Bernard

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: Imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od połączenia słów „ber”, czyli niedźwiedź i „hart”- mocny, potężny.

Imieniny: 19 stycznia, 9 lutego, 16 lutego, 12 marca, 15 kwietnia,  20 maja, 1 czerwca, 2 lipca, 20 sierpnia, 14 września, 21 października, 14 października

Charakterystyka: Uparty i niezależny Bernard to typ mężczyzny, który nie lubi nikomu ustępować. Niezależnie od towarzystwa w jakim się znajdzie, od pierwszej minuty będzie próbował dominować, nawet jeśli są to nowo poznani ludzie. Nie interesuje go to, co inni o nim pomyślą; dla niego najważniejsza jest realizacja własnych celów. Rzadko zważa na czyjeś uczucia; jeśli to, czego akurat oczekuje lub pragnie wiąże się z czyjąś przykrością, nie stanowi to dla niego żadnej przeszkody. Często jest uważany za zimnego i wyrachowanego, ale jego podejście bierze się na ogół z trudnego dzieciństwa. Jeśli szczerze pokocha jakąś kobietę, będzie starał się jej zapewnić wszystko, czego tylko zapragnie, podobnie w wypadku dziecka. Dobry manager, kulturysta, kierowca rajdowy.

Znak zodiaku: Dobrymi znakami zodiaku dla Bernarda są Lew i Baran.