Kasper

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: pochodzi od perskiego słowa oznaczającego podskarbi, stróż lub wspaniały. Domniemane imię jednego z trzech królów z Nowego Testamentu.

Imieniny: 6 stycznia, 18 maja, 12 czerwca i 26 września

Charakterystyka: Dziecko o tym imieniu to wrażliwy domator. Najlepiej czuje się w kręgu rodziny i najbliższych, zdecydowanie źle znosi samotność i miejsca mu nieznane. Przez całe życie rodzina i wartości, które sobą symbolizuje, są dla niego bardzo ważne. Dobrze się czuje w kręgu najbliższych, chętnie pomaga rodzinie i dba o nią. Opiekuje się także zwierzętami.

W pracy zawodowej ma zadatki na dobrego lidera. Z łatwością inicjuje projekty, jest ambitny i przebojowy dzięki czemu często zachodzi wyżej na szczeblach kariery niż inni. Wzbudza zaufanie u ludzi. Zazwyczaj osiąga bardzo dobre rezultaty niezależnie od wybranego stanowiska. W pracy silnie opiera się na przeczuciach, intuicji i empatii. Zdecydowanie nie ma zamiłowania do gruntownych analiz, natomiast świetnie podsumowuje i wyciąga wnioski. Mimo swojej przebojowości, Kasper ma skłonność do introwersji. Jest wrażliwy i łatwo go zranić.

Znak zodiaku: Imię Kasper najlepiej pasuje do dzieci urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca lub Ryb.