Apolonia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: Imię pochodzenia greckiego, wywodzące się od imienia starożytnego boga Apolla; znaczy dosłownie tyle co „poświęcona Apollowi”.

Imieniny: 9 lutego, 10 kwietnia, 18 kwietnia

Charakterystyka: Kobieta pełna temperamentu, żywa i dynamiczna. Jej życie składa się dla niej z doświadczanych emocji i uczuć. Prawdomówna i szlachetna, nawet mimo gniewu nie wypowie słów, które nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości; wie, że potem bardzo by tego żałowała. Jednocześnie kobieta o tym imieniu jest szczera i prawdomówna, co przekłada się na to, że zdarza jej się krytykować ludzi i wypowiadać na ich temat opinię, która wprawdzie jest prawdziwa, ale przy tym - przykra.

Jest osobą kreatywną i samodzielną. Sama lubi być sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W pracy pnie się ze wszystkich sił wytrwale w górę, a gdy tylko zdobędzie kolejny szczebel, idzie dalej. Osoba o imieniu Apolonia dobrze sprawdza się w zawodach, gdzie ważna jest umiejętność kojarzenia faktów, świetnie radzi sobie również w pracy z ludźmi.

Zawsze stara się schludnie i elegancko ubierać, a także nie plotkować i szerzyć dziwnych pogłosek. W momencie kiedy wyjdzie za mąż staje się nieco bardziej stonowana, dużo uwagi poświęca dzieciom, u których największy nacisk kładzie na edukację.

Znak zodiaku: To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny.