Antoni

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: Imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słynnego rodu rzymskich plebejuszy- Antonii. W Polsce nadawane od XIII wieku.

Imieniny: 12 stycznia, 17 stycznia, 6 lutego, 1 marca, 28 marca, 3 kwietnia, 10 kwietnia, 10 maja, 7 czerwca, 13 czerwca, 5 lipca, 10 lipca, 24 lipca, 3 września, 24 października, 7 listopada, 28 grudnia

Charakterystyka: Antoni to mężczyzna ciekawy świata, zdolny do wielu wyrzeczeń, jeśli dzięki temu zyska jakąś istotną dla siebie wiedzę. Szybko się uczy, często jest bardzo wszechstronny, bo jego zainteresowania nie sprowadzają się do jednej dziedziny. Dzięki sumienności i rzetelności jest niezwykle cenionym pracownikiem, który dzięki samodyscyplinie potrafi wiele osiągnąć. Odpowiedzialny, nigdy się nie spóźnia, niezależnie czy chodzi o spotkanie czy o termin oddania projektu. Jego duży praktycyzm bywa zniechęcający dla kobiet; małżeństwo z Antonim jest na ogół dość przeciętne, zaś sam Antoni średnio sprawdza się również w roli ojca, głównie ze względu na liczne zainteresowania i masę obowiązków w pracy. Mężczyzna o tym imieniu sprawdzi się w roli maklera, specjalisty ds. IT czy PR.

Znak zodiaku: Dobrym wyborem dla Antoniego będzie Strzelec.