Jan

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: Jan to imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzące się od słów Jehu, czyli Jahwe, i channach, czyli łaska, co w połączeniu daje „cieszącego się łaską”.

Imieniny: 8 lutego, 8 marca, 27 marca, 7 kwietnia, 13 kwietnia, 27 maja, 12 czerwca, 24 czerwca, 26 czerwca, 12 lipca, 4 sierpnia, 29 sierpnia, 13 września, 3 października, 19 października, 13 listopada, 27 grudnia

Charakterystyka: Osoby o imieniu Jan często stają się autorytetem dla innych ludzi. Dzieje się tak ze względu na ich silne poczucie sprawiedliwości, poszanowanie praw i obyczajów, a także niezwykłą pracowitość, która w połączeniu z sumiennością i nieprzeciętną inteligencją czyni z Jana wymarzonego pracownika i organizatora. Szczery i hojny, chętnie pomaga ludziom, jednocześnie nie pozwalając im na wtrącanie się do swojego życia; wszystko chce robić sam, a jego upór dodatkowo wzmacnia tę cechę. Jan jest również typowym konserwatystą, dla którego miłość jest równoznaczna ze stabilnością i oddaniem ze strony partnerki, dbającej o ognisko domowe. Jeśli chodzi o karierę zawodową, najlepszym wyborem będzie zawód nauczyciela, inżyniera i prawnika.

Znak zodiaku: Najlepiej będzie, jeśli Jan urodzi się pod znakiem Ryb lub Raka.