Warto przeczytać

Nocny atak kaszlu u dzieci - skąd się bierze i jak sobie radzić?

Jak wykorzystać montessori w domu?

Dziecko a pies - wady i zalety

Lekarze pediatrzy twierdzą, że maluchy wychowywane w towarzystwie zwierząt są zdrowsze i mają większą odporność na choroby. Wielu rodziców ma jednak dylemat - przecież roznoszą zarazki, mają robaki, liżą ... co popadnie, a czasem mogą uczulać. Jakie są za i przeciw?

Podróż - w co się bawić, żeby się nie dłużyła?

"Daleko jeszcze?" Chyba żadna podróż z dzieckiem nie obejdzie się bez tego pytania. I to zadawanego wielokrotnie. Na szczęście, jest na to sposób. Podrzucamy Ci kilka pomysłów na to, jak zająć dziecko podczas kilkugodzinnej podróży samochodem, czy pociągiem.

Partnerstwo czy małżeństwo? Portrety polskich mam cz. II [wywiad]

Małżeństwo, czy może wystarczy partnerstwo? Jakie są korzyści, a jakie przeszkody takiego rozwiązania? Czy w dzisiejszych czasach małżeństwo jest nam potrzebne do tego by mieć dzieci?

Kiedy kobieta staje się mamą? Portrety polskich mam cz. III [wywiad]

Gdy na teście pojawiają się dwie kreseczki, nagle zdajemy sobie sprawę, że wydarzyło się coś wielkiego – rośnie w nas nowe życie. Czy dam sobie radę jako mama?

O wychowaniu dziecka. Portrety polskich mam cz. IV [wywiad]

Jedni uważają, że dziecko po urodzeniu to biała karta, którą rodzice mogą dowolnie kształtować. Inni oponują, twierdząc że pewnych właściwości charakteru nie da się zmienić. Jak wygląda plan wychowania i czy jest on spójny z tym, co o wychowaniu dzieci myśleliśmy przed ciążą?

Jak zaplanować przydomowy plac zabaw?

Jak urządzić przydomowy plac zabaw aby był bezpieczny, atrakcyjny dla dziecka, „rósł razem z nim” i nie zajął nam całej dostępnej w ogrodzie przestrzeni? Wystarczy go wcześniej dobrze zaplanować ;)

10 przykazań dobrego ojca

Chciałbyś być supertatą, ale nie wiesz od czego zaczęć? Pomoże Ci w tym nasz poradnik i 10 zasad, którymi kierują się najlepsi ojcowie w relacjach tata - dziecko.

Kupujemy rolki dla dziecka - co znajdziemy w sklepie?

Piękna pogoda za oknem zachęca do aktywności sportowych. A może by tak pojeździć na rolkach lub wrotkach? To świetny pomysł, by zapewnić dziecku dużo ruchu. Musimy tylko kupić odpowiedni sprzęt. Oto kilka podstawowych zasad, o kórych warto pomyśleć wybierając rolki dla dziecka.

Rower dla dziecka - czyli jaki kask, dzwonek, światła i siodełko

Jak zachęcić dziecko do ruchu? Proponujemy kilka gadżetów, które sprawią, że rower dla dziecka znów stanie się bardzo atrakcyjny!

Jak oduczyć dziecko korzystania z pieluszek?

Każdy rodzic, którego dziecko nosi jeszcze pieluchy, marzy o chwili gdy się tych pieluch w końcu na dobre pozbędzie. Często jednak nie wiemy, jak się zabrać do nauki korzystania z nocnika ani tak naprawdę kiedy jest ku temu najlepszy moment. Dziś 3 złote zasadach odpieluchowania.