Aleksander

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: Imię pochodzenia starogreckiego, wywodzi się od połączenia dwóch wyrazów - „alekso”, czyli bronię i „aner” - mąż, mężczyzna. Można to zatem interpretować jako „broniącego mężów”. W Polsce znane od drugiej połowy XII wieku.

Imieniny: 15 stycznia, 26 lutego, 10 marca, 18 marca, 20 marca, 24 kwietnia, 3 maja, 18 maja, 10 lipca, 17 lipca, 11 sierpnia, 28 sierpnia, 13 września, 11 października, 12 grudnia

Charakterystyka: Otwarty na ludzi, komunikatywny, z dużym poczuciem humoru - Aleksander często bywa nieodzownym towarzyszem podczas wielu imprez, przyjęć czy spotkań. Lubi dobrą zabawę, a jego nieocenione pokłady dobrego humoru i znajomość wielu dowcipów sprawiają, że posiada całe mnóstwo znajomych. Mimo - na pierwszy rzut oka - hulaszczego trybu życia, Aleksander jest bardzo pracowity i wiele wysiłku wkłada w to, co aktualnie wykonuje. Elokwentny i charyzmatyczny, potrafi nie tylko bawić, ale i przekonywać ludzi do swoich racji i roztaczać interesujące wizje. Romantyczny i wierny swej partnerce, troskliwy ojciec. Sprawdzi się jako lider pod różnymi postaciami, polityk lub prawnik.

Znak zodiaku: Współgrającymi znakami zodiaku będą Rak i Skorpion.