Trzeci trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży

27 tydzień ciąży

27_tydzien-kalendarz-ciazy550

 

Miewasz dziwne sny? Twoja głowa wypełniona jest tysiącami myśli związanymi ze zbliżającym się porodem? Mieszanka strachu, emocji, ekscytacji i burzy hormonów sprawia, że umysł płata Ci senne psikusy.

W trzecim trymestrze zdecydowanie zaczyna przeszkadzać Ci brzuch. Proste, codzienne czynności stają się nie lada wyczynem. Samodzielne zawiązanie sznurówek i pomalowanie paznokci u stóp może graniczyć z cudem. A to dopiero 27. tydzień ciąży.

 

Dwudziesty siódmy tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • Twoje maleństwo otworzyło oczy. Teraz maluch obserwuje otoczenie. Jeśli na brzuch skierujesz strumień światła dziecko zmruży powieki.
  • W ciągu dnia maluch śpi, a w nocy rozrabia. Gdy ruszasz się płyn owodniowy kołysze i usypia szkraba. Gdy zaśniesz bujanie ustaje i maluch budzi się.
  • Mózg dziecka nadal intensywnie rozwija się.
  • Ucho wewnętrzne, które kształciło się od czwartego miesiąca, jest już w pełni rozwinięte. W 27. tygodniu ciąży smyk słyszy bicie Twojego serca, przelewający się płyn owodniowy i stłumione odgłosy z zewnątrz.
  • W 27. tygodni u ciąży dziecko ma około 33cm i waży mniej więcej 900g.

CZY WIESZ, ŻE: Robiąc zakupy lepiej nie nosić niczego ciężkiego. Upewnij się, że nawet mały ciężar jest równomiernie rozłożony.

Ciąża mnoga - dwudziesty siódmy tydzień ciąży

Bliźniaki osiągnęły ¼ masy porodowej. Maluchy obserwują siebie nawzajem. Gdy Twoją macice rozświetli strumień światła dzieci są zachwycone. Widok braciszka jest niezwykle interesujący.

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Październik 11, 2016
Witam, jestem w swojej pierwszej ciąży :) 27tc obecnie :) Razem z mężem czekamy na córeczkę :):):) Mała jest teraz bardzo ruchliwa - zwłaszcza w nocy :P kopniaczki daje coraz silniejsze :) Ogólnie czuję się dobrze, jednak codzienne czynności stają się coraz trudniejsze (np. buty musi mi wiązać mąż :)) i trochę dyskomfort przy chodzeniu - mam wrażenie, że brzusio zaraz "wybuchnie" - takie rozciąganie od wewnątrz :P Pozdrawiam stycznióweczki!!!!
Ocena:
Wrzesień 7, 2016
Mam brzuch wielkości afrykańskiego arbuza a to jeszcze 2,5 miesiąca O_o
Czuję się świetnie a mały perkusista daje czadu przed snem :-)
Ocena:
Lipiec 4, 2016
Witam panie czy ktoras mamusia także jest tutaj w tym tygodniu jak sie czujecie . My dobrze synek jest bardzo ruchliwy zwłaszcza przed snem mamy, za tydzień polozna nas odwiedzi i posłuchamy tętna synka przygotujemy się do porodu.