Seks w ciąży - unikać czy nie? - Pozycje seksualne w ciąży

Seks w ciąży z pewnością jest zupełnie inny niż ten przed ciążą, ale właśnie to jest w nim takie interesujące. To doskonały czas na wypróbowanie kolejnych pozycji i odkrycie na nowo swojego jakże wrażliwego na pieszczoty ciała.

 

 

Czy nie zaszkodzę maleństwu?

Często w obawie przed 'uszkodzeniem' dziecka przyszli rodzicie unikają seksu. Zupełnie niepotrzebnie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo nie ma powodu, aby z niego rezygnować. Dziecko jest dobrze chronione przez wody płodowe i czop śluzowy, a występujące podczas orgazmu skurcze macicy dziecko odczuwa jedynie jako delikatne kołysanie. Oczywiście seks w ciąży znacznie różni się od dotychczasowego, w końcu ciało kobiety się zmienia i oboje partnerów musi to uszanować. To doskonały czas, aby spróbować nowych pozycji i pieszczot. Co polecamy dla poszczególnych trymestrów?

 

Seks w ciąży w pierwszym trymestrze

U niektórych par wiadomość o ciąży, zwłaszcza tej nieplanowanej wywołuje chwilową niechęć do współżycia. Obawa przed nieznanym, kiepskie samopoczucie czy mdłości sprawiają, że seksualność schodzi na drugi plan. Ale gdy tylko zaskoczenie minie przyszli rodzice mogą cieszyć się urokami ‘ciążowego’ seksu.

 

Pierwszy trymestr niesie za sobą minimalne zmiany. Jak mogą one wpłynąć na Wasze stosunki?:

  • brzuszek jeszcze nie przeszkadza,
  • krągłości innych części ciała, których z pewnością nabierasz, są bardzo sexy,
  • od chwili zapłodnienia narządy płciowe stały się mocniej ukrwione, a zatem możesz odczuwać większą rozkosz niż dotychczas.

 

UWAŻAJ na PIERSI!

Niestety w pierwszym trymestrze ciąży często pojawia się nadwrażliwość piersi, która może powodować duży dyskomfort, a nawet ból. W wielu przypadkach podczas pierwszych trzech miesięcy na skutek porannych mdłości i nieustającego zmęczenia ochota na seks może nieco słabnąć.

***

Odpowiednie pozycje - seks w ciąży

Usiądź na biodrach mężczyzny podpierając się rękoma np. o materac łóżka (patrz rysunek w trzecim trymestrze). W tej pozycji masz kontrolę nad głębokością penetracji, a partner nie urazi Twoich bardzo wrażliwych piersi. Natomiast powolny seks w ułożeniu bocznym idealnie sprawdzi się, gdy jesteś przemęczona lub zmagasz się z mdłościami (patrz rysunek poniżej).

***

seks-w-ciazy-pozycje-seksualne-w-ciazy-550

W drugim trymestrze ciąży

Na szczęście drugi trymestr to czas, w którym:

  • większość dolegliwości ustaje,
  • zwiększa się libido,
  • a orgazmy są wyjątkowo intensywne.

Zachodzące w tym  okresie zmiany hormonalne sprawiają, że ciało kobiety jest wyjątkowo wrażliwe na dotyk. Twój organizm przyzwyczaił się już do nowej roli, nabrał równowagi, a zaokrąglony brzuszek dodaje Ci uroku.

 

Z pewnością właśnie teraz odkryjesz kolejne strefy erogenne np. zagłębienie łokci. Piesi staną się jeszcze pełniejsze, zniknie ich nieprzyjemna wrażliwość, a sutki powiększą się i ściemnieją. Teraz w pełni będziesz mogła cieszyć się swoim nowym biustem.

 

Po 13. tygodniu możesz zaobserwować także zwiększenie nawilżenia pochwy, co idzie w parze z większym ukrwieniem, czyli większą wrażliwością na pieszczoty. Również Twój partner ma powody do zadowolenia. Ciaśniejsze wejście do pochwy w drugim trymestrze, sprawia, że seks w ciąży staje się bardzo satysfakcjonujący.

 

***

Odpowiednia pozycja - seks w ciąży

Dopóki dziecko jest jeszcze malutkie i brzuch nie krępuje Ci ruchów korzystajcie z partnerem z beztroskiego seksu. W tym okresie świetnie sprowadza się pozycja na pieska (patrz rysunek poniżej).

***

seks-w-ciazy-pozycje-seksualne-w-ciazy-550

Współżycie w trzecim trymestrze

Trzeci trymestr to okres, w którym większość kobiet nie czuje się najlepiej:

  • duży brzuch znacznie utrudnia ruchy,
  • dziecko daje mocne kopniaki,
  • a przyszła mama szybko się męczy.

Przy prawidłowo przebiegającej ciąży lekarze zazwyczaj nie zabraniają seksu nawet w samej końcówce trzeciego trymestru. Przeciwnie, często zalecają aktywność seksualną, bowiem po 38. tygodniu szyjka macicy staje się wrażliwa na zawartą w spermie prostaglandynę, a ta w połączeniu z uwalnianą podczas seksu oksytocyną może przyspieszyć akcję porodową.

 

***

Odpowiednia pozycja - seks w ciąży

Duży brzuszek wyklucza pozycję klasyczną. Dobrym rozwiązaniem jest pozycja boczna (patrz rysunek w pierwszym trymestrze). Odpowiednia też będzie pozycja, w której usiądziesz na biodrach partnera (patrz rysunek poniżej). W takiej pozycji doskonale możesz  kontrolować głębokość penetracji.

***

seks-w-ciazy-pozycje-seksualne-w-ciazy-550

 

W ostatnich tygodniach ciąży pochwa jest znacznie ciaśniejsza. Mężczyznom zazwyczaj podoba się taki stan rzeczy, jednakże dla Ciebie właśnie teraz seks może okazać się nieprzyjemny, a nawet bolesny.

 

Zdjęcie: Fotolia all rights reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Sierpień 26, 2016
Moja żona w ciąży nabrała większą chęć na seks. Przed to ja więcej chciałem zbliżenia. Jednak pomimo teraz też chce lecz boję się czasami że coś się stanie naszemu maleństwu. Plusem seksu z ciężarna jest jej wygląd zmienione ciało, a najbardziej to zmienione piękne piersi. Uwielbiam :-)
Ocena:
Maj 7, 2016
Analfabeci
Ocena:
Kwiecień 8, 2016
Witam jestem zdradzany przez kochanke mam 20 lat ona 40 poznałem ja gdy miałem 16 lat była samotna przygarnolem ja do siebie zakochałem się w niej jest śliczna sexowna i dowiedziałem się o zdradzie zdradzila mnie z takim chujem ktury bił zone siedział już parę lat co robic KOCHAM JA jest dobra kobieta uczuciowa zawsze pomoże naprawdę na dobre serce bende o nią walczył bende szedł po trupach nie oddam jej nikomu pomocy co robic Pozdrawiam Milosz
Ocena:
Kwiecień 6, 2016
Witam mam 20 lat i jestem bardzo zazdrosny o moja kobietę ma 40 lat bardzo ja kocham świata za nią nie widzę i jestem zakurwiscie i nią zazdrosny co ma z tym robić.
Ocena:
Kwiecień 6, 2016
Moja ukochana mnie zdradzila w ciarzy i nie wiem kogo dziecko co robic
Ocena:
Marzec 21, 2016
Moja zona nabrala wiekszej ochoty niz przed ciaza niema nic wspanialszego niz jej sexy brzusio polecam
Ocena:
Luty 21, 2016
Oj moja żona jest w 5 miesiącu. Mieliśmy kilkumiesięczną przerwę na profilaktyczne leczenie bakterii. Jak mnie dzisiaj dosiadła to było cudowne. Te kształty, te piersi i brzusio fajny. PoLeCam !
Ocena:
Styczeń 8, 2016
Seks w ciąży jest niewskazany tylko przy konkretnych przeciwwskazaniach a tak to hulaj dusza piekła nie ma :)
Ocena:
Grudzień 9, 2015
czeba robić DOKŁADNIE jak na rysunku a nie cały czas jenodm strone wtedy wyjdzie nie spirala PS spirala też ładna PS2 EXXXXSstra stronka
Ocena:
Listopad 18, 2015
Oj tak. Seks w ciąży jest równie przyjemny co nie w ciąży ;)
Ocena:
Kwiecień 25, 2015
Ja to cierpię z powodu suchości w pochwie :( to trochę przykre w tym okresie
Ocena:
Styczeń 24, 2015
Ja chce być ciąży.
Ocena:
Październik 30, 2013
Sex w ciąży powinien być nie tylko zalecany ale obowiazkowy:) W końcu po porodzie ze zbliżeniami już gorzej, niestety :( Wiem co mówię, 8 tygodni temu zostałem ojcem
Ocena:
Październik 14, 2013
Moje dziewczyna karmi piersią i największą ochotę na seks ma po każdym karmieniu :).