblicz

Pierwszy trymestr

Zobacz jak będzie rozwijało się Twoje dziecko w pierwszym trymestrze ciąży

 

Sprawdź jak będzie rozwijać się dziecko w pierwszym trymestrze ciąży!

 

Pierwszy trymestr ciąży trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do końca 12. tygodnia ciąży. Mimo że cały czas wyglądasz tak samo, wewnątrz Ciebie dokonują się niezwykłe zmiany. To czas, w którym kształtują się najważniejsze organy Twojego dziecka. Do końca 12 tygodnia znajdująca się w Twoim brzuchu malutka bryłka komórek przekształci się w dziecko mające bijące serce, funkcjonujący mózg, ręce i nogi.

Zmiany zachodzące w Twoim ciele to prawdziwa rewolucja: hormony szaleją, piersi nabierają kształtów i są obolałe, a Tobie zmienia się smak i powonienie. Możesz odczuwać wahania nastroju lub nabrać wstrętu do niektórych potraw. Nie zdziw się jeśli będziesz częściej oddawać mocz, a nagłe skoki ciśnienia będą powodować omdlenia lub zawroty głowy.

 

 

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Listopad 28, 2016
Witam . Jestem w 6 tygodniu ciąży i bardzo się martwię o moje maleństwo .Mam 2 synów i 2 poronienia mieszkam w Norwegi i tutaj ciąża liczy się od 12 tygodnia . Moja praca jest praca fizyczna czy mam szanse na zwolnienie lekarskie i od którego tygodnia ? Prosze o szybka odpowiedz .
Ocena:
Sierpień 15, 2016
Dołaczam sie do pytania
Ocena:
Kwiecień 1, 2015
Dziękujemy, poprawione :)
Ocena:
Marzec 30, 2015
Witam,bardzo fajny portal oraz artykuł, pomocny. Jednak chciałabym zasugerować poprawienie błędu bądź wytłumaczenie mi, co to jest "miesisączka"? Pozdrawiam
Ocena:
Listopad 21, 2014
Witamy.